Objekti za držanje svinja - svinjci

kosinu moras da uradis 3% ili vise sve zavisi od tebe kako zelis da bude sto se visine tice mora znatno vise od 30cm naj bolje jeste da imas kanale sa obe strane tj da hodnik ih predvaja ako imas prostora sa obe strane da prolazis
 
milos04 je napisao(la):
kosinu moras da uradis 3% ili vise sve zavisi od tebe kako zelis da bude sto se visine tice mora znatno vise od 30cm naj bolje jeste da imas kanale sa obe strane tj da hodnik ih predvaja ako imas prostora sa obe strane da prolazis
Batali kosine i padove uradi punu resetku nemoj da se zajebes kao ja pa sad lupam puni deo i ubacujem resetke(znas kako kazu pametan se uci na tudjim greskama) :bravo:
 
o razlicitim podovima postoje bezbrojna istrazivanja i mnoge firme prate podove. Velika je tehnika napraviti dobru bedonsku kesetku koja ce svoje osobine zadrzati godinama. Ne bih preporucio bilo kako livenje jer se plasim da ce se greske primetiti kad zivotinje udju i posle par dana ne budu mogle da hodaju (ostre ivice, neodgovarajuca hrapavost, neravan pod sa stepenicama....), zato preporucujem da to prepustite firmama.
 
@saleso
Sa malim kašnjenjem ali sam uspeo da skeniram ,ovo je samo princip

5djy1h.jpg


:cao:
 
Druga je najbolja.
Ova treća je po meni loša zbog promaje,i ja sam imao dole otvore pa sam ih zazidao.
 
@ljusa
jel mozes da mi to uslikas ili nekako da vidim to nekako blize a kako promaja kad ima te otvore dole
 
@saleso
Slikaću kad popravim telefon... :udri:...ili kupim nov
A ti otvori dole,oni se nalaze paralelno,tj. jedan naspram drugog pa zato prave promaju.
A tek kada je zima...
 
pa ja mislim da pregrade napravim od zidova mislim da nazidam pamozda onda nece biti tako promaje,za koliko komada je najbolje da pravim svako svinjac posebno za 10 20 koliko
Post je spojen: [time]1266772558[/time]
_________________________________________________
pa zar te otvore zimi nemoze zatvoriti
 
pozdrav svima.mozeli ko da mi objasni i da mi samo slika onu foru sa buradima metalnim za svinje sto se koristi za pijacu vodu umesto sisaljki.hvala
 
Pogledaj sliku na mom profilu, Pojilica je napravljena od kazana za bojler.U gornjem delu brusilicom odsečeš poklopac pa na njemu navariš tanak šparing u krug tako da pola prekriva poklopac,takođe od šparinga napraviš rukohvat.U donjem delu gde ide sisaljka izbušiš rupu i ubaciš muf za koji zaviješ sisaljku.Ja sam pojilicu okačio na šrafove(banana) za lavabo na 50 cm(za krmače i tovljenike).U drugom objektu imam istu pojilicu ali ne sipam vodu već je povezana direktno i ima plovak za wc kazanče.Kad treba neki medikament da se ubaci na ventil zavijem vodu.
 
Otvori dole prave promaju ako su pregrade boksova od zice ili cevi, da nebi bilo promaje stavljaju se pregrade od pocinkovanog lima i oda je sve :D.
 
saleso je napisao(la):
@bojan
kod nas ti je kvadrat tu negde oko 2000metar kvadratni
oce li neko da mi uslika ventilaciju na nekom objektu
Ko pravi novi objekat i toviliste ili cekaliste moze da se posluzi mastom za ventilaciju.
Ja imam resenje koje se kod mene pokazalo kao prakticno a to je sto sam prilikom zidanja u prvi red stavljao giter blok i okretao ga da rupe budu u objektu i tako 4 bloka tj 1 metar pa dalje normalno blok slicno kao na predhodnoj slici sto coek rekao da je zazidao.
Leti imam dosta provetravanja a zimi sa spoljne strane zatvoris najlon daska ...
Krovna ventilacija zavisi od oblika i visine objekta pozeljno je izvlaciti vazduh iz objekta a svez vazduh ulazi kroz suplje blokove. Mislim da sam ti objasnio i drugima koji prave nove objekte, bez podnih je muka iako ima i drugo resenje.
Dosta je za sada pozdrav.
Post je spojen: [time]1266793054[/time]
_________________________________________________
Kad smo kod ventilacije na drugoj slici su prozori koji se otvaraju u objekat da kazem kipuju, da li nebi bilo bolje da se otvaraju na napolje jer i topao vazduh ide na vise ima prirodnu cirkulaciju da izlazi napolje. Moje misljenje mozda gresim a prakticnije je i za otvaranje zatvaranje.
 
Tovilište,ispred je jama
dgm1j9.jpg

Boksovi 2,7x1,6 za 6-7tovljenika
33lmv5h.jpg

2vb1tte.jpg

vidi se otvor za ventilaciju koji je zatvoren
sto se tiče valova,mislim da ću ih izlupati i postaviti hranilice
ogx7h5.jpg

šuber koji se nalazi na sredini i koji je stalno zatvoren,kada se kanali napune tada ga otvaram
ako bih bio stalno otvoren onda bi se cedila samo mokraća a izmet bi se talozio
 
U decembru sam imao poslednju turu i nisam hteo da uzimam prasice,jer uvek naj..em u martu sa cenom.Za nedelju,dve uzimam prasice
 
Nazad
Vrh