Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Jeste Gorane,redovno pijem kad sednem negde sa mojim kumom,pobratimom ili drugovima i puno mi srce i briga me za kazne.Da me neko ne shvati pogresno ne ponosim se zbog toga i ne kazem da tako treba.Ne opijam se,jednostavno par piva i nikad nisam platio kaznu zbog toga.Medjutim ide mi na zivce kao sad sa 0,3 smanjuju na 0,2 i to ce da doprinese vecoj bezbednosti.Po pravilu kad citam crnu hroniku obicno se spominju 1,5 ili 2 ili 2,5 promila.
 
Jeste Gorane,redovno pijem kad sednem negde sa mojim kumom,pobratimom ili drugovima i puno mi srce i briga me za kazne.Da me neko ne shvati pogresno ne ponosim se zbog toga i ne kazem da tako treba.Ne opijam se,jednostavno par piva i nikad nisam platio kaznu zbog toga.Medjutim ide mi na zivce kao sad sa 0,3 smanjuju na 0,2 i to ce da doprinese vecoj bezbednosti.Po pravilu kad citam crnu hroniku obicno se spominju 1,5 ili 2 ili 2,5 promila.
To je psihološki momenat,kad god sedneš za volan da se setiš toga a ako se nesetiš pa te uhvate siguran sam da ćeš u buduće uvek da misliš o tome. :osmeh:
 
To je psihološki momenat,kad god sedneš za volan da se setiš toga a ako se nesetiš pa te uhvate siguran sam da ćeš u buduće uvek da misliš o tome. :osmeh:
Veruj mi da me ovi moji murjaci Medvedjani svi po tome znaju.Mislim po dregeru.Konrolisali me jedno vreme stalno i 0,26 nikad nisam preso,zato me sad ovaj zakon plasi,haha.Inace sam tad popio 5 piva i posle jeli burek i jogurt i ja u kola,a znam sta me ceka,ali nista.Ismejali se samo tako,jos bese mlada policajka pa cirkus.
 
Veruj mi zemljak da je tako bilo.Recimo sa 3 piva je pokazao 0,16.Mnogo mi se svidja dole kod tebe,ko na divlji zapad,policija jedna patrola i niko te nista ne pita.
 
To tako ide dok se nešto nedesi,a kad dodje do uvidjaja pa jos ako je bilo dece u vozilu ugasio si ga na duže,ajd živeli i vozite bez alkohola :ppozdrav:
 
Da da ACA jeste jedna saobracajna patrola ali se stvore gde se najmanje nadas,tako ja ispred kapije platio kaznu za pojas.Sto se tice alkohola i voznje ja sam za to da bude 0.0000 bez ljutnje...
 
Blago vama kad imate samo jednu patrolu. Ko nas policija skoro svaki dan u selu. Leti se cesto se sakriju i cekaju nekog bez dozvole jer uvek imaju neke dojave.
Ja treba sad da polazem za auto a i za traktor. Ne moze se vise bez dozvole. Sve cesce mi je potreban kako traktor tako i auto
 
Novi zakon: I putari odgovorni za saobraćajne nesreće

Put.jpg
Izvor: N1



Vozače u Srbiji u 2015. godini očekuju izmene Zakona o saobraćaju. Međutim, osim pooštravanja pravila koja se odnose na vozače, izmenama se predviđa i veća odgovornost za one koji održavaju puteve, pa bi i putari od sada mogli da odgovaraju za eventualne saobraćajne nesreće.
Rupe ili oštećenja na putu, neočišćen sneg ili led na kolovozu - uslovi na putu do sada se u Srbiji prektično nisu uzimali kao eventualni uzroci nesreća. Novim zakonom precizira se da se prilikom nesreće procenjuje i dopinos puta.
Stručnjaci navode da prema zvaničnim statistikama, putevi u Srbiji učestvuju sa manje od jedan odsto u nesrećama, dok je taj procenat, recimo, u Francuskoj na nivou do 25 odsto.


 
Nek uvedu alternativne načine obaveštenja o brzini kretanja........možda ovi naši šoferi bolje obrate pažnju :osmeh:::namigivanje::

[video=youtube_share;U3GAcSr8Hw4]http://youtu.be/U3GAcSr8Hw4[/video]
 
Nazad
Vrh