Objekti za držanje svinja - svinjci

dpvbba.jpg

Post je spojen: [time]1297092109[/time]
_________________________________________________
Jako puno, a morao sam i struju ( trafo ) da obezbedim, sopstveni bunar itd...
Post je spojen: [time]1297117427[/time]
_________________________________________________
Tov, ...
2nhgg8y.jpg

11uysft.jpg
 
Možda nije mesto...

Da li imaš ugovor sa nekim o proizvodnji, ili sve ideš "na neviđeno"?
 
Odlican objekat za tov svinja ! ::svaka cast::

Ako ti nije problem da mi kazes samo koliko te je izasao objekat bez trafo-a i bunara,mozes mi odgovoriti na PP.
 
pedja voganj je napisao(la):
Odlican objekat za tov svinja ! ::svaka cast::

Ako ti nije problem da mi kazes samo koliko te je izasao objekat bez trafo-a i bunara,mozes mi odgovoriti na PP.
Pošali i meni jer sa proleći krećam sa izgradnjom još jednog objekta a imam u planu nešto montažno kao ti :ppozdrav:
 
none 73 je napisao(la):
pedja voganj je napisao(la):
Odlican objekat za tov svinja ! ::svaka cast::

Ako ti nije problem da mi kazes samo koliko te je izasao objekat bez trafo-a i bunara,mozes mi odgovoriti na PP.
Pošali i meni jer sa proleći krećam sa izgradnjom još jednog objekta a imam u planu nešto montažno kao ti :ppozdrav:

Pa valjda nije reklama ako kazemo koliko smo nesto platili......
Stavi to @Laro na forum, ne moras na pp.
Post je spojen: [time]уторак, 08. фебруар 2011. 08:22:19 CST[/time]
_________________________________________________
@Laro,
je li danska oprema edegbjerg u tvom objektu ili mi se cini??
 
Nije reklama, a novci se ni ne reklamiraju.Betonski deo (sama farma, ne oko nje ) oko 9000, paneli i konstrukcija još 20.000 evra. Ovo su grube cifre, ali imam sve zapisano. Ne znam koliko je merodavno pošto sam farmu počeo izgraditi 2005 godine. Oprema je Češka, Agrico.
 
laro je napisao(la):
Nije reklama, a novci se ni ne reklamiraju.Betonski deo (sama farma, ne oko nje ) oko 9000, paneli i konstrukcija još 20.000 evra. Ovo su grube cifre, ali imam sve zapisano. Ne znam koliko je merodavno pošto sam farmu počeo izgraditi 2005 godine. Oprema je Češka, Agrico.
koliko je kvadrat panela i konstrukcije zidova za krov imam drugo rešenje a interesuje me cena materijala bez ruku
 
Hvala vam svima na lepim rečima i pohvalama. Puno stvari sam sam radio sa mojim ocem ( betonirali, kopali, vodovod itd.), i naravno pohvale prijaju. :D
Post je spojen: [time]1297198252[/time]
_________________________________________________
Moram to da ti proverim, nemam kod sebe podatke, ali cene su iz 2005. god., što ne znači da je cena i danas tolika, možda je jeftinije zbog krize, a ko zna možda i skuplje. ::novac::
 
Imam slican objekat od panela , odlicno se pokazao ali sam morao pored panela (iznad resetki) da izbetoniram zid visine oko 60cm jer su posle 2 godine poceli da rdjaju od urina i izmeta.
Imam resetke pored zida kao i kod tebe, svinje redovno vrse nuzdu "kako treba", skroz uz panel


Jos jedan problem: Glodari koji su nasli 2 male rupice i naselili se u panel, namucio sam se da ih se resim!

Inace, nema znojenja ni najmanje, cak i sa 200 svinja u objektu i sa temperaturom od -10 napolju, bez ikakvog grejanja temperatura u objektu je 18 stepeni!
 
"Moram to da ti proverim, nemam kod sebe podatke, ali cene su iz 2005. god., što ne znači da je cena i danas tolika, možda je jeftinije zbog krize, a ko zna možda i skuplje. "
Nema veze čisto informativno da uporedim neke svije predračune za novu zgradu :ppozdrav:
 
laro cestitam bas lep objekat,da je ovakvih malo vise bilo bi lepsa.

mozes li reci koliko te je kostao trafo i koje je snage
 
Tako je, panel je strava za tov, nikakav problem nemam sa njim, sem što nisam napravio taj beton od 60 cm. odmah, i kod mene tamo propada panel. A inače i zimi i leti se odlično pokazao. :D
Post je spojen: [time]1297199615[/time]
_________________________________________________
Trafo sam stavio najmanji od 50 kw, a koštala me sa svim dozvolama, papirima i kablovima 17.000 ( sam trafo 9.000 ). Morao sam od puta gde je dalekovod do moje farme da stavim podzemni kabel 400 m koji me je jako puno koštao ::novac:: ::novac::, 4.500.
 
Naravno da ne izgleda tako ali nemogu da nadjem sliku skorijeg datuma!

Sad je zatvoren, i mnogo mnogo prljaviji!

Jos jedan problem, vrata moraju biti drvena, ili PVC. Naprtavio sam metalna (od profila) i zlo koliko se lede kad ja napolju hladno!
Post je spojen: [time]1297199745[/time]
_________________________________________________
Laro, koje su dimenzije objekta? Koliki ti je kapacitet projektovani?

Reci kako su se pokazale te plasticne pregrade?
 
skupa investicija al valjda ce se isplatiti ,sam trafo i nedeluje mi skup koliko ostalo
 
Ako imaš slike kako si izbetonirao onih 60 cm. bilo bi poželjno da vidim, jer ja imam problem, blizu su rešetke panelima i nema mesta za betoniranje tog malog zida.A uskoro ću to morati odraditi.
Post je spojen: [time]1297200174[/time]
_________________________________________________
Objekat je 30 m x 10 m, projektovan za 300 - 320 tovljenika, a pregrade su dobre, nemam problema sa opremom sve je ok. od hranilica do ventilacije sve je dobro :D
 
Slikacu sutra pa cu postaviti. Kod mene je izmedju panela i resetke bilo nekih 8 cm prostora pa sam to iskoristio.
Kao i sve sto se radi, kad bih sad ponovo pravio, napravio bih par izmena!
Imas klimatizaciju u tom objektu?

Zasto ti je trebao trafo, objekat je izvan sela pretpostavljam?
 
Objekat je izvan grada, naravno i ja bi napravio par izmena ali ne puno.
Imam 4 ventilatora, i na objektu otvore sa gornje strane ( na slici se vidi, ispod krova ), gde ulazi vazduh.
 
Nazad
Vrh