Objekti za držanje svinja - svinjci

Ta guma je verovatno armirana platnom 1cm debljine. Testera za metal lako sece ili ostar veliki noz.
 
Ima li neko ili zna neki idejni projekat za farmu svinja (tovljenika), kompletna varijanta (nesto tima "kljuc u ruke") za jedno 500 komada?
Koje su cene okvirno u pitanju?
 
Koliki treba da bude bazen za osoku za toviliste 8 metara duzine, sa resetkastim podom duzine 2 m? Moze li neko da mi kaze?
 
Koliki treba da bude bazen za osoku za toviliste 8 metara duzine, sa resetkastim podom duzine 2 m? Moze li neko da mi kaze?
Moras reci kompletne mere odnosno koliko kvadrata,ili za koliko svinja je objekat.Nema tu bas nekih pravila svako pravi kako moze,koliki ce ti biti kanalo odnosno koliko duboki i siroki zato sto i oni sluze kao jama,kada se napune samo ih ispustis u jamu. Moj objekat oko 16x5m sa kanalima sirine 0,8m i dubine 1m i jamom 6x5m puta 2m dubine moze da izdrzi skoro ceo tov bez praznjenja.Opet na pojilicama mora biti smanjen pritisak vode da ne prosipaju u letnjem periodu da ne bi brzo punile jamu vodom.Kod mene je pritisak na sisaljkama 0,5 do 1bar maksimum.
 
Kod mene je metar dubok metar sirok 2 kanala imam.Praznim 2 puta godisnje,ako imam samo letnju turu,onda jednom.Jos mi se nije desilo da izvlacim osoku dok su svinje u oboru.Kanal ujedno i operem vatrogasnim smrkom.
 
Znaci moze i bez bazena za skupljanje osoke, mislim samo kanali, recimo, ako je objekat 4 sirok 8 dugacak, onda resetke 2x8 i dubina jedno metar, dal je dovoljno?
 
A koliki vam je pad u tim kanalima? Mislim na kanale koji imaju na kraju bazen za osoku. Objekat je 15m dugacak i bazen bi trebao da bude na kraju objekta.
 
U objektima gde je osoka u kanalu tokom celog tova ima puno amonijaka za to je bazen veliki plus.
 
Bez pada,ravno.Pad se stavlja na kanalizaciju a za osoku ne.Imam samo inoxsne ustave i kada se napune kanali samo podignem ustave i sve izadje.Itako od 2003-ce.

- - - - - - - - - -

U objektima gde je osoka u kanalu tokom celog tova ima puno amonijaka za to je bazen veliki plus.
Ako na kanalima imas ustave a ako nemas sav amonijak iz jame ide u toviliste sto je jos gore.
 
Nazad
Vrh