Objekti za držanje svinja - svinjci

@Ranbobas da li si razmisljao da stavis ventin za svaku pojilicu posebno? ja sam u prasilistu tako uradio... Imam 8 boksova i za svaki boks pojilicu i hranilicu.Imao sam problema sa rasturom vode
ali od kad sam stavio ventile nemam problema.Smanjis skroz vodu i ona tek malo curi sto je dovoljno za krmacu da pije a ne moze da prska i rastura sa strane. Meni se pokazalo kao dobro resenje
jedino sto je ventil oko 500din ali jednom stavis pa si miran
 
Kod mene je to dosta skromno i "prirucno".Ima na mom profilu slika ukljestenja. Hranilica i pojilica su unutra,fiksna pregrada izmedju njih,i vodu sipam kad popije.Prednost je sto bez problema izneses ram,mana sto svaki cas moras da je obilazis dal ima vode.
 
@zokib!...Jesam uzimao u obzir i to,a probacu da oprugu na pojilici olabavim do granice razvijanja,nadam se da ce to u ovom objektu pomoci,jer tamo malo opada pritisak.Mada ove nove metal-panove pojilice mi nemaju neku regulaciju pritiska kao stare.Videcemo...
 
Trebao bi uskoro poceti sa izgradnjom objekta za krmace i planiram da ih drzim u boksevimma koje bi napravio tako da budu jedan do drugog. pa me sad zanimaju neki detalji, dali su dovoljne dimenzije duzina 220 sirina 70 i visina 1 metar? i jel bi mogao te bokseve da odradim od onih gotovih rebrastih mreza 12tica sto se koriste za betonaze? i kako najbolje da resim hranilicu i pojilicu u tom sistemu? pozdrav i hvala unapred !
 
pozdrav...ja sam novi,hteo bih da drzim oko 4-6 krmaca pa me interesuje kolke su tu investicije,dali se isplati drzat krmace,posto nebi u tovljenike da se upustam...
 
Moj objekat za tov svinja od 250 kom.jos nije zavrsen

Moj objekat za tov svinja...samo jos da pronadjem slike na racunaru!
 
Poslednja izmena:
Dobio sam tri komada trake koja prenosi ugalj u rudniku.treba mi da napravim platformu na kojoj bi lezali prasici,da ne leze na betonu.Imam samo jedan problem ,ne znam koliko je otprilike tezak kvadrat te trake,posto je to u Bosni,da znam da li mogu tih 9 kvadrata preneti u autu ili moram ici sa prikolicom.
 
Ima jedan problem,postoji mogucnost da prasad nece hteti lezati na gumi jer je hladna,moj ujak je ubacio u prasiliste i prasad nikad nisu lezala na njoj nego na betonu.
 
Metar je siroka traka.Reci mi ako znas cime mogu da je presecem,mislio sam da ponesem makaze za pleh
 
Nazad
Vrh