Objekti za držanje svinja - svinjci

110lkqc.jpg


evo i moj objekat je zavrsen...pocetnik sam nemojte zameriti na greskama :ppozdrav: sve je uradjeno iz sopstvenih sredstava...dimenzije su 10.5x7.5,odradjene resetke ,betonske hranilice,dvosmerni ventilator,poilice...mlad sam i ovo je tek pocetak,jos da nadjem nekog za saradnju kako da napunim ovo bilo bi dobro :cool:
Post je spojen: [time]1269400293[/time]

_________________________________________________
2ytut6e.jpg

Post je spojen: [time]1269431328[/time]

_________________________________________________
30uy0m1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
objekat je zaista super,nemam reci,samo pohvale.
ali....uvek ono ali.... da li danasnja cena zive vage opravdava izgradju takvog objekta?
 
Daj im da jedu,možda neće glodati farbu... :haha: :ppozdrav:
Kad mene je ofarbano i nema nikakvih problema.
 
ma i ja mislim da nece doci do trovanja...bar se nadam....video sam na jos par mesta da su ljudi ofarbali i niko mi nije rekao za taj problem...videcemo kad napunim..... ::namigivanje::
otprilike jedan konj evra je ulozen...tu ne racunam moj rad, ujakov i caletov...bilo bi tu dosta dnevnica ::novac::
 
Objekat je lep ali ako već pitaš za mišljenje ja imam sličan objekat.Mišljenja sam da su rešetke trebale biti do zida a ne do staze i još hranilica na njima,bar kod mene neće svinja da jede tamo gde vrši nuždu.Što se ograde tiče možda je trebala biti kosa na unutra i prečke vertikalne a ne horizontalne,ovako će se penjati na njima.U toku rada će nedostaci da se uklone,inače želim ti sve najbolje i nek je sa srećom!
 
sve ispravke su na mestu...zato kazem da na greskama ne zamerite....znam i ja to za resetke al jbg...kad smo uradili kanale bilo je kasno... :zli: :D sto se tice cevi..pricao sam sa covekom sa jedne farme i on kaze " daj im da jedu 0-24h i nemoj da brines nista :ppozdrav:"
 
ljudi jel mi moze neko da kaze koliko kosta objekat za 150 komada mislim na tov,sve zajedno sa osocarom i sve sto ide
 
saleso je napisao(la):
ljudi jel mi moze neko da kaze koliko kosta objekat za 150 komada mislim na tov,sve zajedno sa osocarom i sve sto ide

Ako ti neko kaze koliko kosta ti sigurno neces ni razmisljati a kamoli praviti. Trebas voleti pa zapasti u krizu pa onda iz inata. Kad to kazem ima uspona i padova ali vise padova pa kad neces da prodas prasice po maloj ceni ti odvojis zenske pa hajmo 5-10-12 krmaca pa kad to sve zavrtis i nemas prostor ti krenes da pravis objekat i ako sve predvidis 100% podkrade se greska jer tad uvidis da je bolje i manje muke ako je to drugacije.
Posto tebe interesuje tov, princip je isti sve ostalo su nijanse. Moj objekat je 12.5x8 i nemoze stati vise od 100-110 i to vise tura a mene je kostao oko 15.000 Eura ali sebe nisam racunao: Voda, struja, kanalizacija, mesaona ima tu jos stvari ventilacija, grejanje. Kazem grejanje jer ja imam prasiliste pa kad idu prasici obicno se prase ili po vrucini ili po zimi. Verujem da mnogi razumeju sta pricam a ti presavi tabak i neces napraviti objekat veruj mi.
Ako gresim spreman za kritike.
 
Potpuno se slažem sa tobom dkocic! Saleso pogledaj malo po internetu koliko se kreću cene građevinskog matrijala i svega ostalog što ti je potrebno da bi se bavio tovom pa pokušaj da se pronađeš u računici! Sama izgradnja dosta košta,plus oprema,plus prasad za tov ako nemaš svoje krmače! 10 godina nećeš izvući uložene pare!
 
imam ja i krmace i dosta u tovu odnosno sve sto oprasi desetak krmaca samo bi malo da olaksam sebi
 
Objekat koji sam pravio pre dve godine veličine 25x8 sa deset boksa za 200 tovljenika u turnusu i dve prostorije za presvlačenje i ostavom kako je to za farme predvidjeno normalno i jama za osoku na krajevima kanala,koštala je 30000.-eura.Možda je mnogo ali tu je i projekat i prateća dokumentacija(zamena namene zemljišta)jer je dva km izvan naselja,materijal,majstor i td.Još je nisam napunio imam trenutno 96kom.a kakav je odnos cena misllim da ineću skoro.
 
Nazad
Vrh