Objekti za držanje svinja - svinjci

pedja voganj je napisao(la):
E ovako ljudi imam problem sa kojim se mucim koju izolaciju da stavim na prasiliste ? Nesto sam racunao da me najjeftinije izadje sa staklenom vunom i daskom pa me interesuju iskustva ako je neko imao sa ovom izolacijom.
Bila je i kombinacija lepak za stiropor i stiropor ali ne znam ni sam vise zasto sam odustao.
Dimenzije prasilista 15x7

@Pedja

Moj drug je oblagao toviliste TAROLITOM, i nije se lose pokazao.
To su ploce stiropora, obagane piljevinom i cementom.

Ako te tel, interesuje
 
@Kurkela,danas sam uzeo staklenu vunu i trebao bih za nedelju-dve da je postavljam.

Jel je neko koristio staklenu vunu za izolaciju i kakvi su utisci u vezi nje ?
 
EVO MOG TOVILIŠTA:pravljeno 2009.god.
oa26p5.jpg

8ze2c5.jpg

PRASILISTE:
ndtx90.jpg
 
Potreban savet za svinjac...

Imam placa za svinjac do 24 kvm. znaci 4x6 (moze rasti do 4.5x6.5 m),i interesuju me vase ideje, saveti, predlozi, kako urediti prostoriju, bokseve, podove sa nagibom, gde staviti resetke.... Moze li neki nacrt , skica sa merama, moze i slike...
Razmisljao sam o 4 boksa za prasad do 35 kg, ili o 2 krmace i 2 boksa.
HVALA

Kako već postoji ova tema, nije bilo potrebe za otvaranjem nove pa je Vaša ovde premeštena. Za početak nam se prvo predstavite u ovoj temi:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Z.K.
 
pedja voganj je napisao(la):
Gde imaju da se nabave pvc resetke ? ako imate neki sajt ili broj samo mi posaljite na pp posto sam se danas sve dogovorio oko materijala za objekat samo su mi jos resetke ostale da nadjem.
:ppozdrav:
i mene zanimaju ove pvc resetke, pa ako moze odgovor...
 
vladakg je napisao(la):
pedja voganj je napisao(la):
Gde imaju da se nabave pvc resetke ? ako imate neki sajt ili broj samo mi posaljite na pp posto sam se danas sve dogovorio oko materijala za objekat samo su mi jos resetke ostale da nadjem.
:ppozdrav:
i mene zanimaju ove pvc resetke, pa ako moze odgovor...
Kod Prof Vidovica u Rumenci... Potrazi na net-u "potomac" to je njegova firma. :cao:
 
npm1af.jpg

9pvnli.jpg

2jdrm7s.jpg

.tinypic.com/23ifejd.jpg[/IMG]
Post je spojen: [time]1296832964[/time]
_________________________________________________
23ifejd.jpg

2jdrm7s.jpg

aebawz.jpg

vfcg95.jpg

wcmiw6.jpg


Post je spojen: [time]1296858575[/time]
_________________________________________________
156g1h5.jpg

15xstix.jpg

2wmgi02.jpg

znjud2.jpg

Post je spojen: [time]1296884165[/time]
_________________________________________________
xgmds5.jpg

11hgy0n.jpg

t9a1oo.jpg

2mo2hhg.jpg

Post je spojen: [time]1296909806[/time]
_________________________________________________
30j334i.jpg

4lqf02.jpg

2zguuf7.jpg

zx6tjr.jpg

Post je spojen: [time]1296935329[/time]
_________________________________________________
2znzax1.jpg

2ujpbvn.jpg
:cao:
 
vlada1990 je napisao(la):
jel ima neko iskustva sa svinjcima koji imaju betonsku plocu? posto moj drug planira da pravi sa betonskom plocom..
Moj objekat za svinje nema betonsku ploču.I sledeće pravim bez nje ,problem je znojenje betona.Na plafonu se pojavljuju kapljice znoja,što znači da objekat ako ima betonsku ploču mora da ima dosta dobru izolaciju da nebi dolazilo do stvaranja "znoja" :ppozdrav:
 
none 73 je napisao(la):
vlada1990 je napisao(la):
jel ima neko iskustva sa svinjcima koji imaju betonsku plocu? posto moj drug planira da pravi sa betonskom plocom..
Moj objekat za svinje nema betonsku ploču.I sledeće pravim bez nje ,problem je znojenje betona.Na plafonu se pojavljuju kapljice znoja,što znači da objekat ako ima betonsku ploču mora da ima dosta dobru izolaciju da nebi dolazilo do stvaranja "znoja" :ppozdrav:

Ili ventilacija...
 
Kod mene su daske, pa bale sena odozgo.. Odlicna izolacija. Na leto menjam bale sena i stavljam bale slame jer su se ove vec ubudjale, tu su vec par godina :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, evo i slike moje farme
2vbu6q0.jpg

Post je spojen: [time]1297117147[/time]
_________________________________________________
Unutar farme
http://i51.tinypic.com/2is9ldx.jpg[/IM
[img]http://i51.tinypic.com/2rxjoth.jpg
dpvbba.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh