Objekti za držanje svinja - svinjci

zar nisi rekao da prestajes sa tovom?sto bi onda stavljao resetke u toviliste,samo resetke su oko 15 e m2
Kada sam renovirao toviliste napravio sam ogromnu gresku nisam uradio resetke, sad na prolece cu morati to da uradim. Zna li neko mozda otprilike cena po m2 kako se krece znaci da se uracuna sve !
 
Jesam i ostajem pri tome, ali sam napisao da ubacujem usluzan tov. Tako da ce mi trebati. A i nadam se da ce se za 6-7 meseci sve smiriti pa cu opet moci sa mojima da krecem. Jel to sve sa kopanjem i svim ostalim sto ide ili samo resetke kao restke ?
 
uzeo sam severov ventilator za prasiliste stavio ga neki dan elektricar kad ga ukljucili duva unutra danas ga skinuo dfa okrenem elise okrenem sve namontiram kad upalio on opet duva unutra nije mi jasno sta se tu desava jel neko imao taj problem ili se malo vise razume u ventilatore odmene hvala unapred
 
a kako na monofaznom motoru od 90 wati a i kad promenim to je isto kao i kad okrenem lopatice zar nije tako
 
Sibili jel te hranilice rade na princip da kada svinje udara u neku metalnu plocu hrana ispada ? Cini mi se i da su kod mog zeta u Uzvecu takve, samo drugacija boja... Imaju vlazilice iznad korita za hranu.
 
Ovo su moji obori, jesu prazni ali bih voleo da ih napunim. Razmisljam da za pocetak uzmem bar dve do tri krmace.
www.dodaj.rs
[/URL]
www.dodaj.rs
[/URL] Na ovoj slici se vide dodatni stubici kako bi se pregradili za krmacuprilikom prasenja
Ovo je taj stubic gde se montiraju dodatne sipke za pregradu
A ovo su sisaljke, u svakom boksu ih ima po jedna , osim u ova tri koja su predvidjena za krmace gde ih ima po dve.

A u mom albumu ima jos nekih slika koje mozete videti http://poljoinfo.com/album.php?albumid=553
 
Poslednja izmena:
I ja bih rekao svaka cast,ali i svaka cast na etnuzijazmu na sadasnju cenu tovnih svinja.
Nazalost.
 
Jos nije zavrseno, u tom objektu ce sve ostalo biti poznato osim naravno cene /otkupne svimja/. Ostalo je jos nesto oko grejanja ,video nadzora izgradnje trenca za gotovu hranu ,/postoji mogucnost da vuce dve razlicite vrste hrane/ mesaone i tako sitnica. U hranilice samo stane 3 tone hrane.
image001.jpg
 
Nazad
Vrh