Objekti za držanje svinja - svinjci

prihvatam savet,al vreme ce pokazati koliko ce drzati jer sam pojilice stavio u sam cosak,i zaista,koliko sam za ovo kratko vreme primetio,svinje nemaju sanse da njakaju cev,jednostavno ne mogu da im pridju nego samo da sisaju i piju.
 
Savo, ako nisi u mogucnosti da probusis zid, onda ga ankerisi, ili u naj gorem slucaju uzmi tiple za beton...Daleko su jaci.. Inace, u pravu su oni koji rekose da ce da odvale cev, da pukne kao keks.. I meni se to desilo. Zato , dok je vreme, da ti se to ne desi u nevreme kad to nisi planirao, uradi sad... Pozdrav!
 
Drage kolege potrebna mi je pomoc oko dezinfekcije objekta za tov svinja. Nisam nasao drugu odgovaracuju temu pa cu pisati ovde. Imam objekat za oko 100 tovljenika (drugi je u izgradnji), kod svake nove ture pocne da se javlja kasalj kod nekoliko komada u periodu od 40 kg do 70kg. Verovatno se taj kasalj javlja zbog neke zaostale bakterije jer uslovi su takvi da promaje nema, pa ne vidim drugi nacin na koji bi mogli da se razbole. Pre svakog punjenja boksa operemo pod i okrecimo zid, ali hteli bismo da izvrsimo neku bolju dezinfekciju kako bi pokusali da taj kasalj svedemo na minimum ali ne znamo cime. Svaki savet bi mi dobrodosao, hvala unapred :ppozdrav:
 
Isprskaj masnom sodom 3%.
A za kašalj svinjama Neolispec ili dokslian.:cao:

Ali čudno je da na tu količinu nemaš prozora(ventilatora):sta:
 
Poslednja izmena:
Imam i prozore i ventilatore, ali je takodje veci deo objekta dobro izolovan i nalazi se u hladovini pa i nije tolika vrucina preko leta, a preko zime nije hladno. A i pazimo kad otvaramo prozore i kad palimo ventilatore da ne bude previse promaje. Normalno je da uvek ima makar malo promaje ali to nije nesto preterano da izazove masovno kasljanje.
Uzgred hvala na savetu :ppozdrav: probacemo i lek i prskanje sodom, jel moze da se prska sodom bez obzira sto pored tog praznog boksa ima svinja ?
 
Jel zna neko koje su dimenzije cekalista za krmace?hocu da ih "slozim" kao u ramove,jednu do druge,pa se lomim da li iste dimenzije da stavim kao i ramovi sto su,ili treba drugacije?
 
210bucg.jpg
Dobro je reseno... ali me zaintrigirao polozaj pojilica. Ja sam ih sve postavio sa zarezom na dole... Da li ima razlike u nacinu koriscenja i sta li je bolje?
 
Evo da postavim i ja par slika sa jos nedovrsene farme. Trebalo bi da do avgusta 2011 pocne sa radom....
mlnrlh.jpg

i2qeft.jpg

10dhcav.jpg

fm7580.jpg
 
Nazad
Vrh