Objekti za držanje svinja - svinjci

Ovo su moji obori, jesu prazni ali bih voleo da ih napunim. Razmisljam da za pocetak uzmem bar dve do tri krmace.
www.dodaj.rs
[/URL]
www.dodaj.rs
[/URL] Na ovoj slici se vide dodatni stubici kako bi se pregradili za krmacuprilikom prasenja

A u mom albumu ima jos nekih slika koje mozete videti http://poljoinfo.com/album.php?albumid=553

Samo sam hteo da pokazem kako izgleda kad se postave dodatne sipke za razdvajanje
attachment.php
[/IMG]
 
Zdravo svima danas sam se raspitivao oko cene plasticne resetke dobio sam neku ponudu ovde kod nas u mk resetke VOS sistem za prasice 7.38 eur+ddv
za svinje 10.78 eur+ ddv to ti je cana za komad dimenzije 600x400 koja je cena kod vas.
 
Planiram da zidam objekat od 50ak kvadrata pa me zanima kako da resim unutrasnje pregrade dali i njih da radim sa betonskim blokom ili ima neka bolja opcija od cevi ? Naravno i cena je bitan faktor..
 
Najbolje sa cevima i da iskombinujes na pomeranje da imas razne varijante pregrada i boksova .
 
Ja imam i jednu i drugu varijantu i sa betonoim i sa metalom ,metalne cevi moralju bit deblje meso ili pocinkovane da sto duze trajuvarij ovaj objekat radjen krajem ptosle godine nadam se da ce biti gotov do kraja aprila

28032012324.jpg

28032012325.jpg

28032012326.jpg
 
Kakva te sema interesuje?Kucaj na Google,imas sve i svasta.U nacelu sirina min 60cm,max 85cm.Duzina zavisi da li je hranilica u ili van rama,i varira od 1.80-2.10.Visina od poda do prve pregrade 20cm,uz obavezne "kandze" sa strane.Tako je kod mene.
 
Ja planiram da napravim ukljestenje za prasenje,ali da je pokretno-uneses i izneses posle zalucivanja.Hranilica bi bila u njemu.E sad se razmiljam koje pojilice da stavim .Imam siske od 3/4(za krmace) i od pola col-za prasice.Na kojoj visini da postavim iznad hranilice?(kod mene su ove od 3/4 na 70-80cm-po nekom standardu),koje dimenzije hranilice? i koje pojilice?Plasim se da ce mi od 3/4 mnogo rasturati vodu(znam iz iskustva) i kvasiti i pod od ukljestenja,a ne samo hranu u hranilici,sto mi je i namera.Neznam,moram da se raspitujem malo:sta:Nikola!..slikaj kako je kod tebe,ako te ne mrzi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh