Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

AcA OPEL

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2012
Poruka
3.731
Jeste Gorane,redovno pijem kad sednem negde sa mojim kumom,pobratimom ili drugovima i puno mi srce i briga me za kazne.Da me neko ne shvati pogresno ne ponosim se zbog toga i ne kazem da tako treba.Ne opijam se,jednostavno par piva i nikad nisam platio kaznu zbog toga.Medjutim ide mi na zivce kao sad sa 0,3 smanjuju na 0,2 i to ce da doprinese vecoj bezbednosti.Po pravilu kad citam crnu hroniku obicno se spominju 1,5 ili 2 ili 2,5 promila.

Philby

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2013
Poruka
1.625
Kod nas je za početnike i profesionalce 0 promila, a za ostale je dozvoljeno 0.3. Mislim da je tako i najbolje, jer nikad neide samo jedno piće. :)

Goran G.

Član
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.481
Jeste Gorane,redovno pijem kad sednem negde sa mojim kumom,pobratimom ili drugovima i puno mi srce i briga me za kazne.Da me neko ne shvati pogresno ne ponosim se zbog toga i ne kazem da tako treba.Ne opijam se,jednostavno par piva i nikad nisam platio kaznu zbog toga.Medjutim ide mi na zivce kao sad sa 0,3 smanjuju na 0,2 i to ce da doprinese vecoj bezbednosti.Po pravilu kad citam crnu hroniku obicno se spominju 1,5 ili 2 ili 2,5 promila.
To je psihološki momenat,kad god sedneš za volan da se setiš toga a ako se nesetiš pa te uhvate siguran sam da ćeš u buduće uvek da misliš o tome. :osmeh:

AcA OPEL

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2012
Poruka
3.731
To je psihološki momenat,kad god sedneš za volan da se setiš toga a ako se nesetiš pa te uhvate siguran sam da ćeš u buduće uvek da misliš o tome. :osmeh:
Veruj mi da me ovi moji murjaci Medvedjani svi po tome znaju.Mislim po dregeru.Konrolisali me jedno vreme stalno i 0,26 nikad nisam preso,zato me sad ovaj zakon plasi,haha.Inace sam tad popio 5 piva i posle jeli burek i jogurt i ja u kola,a znam sta me ceka,ali nista.Ismejali se samo tako,jos bese mlada policajka pa cirkus.

AcA OPEL

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2012
Poruka
3.731
Veruj mi zemljak da je tako bilo.Recimo sa 3 piva je pokazao 0,16.Mnogo mi se svidja dole kod tebe,ko na divlji zapad,policija jedna patrola i niko te nista ne pita.

Goran G.

Član
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.481
To tako ide dok se nešto nedesi,a kad dodje do uvidjaja pa jos ako je bilo dece u vozilu ugasio si ga na duže,ajd živeli i vozite bez alkohola :ppozdrav:

sasa82

Član
Učlanjen(a)
6 Maj 2013
Poruka
53
Da da ACA jeste jedna saobracajna patrola ali se stvore gde se najmanje nadas,tako ja ispred kapije platio kaznu za pojas.Sto se tice alkohola i voznje ja sam za to da bude 0.0000 bez ljutnje...

Tomić Toma

Član
Učlanjen(a)
25 Jul 2014
Poruka
3.059
Blago vama kad imate samo jednu patrolu. Ko nas policija skoro svaki dan u selu. Leti se cesto se sakriju i cekaju nekog bez dozvole jer uvek imaju neke dojave.
Ja treba sad da polazem za auto a i za traktor. Ne moze se vise bez dozvole. Sve cesce mi je potreban kako traktor tako i auto

Quercus

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2009
Poruka
2.654
Novi zakon: I putari odgovorni za saobraćajne nesreće

Izvor: N1

Vozače u Srbiji u 2015. godini očekuju izmene Zakona o saobraćaju. Međutim, osim pooštravanja pravila koja se odnose na vozače, izmenama se predviđa i veća odgovornost za one koji održavaju puteve, pa bi i putari od sada mogli da odgovaraju za eventualne saobraćajne nesreće.
Rupe ili oštećenja na putu, neočišćen sneg ili led na kolovozu - uslovi na putu do sada se u Srbiji prektično nisu uzimali kao eventualni uzroci nesreća. Novim zakonom precizira se da se prilikom nesreće procenjuje i dopinos puta.
Stručnjaci navode da prema zvaničnim statistikama, putevi u Srbiji učestvuju sa manje od jedan odsto u nesrećama, dok je taj procenat, recimo, u Francuskoj na nivou do 25 odsto.

KAMENI

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2012
Poruka
2.686
Nek uvedu alternativne načine obaveštenja o brzini kretanja........možda ovi naši šoferi bolje obrate pažnju :osmeh:::namigivanje::

[video=youtube_share;U3GAcSr8Hw4]http://youtu.be/U3GAcSr8Hw4[/video]

Vrh