Objekti za držanje svinja - svinjci

da li ljudi osokaru bolje praviti u pravougaonik ili u krug i kolika treba za 100-120 komada
Post je spojen: [time]1266929181[/time]
_________________________________________________
@ljusha
taj kanal tise suzava tu kod sibera i tako suzen ide u septisku
 
@mladja kg
Objekat je 15x8 kapaciteta 105 komada.
U turi imam 50-60 komada,nikako da ga napunim... ::novac::... :udri:
@saleso
Moja osokara je 7,5x3x3
 
saleso je napisao(la):
da li ljudi osokaru bolje praviti u pravougaonik ili u krug i kolika treba za 100-120 komada
Post je spojen: [time]1266900381[/time]
_________________________________________________
@ljusha
taj kanal tise suzava tu kod sibera i tako suzen ide u septisku
Ako planiraš mikser onda je okrugla laguna bolja varijanta jer se bolje meša.
 
Naravno da može okrugla i bez da koristiš mikser.Razlika je čisto tehničke prirode jer je teža za izradu,pogotovo ako planiraš sistem ,,uradi sam"
 
Molim za misljenje,

Hocu da pravim objekat 17 sa 6,u jednom delu ce mi biti prasiliste (5 krmaca u turi) i odgajivaliste za prasad a u drugoj polovini bi drzao suprasne krmace,

Podaskao bi tu povrsinu celu,i napravio tavanski prostor,na kom sam mislio drzati,jecam i soju,

Pa me interesuje sta mislite da li ce se to kvariti posto su ispod svinje,e sad nije neka velika koncentracija tj kolicina svinja i nisu tovljenici u pitanju...ali bojim se nekako.

Jos nesto da napomenem,znaci nebi bila betonska ploca vec daske,pa na njih bi sipao.

STA MISLITE? :cao:
 
Kod mene je isto daska odnosno iverica sirova 20 mm a ispod colarice na svakih 30 cm mada ja držim slamu tamo ali mislim da bi moglo i zrnasto
 
nije dobra ideja zbog kondenzacije i vlage koja ce se stvarati na plafonu. jedino ako bi uradio neki termo prekid
 
galic je napisao(la):
Molim za misljenje,

Hocu da pravim objekat 17 sa 6,u jednom delu ce mi biti prasiliste (5 krmaca u turi) i odgajivaliste za prasad a u drugoj polovini bi drzao suprasne krmace,

Podaskao bi tu povrsinu celu,i napravio tavanski prostor,na kom sam mislio drzati,jecam i soju,

Pa me interesuje sta mislite da li ce se to kvariti posto su ispod svinje,e sad nije neka velika koncentracija tj kolicina svinja i nisu tovljenici u pitanju...ali bojim se nekako.

Jos nesto da napomenem,znaci nebi bila betonska ploca vec daske,pa na njih bi sipao.

STA MISLITE? :cao:

Samo preko tih dasaka nabacaj blata. Napravi starinski tavan i nemoj se brinuti za kondenzaciju.
Usput blato je odličan izolator leti nije toliko toplo a zimi drži toplotu što nije slučaj sa betonskim tavanicama. Jedina mu je mana što ga pacovi i miševi izbuše pa bude kao švajcarskji sir,što sa betonskom pločom nije slučaj!
 
Jos bolja varijanata je da se prvo na dase postavi sloj trske pa onda nabaca blato. Sa samih dasaka blato bi otpadalo a ovako ga trska veze i bolja je izolacija. Mislim da umesto trske moze i kukurozvina ali ja to nisam jos radio. I sto je najbolje sve ovo mozes da nabavis besplatno.
 
Hvala vam puno,
Gledam u ovom starom objektu za taj< plafon> se navatala paucina,sto znaci da je suvo bez kondenzacije jel...
E sad kako bi se ponasalo da je hrana gore...

Zao mi je tog prostora,skoro 100 kvadrata,jbt!slamu imam gde staviti,a ovde sam mislio i mesaonu podici, bas sve....

STa mislite da stavim stiropor mogu i odole da ga zakucam? Bio bi dobra izolacija,kao na kuci?
 
Blato se inače nikada ne stavlja čisto nego se meša sa slamom. Onda ne propada kroz daske. Slažem se da bi bilo bolje da se stavi red trske,bila bi još bolja izolacija. Što se tiče hrane na tom plafonu nebi imao nikakvih problema nebi se kvarila pošto nebi dolazila u dodir sa vlagom. jedini kontakt sa vlagom može imati ako ti je polomljen po koji crep.
Post je spojen: [time]1267477969[/time]
_________________________________________________
Prošle godine sam podigao objekat od 100 kvm i tavanicu sam poletvao celu. Ostavio sam razmak između letava 5 cm. Kad blato izmešam sa slamom i pobacam ga na tavanicu neće me glava boleti. Ove zime sam muku mučio sa promajom!
 
Gde imaju da se nabave pvc resetke ? ako imate neki sajt ili broj samo mi posaljite na pp posto sam se danas sve dogovorio oko materijala za objekat samo su mi jos resetke ostale da nadjem.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh