Objekti za držanje svinja - svinjci

jA sam uradio konpletnu instalaciju od plasticnih cevi i u kavezima za prasenje,veruj mi ni jedan problem nisam imao sa pojilicama niti su ih izlomile niti su ih izgrizle a plastika je dosta jeftinija od ostalih materijala.Jos sam i uradio kupio sam peglu za lepljenje cevi i sam sve sastavio tako da se ustedi koji dinar a veruj te mi nije uopste tesko ni komplikovano,probajte....pegla za lepljenje kosta nekih 25 evra.
 
None ,uradio si istu pricu kao i ja... Samo, kod mene je cisterna od kubik, podignuta metar od poda... Sisaljke su na PVC cevima od 1/2 cola ( imao sam te cevi...) a pegla kupljena za trideset evrica... I lepio sam sam, sto da bacam pare.. Osnovno je da se kod spojeva drzi tridesetak sekundi bez pomeranja spoja, i gotov posao !
 
ukucaj na googl kristal becaj imas tu sve sto ti je potrebno za dimenzije i ostalog za resetke,odnesi kod limara ima da ti napravi kalup mislim da je mom drugu uzeo 25 evra za dva kalupa od lima ali su ispale resetke bombona
samo znaj da ce dosta da kostaju betonske vidi plasticne pozzz
 
interesuje me vase misljenje,pravicu cu prasiliste u prostoriji 5*5 visine je 2.80 gore je betonska ploca ustvari to je u sklopu kuce trebala je nekad biti soba ima dve velika prozora i vrata ne znam kako da resim ventilaciju pa bi zamolio za pomoc mislio sam da ubacim ventilator na zid da uvlaci vazduh iz prostorije koji bi usao kroz prozore a sa druge strane mislio sam da i stavim klimu pa sta mislite sta je bolje i da li vredi ta klima bez ventolatora
 
Ventilaciju moras da stavis zbog izbacivanja stetnih gasova koji se stvaraju u objektu zbog izmeta i mokrace a klima...e to je vec nesto.I ja bi da se ima i da se moze.A ventilator ne ubacuje vazduh nego ga izbacuje.
 
evo kako sam ja odradio pojilice kod mene.oce valjati ovo?na 20 cm od poda je koleno i tu uvrcem sisaljku kad u tom oboru imam prasice,a na 50 cm od poda je t-komad i tu uvrcem sisaljke za krmace.svaka pojilica ima svoj kuglasti ventil,a na dovodnoj cevi je ventil sa zimskom slavinom za ispustanje vode u hladnim zimskim danima.a same pojilice su postavljene u cosak obora po preporuci kolega sa foruma.ovom prilikom im se puno zahvaljujem.
rqwuja.jpg

210bucg.jpg
 
dobra ideja,i za krecenje i za pojilicu.al sam se izgleda zeznuo.kupio sam ove mesingane pojilice,ali izgleda su jako lose,malo malo pa procure,pa spanujem oprugu,pa drzi par dana,pa onda opet.pokusacu da nadjem prohromske opruge,da ubacim u ove,nadam se da ce to pomoci.jel imate vi neko resenje za ovo?Inace i pojilice i ceo sistem je uradjen u cevima od 1/2 cola.
 
Da nije jak pritisak? Inace, i ja imam iste te pojilice (mesingane od 1/2 cola) vec vise od godinu dana, i nikad , ali bas nikad nisam imao kvar na njima... Inace, ja napajam svinje iz cisterne od jednoh kubika, koja je izdignuta na oko metar iznad poda... Prirodan pad. I nemam metalne nastavke, sve je plasticna cev, do kraja.. Cev je bila do sada uz samu dasku, ali cu raditi neke prepravke i stavicu ih u coskove.Mnogo je prakticnije.
 
nije jak pritisak,pogotovo kod nas u selu je tokom leta konstantno smanjen pritisak,kad rastavim pojilicu vidim da ta opruga nije ni za sta.ne mogu da verujem da i na tome skrtare,inace ovako sto se tice mesinga izgledaju jako dobre.
to je jako dobra varijanta,cisterna sa prirodnim padom,cak i ako nestane vode mozes je na vreme pripremiti i napuniti da si miran.
 
kupio sam juce opruge.morao sam da ih prepolovim,jer nisu za ovaj tip pojilica,ali su od prohroma.jutros sam ih stavio i odusevljen sam kako pojilice rade.
 
Ove šelne sa kojima si pričvrstio metalnu cev za zid mislim da su slabe pogotovo ako je tipla u pitanju, vremenom će svinje da ti raznjakaju cev i ode plastika pukne kao keks (govorim ti iz sopstvenog iskustva) i eto punog objekta vode. Ja sam rešio na taj način što sam napravio šelne od flaha 3-4 mm i probušio zid i učvrštio šelnu sa 8 mm armaturom te sam sa spoljne strane zida narezao navoj na armaturu i zategao sa maticama. Mogu i nosoroge sad da pojim :)
 
Nazad
Vrh