Objekti za držanje svinja - svinjci

Meni je bio dekapirani lim i propao je za godinu dana. Bukvalno je istrulio. Neznam kako se pokazao pocinkovani mislim da je bolji, ili da pravim od poliestera. Da li ce ga svinje grickati
 
Pojasni malo koliko prostora imaš za boks u mom kraju za manji broj životinja boks je ima mali deo koji je izidan sa malim ulaznim vratima zbog hladnoće zimi i hladovine leti u tom delu svenje ne balegaju već samo spavaju a obavezan je ispust u kojem se nalazi hranilica pojilica i sve ostalo poteba za nekim rešetkama nema, zato što nema puno posla oko čišćenja a je slama puno bolja od bilo kojih rešetaka. Imaš slike mog objekta na početku ovoe teme koje sam postavio pošto ja isto držim mali broj pa sam tako i prilagodio boksove.
Pa ja nameravam da pravim objekat iznova,znaci samo svinjac,a nisam ogranicen sa prostorom. Odgovaralo bi mi sto ekonomicnije. :)
 
Moguce onda da je prohrom... Na njoj odjednom moze da jede 8 prasadi, a oko 4 svinje velike.... A moze da opsluzuje oko 35-40 komada, bar sam tako video u Banovom Polju... A kod mene trenutno jede 12 posto toliko imam...
 
jel to ovakva ili slična
351c0pg.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena od urednika:
Slicna, oticicu sad da slikam ako bude moglo da se vidi...

---------- Poruka napisana u 19:20 ---------- Prethodna poruka je at 16:29 ----------

Fotografisao sam, ali slika je losa... Sutra po danu cu slikati pa cu okaciti...

---------- Poruka napisana 12-01-12 u 18:28 ---------- Prethodna poruka je 11-01-12 at 19:20 ----------

9krx8o.jpg
2afemi0.jpg
IMG]

---------- Poruka napisana u 18:29 ---------- Prethodna poruka je at 18:28 ----------

Ovo su moje hranilice... Izgleda da su ivice ipak od pocinkovanog lima, posto je ta zelena malo korozirala.. Zapremina kosa je oko 75-80 kg...
 
Zvao sam firmu koja se bavi proizvodnjom opreme za farme ali rade izvoz za holandiju i EU,prohromske su i u utorak mi stizu katalozi i izbacicu na poljoinfo posto sam ga i to pitao....a ako ima neka polovna nek javi neko na pp

---------- Poruka napisana u 11:43 ---------- Prethodna poruka je at 11:42 ----------

Hranilice zaboravio sam da naglasim
 
Drzim dosta svinja,hteo bih sad da sredim papire da imam farmu svinja,dali neko zna sta je potrebno za to? Dali moraju biti resetke,itd... :ppozdrav:
 
Mozes da registrujes farmu a i da registrujes objekat
Za registraciju farme ti je potrebno (ovo vazi za opstinu Sr.Mitrovica , mozda je svugde isto)
1. zahtev
2. orginalne uplatnice
a za troskove postupka 1.500,00 din
b. republicka administrativna taksa 3.230,00 din
3.dokaz o vlasnistu objekta
4.kopiju plana sluzbe katastra nadlezne opstine
5.saglasnost ili resenje opstinske uprave
a.za dodelu veterinarskog kontrolnog broja treba uplatiti 1.220,00 din na ime republicka administrativna taksa
Ovo vazi ako se sve vodi na tebi
A registracija objekta je puno skuplja ne znam tacno detalje ?!?
Prvo moras dobiti saglasnost od opstinskog veterinarskog inspektora ( tacka br.5) a zatim se zahtev sa svim prikupljenim podacima salje za BG
Odes u svoju opstinu kod sluzbenika zaduzenog za poljoprivredu i on ce ti sve reci sta treba
 
Mozes da registrujes farmu a i da registrujes objekat
Za registraciju farme ti je potrebno (ovo vazi za opstinu Sr.Mitrovica , mozda je svugde isto)
1. zahtev
2. orginalne uplatnice
a za troskove postupka 1.500,00 din
b. republicka administrativna taksa 3.230,00 din
3.dokaz o vlasnistu objekta
4.kopiju plana sluzbe katastra nadlezne opstine
5.saglasnost ili resenje opstinske uprave
a.za dodelu veterinarskog kontrolnog broja treba uplatiti 1.220,00 din na ime republicka administrativna taksa
Ovo vazi ako se sve vodi na tebi
A registracija objekta je puno skuplja ne znam tacno detalje ?!?
Prvo moras dobiti saglasnost od opstinskog veterinarskog inspektora ( tacka br.5) a zatim se zahtev sa svim prikupljenim podacima salje za BG
Odes u svoju opstinu kod sluzbenika zaduzenog za poljoprivredu i on ce ti sve reci sta treba
Zahvaljujem na detaljnom objasnjenju.... :ppozdrav:
@MONTOYA ja imam samo svinje,i to sam cuo,ako imas i nesto drugo onda je to veliki problem.....

---------- Poruka napisana u 20:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

14a8wmv.jpg
:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 20:40 ---------- Prethodna poruka je at 20:37 ----------

11metso.jpg


---------- Poruka napisana u 20:42 ---------- Prethodna poruka je at 20:40 ----------

1y0dab.jpg


---------- Poruka napisana u 20:46 ---------- Prethodna poruka je at 20:42 ----------

4llyt4.jpg


---------- Poruka napisana u 20:47 ---------- Prethodna poruka je at 20:46 ----------

Evo 1/3 mojih svinjaca.... :ppozdrav:
 
Nisam nasao adekvatnu temu,pa stavljam ovde.Mozda nekom pomogne,a Zoki ce je vec prebaciti po potrebi.Kako lako dezinfikovati objekat.
 
Nazad
Vrh