Objekti za držanje svinja - svinjci

nesto ce tu biti malo na resetkama tako mi se bar cini,jel mi moze neko reci koliki mi treba ventilator za 25m2 objekta bice unutra prsiliste odnosno bice 70 kubika vaduha ukupno
 
malo slikica...


PA110405.jpg

PA110406.jpg

P9050465.jpg

P9050464.jpg

P9050461.jpg

P9050481.jpg

P9050480.jpg

P9050478.jpg



P9050471.jpg

P9050474.jpg
 
dal mi netko moze navest cijena po m2 rešetaka za boxove za tovljenike, i dal mi mozete dati neki kontakt ili webstranicu bilo u srbiji ili inozemstvu hvala puno
 
jel neko stavljao u prasiliste gde se krecu prasici ispor betona onu elekrticnu mrezu za grijanje poda a jel zna neko gde mogu naci ventilatori za prasiliste ali ne u jomapeksu jer meni treba za 1000 kubika kapaciteta a oni nemaju tako mali pomozite ljudi ako neko zna
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,nameravam da pravim svinjac za dve svinje pa bi mi sve preporuke dobro dosle.
 
Pozdrav svima,nameravam da pravim svinjac za dve svinje pa bi mi sve preporuke dobro dosle.

Pojasni malo koliko prostora imaš za boks u mom kraju za manji broj životinja boks je ima mali deo koji je izidan sa malim ulaznim vratima zbog hladnoće zimi i hladovine leti u tom delu svenje ne balegaju već samo spavaju a obavezan je ispust u kojem se nalazi hranilica pojilica i sve ostalo poteba za nekim rešetkama nema, zato što nema puno posla oko čišćenja a je slama puno bolja od bilo kojih rešetaka. Imaš slike mog objekta na početku ovoe teme koje sam postavio pošto ja isto držim mali broj pa sam tako i prilagodio boksove.
 
polovne teško
nove su oko 250e
P.S.
Nisam video sliku,mislio sam da se odnosi na hranilice sa prethodne strane...
Takve kao sa slike su nove 80-100e zavisi od majstora i kvaliteta
nju možeš sam napraviti,to betonsko postolje možeš sam izliti a koš saviti kod nekog na valjke,ostatak prekopiraj...
kod nas dodaju još i jednu pojilicu na sredini..
 
Poslednja izmena:
molio bi za jedno misljenje pravim prasiliste pa me interesuje sat je bolje da li one podne grejalice ili da stavim elektricnu mrezu ispd kosuljice sta mislite sta je bolje s tim da bi sa mrezom bilo pokriveno vise kvadrati
 
Interesuje me sve o sorti NAIMA sve o njoj i sa kojim se nerastom ukrsta i kako se dobija ova sorta
 
Interesuje me sve o sorti NAIMA sve o njoj i sa kojim se nerastom ukrsta i kako se dobija ova sorta
A da nisi malo omasio temu?

---------- Poruka napisana u 21:40 ---------- Prethodna poruka je at 21:37 ----------

molio bi za jedno misljenje pravim prasiliste pa me interesuje sat je bolje da li one podne grejalice ili da stavim elektricnu mrezu ispd kosuljice sta mislite sta je bolje s tim da bi sa mrezom bilo pokriveno vise kvadrati
Ako ces da grejes samo prasad,bolje su grejalice-manji potrosaci.Ako ces celo prasiliste,onda mreza.Ali se preracunaj,imas i varijantu podnog parnog grejanja,pa kalkulisi.
 
Nazad
Vrh