Objekti za držanje svinja - svinjci

Kod Beukovića su krmače u čekalištu(tamo sam kupio nazimice pa sam video),e sad kako im je nisam pitao.
Ja kad bio to pravio stavio bi gumeni pod,da se krmača ne podbije na betonu.
 
Kod mene su isto u ukljestenjima od parenja do prasenja,boks je duzine 200cm, sirine 60-70cm a visine 100cm,napred je hranilica i pojilica,nesto najbolje za suprasne krmace,svaka dobije odredjenu kolicinu hrane,nema klanja,manji utrosak hrane nego kad su pustene.
 
Nemojte da vas cuju ovi iz EU.To je krajnje nehumano.:osmeh: Koliko vam prasenja izdrzi ta krmaca koja se ne krece.Jel se to odrazava na vek eksploatacije?
 
@kuka9:
Moze li koja slika?
@Sama:
Po standardima EU svakoj suprasnoj treba 2.5 m2 prostora minimum,tako da o tome nerazmisljam trenutno,mada je izvodljivo.
 
Odrazi se kod nekih krmaca ,landrasa i pietrena al kod mene je pretezno jorksir i jorksir sa durokom,tako da nemam nekih problema.

---------- Poruka napisana u 15:10 ---------- Prethodna poruka je at 15:04 ----------

Stavljam slike uskoro.

---------- Poruka napisana u 15:42 ---------- Prethodna poruka je at 15:10 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 15:46 ---------- Prethodna poruka je at 15:42 ----------

Ovi su malo kraci al sad radim drugi objekat gde ce duzina biti 220cm.
 
Ovako sam i ja zamislio.Stavicu stiropor ispod betona gde leze,i bice 2.20 duzina.SAmo kako ih ispustas,nevidim kapiju?
 
Trenutno nema vrata zato sto sam bio u zurbi pa sam stavio dve cevi pozadi,pravim vrata za svaki boks uskoro.Malo se mucim pri isteravanju al sta cu,a hocces li resetke pozadi,nije lose,lakse je,stavicu slike u skorije vreme sa resetkama da vidis kako izgleda.
 
hocu da sada zavrsavam prasiliste i hteo bo da stavim gumu tu gde ce biti prasici sta mislite o tome
 
Guma je hladna,bezace sa nje,ja sam probao al nije uspelo pa sam napravio kucice i dole kao pod ubacio stirodur,to je dobra stvar dok su mali al kasnije pocinju da ga grickaju,sad cu da izrezem pod od OSB ploca,njih sam postavio u odgajivaliste i sasvim su ok.
 
pa i ne treba da budu na njoj non stop bice poored grejne ploce milsio sam samo dok sisaju da ne ozuljaju nogu na beton
 
treba ovih dana da betoniram prasiliste pa ne znam da li betoniram frakcijom da bude lepo ili sa obicnim sljunkom neznam sta da radim mislim zbog krmaca kako je kod vas,i koliko iz iskustva vaseg da ostavim iza ukljestenja mesta za prasad mislim iza krmace pa do ograde
 
Poslednja izmena:
ima svoje prednosti.. mi od 2013 moramo drzati krmace u grupama tako da ulaze i izlaze iz cekalista kako zele...izmedju su pregrade u grupama po osam.. jos prosle godine smo sve prepravili.. ne znam da li mi se cini ali od tada nemamo puno intervencija pri prasenju.. samo kod prvopraskinja ponekad... vjerovatno sto se ipak krecu...
 
mozdanije tema ali jel mi moze neko reci razliku izmedje standard cementa i profi cementa mislim na beocinski
 
Nazad
Vrh