Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Ma novo je samo prsluk, sve ono što je trebalo po starom treba i sada.
Ni oni ne znaju šta će i kako će...Svetla, pojas i prsluk-to sada gledaju.(i atest za auto gas)
Moji su snimali "rutinsku kontrolu vozila" pre dva dana, niko nije imao ni ove osnovne stvari.
 
Evo mere koju ja predlazem :ppozdrav:

4l3b4m.jpg

Zahvaljujuci novom zakonu predvidja se smanjenje saobracajnih nesreca za oko 45%.
Radi se o dodatnom pojasu ciji je dosadasnji nedostatak bio glavni”krivac”.
Ovaj pojas se ugradjuje besplatno i sva vozila ga moraju instalirati u roku od narednih 30 dana!

Post je spojen: [time]1261007566[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
Ako sam dobro skontao N.A. ima tehnicki pa verovatno zna :sta:
Nemam ja ali ima na auto placu za koji ja radim.
Cena je bila 800-1200din ali nisam siguran,sutra cu pitati pa cu javiti :cao:
 
Juce je u backom petrovcu u klubu poljoprivrednika bilo predavanje o novom zakonu,da bi se nasi poljoprivrednici na vreme informisali i saznali sta ih ocekuje kad izadju na put sa svojim traktorima,prikljucnim masinama i kombajnima,izmedju ostalog predavanje je drzao saobracajni policajac koji je govorio:
Svaki traktor je obavezan da ima zuto rotaciono svetlo koje mora biti upaljeno uvek nocu i u uslovima smanjene vidljivosti(znaci nemora biti upaljeno i u sred bela dana) zatim oborena svetla moraju biti uvek upaljena kad se traktor krece putem,zatim jedna od vaznijih stvari je da kad traktor nosi prikljucnu masinu koja je sira od sirine traktora(napr sejalica od 3m) na naisturenijoj tacki te prikljuce masine(leve) mora biti postavljeno rotaciono svetlo,prikljucna masina nesme biti sira od 3m ili ako je sira od 3m moze se kretati putem uz obaveznu policijsku pratnju,zatim u traktoru se nesmu prevoziti 2 lica,i u prikolici koju vuce traktor se mogu prevoziti najvise 5 lica,takodje prikolice moraju biti tehnicki ispravne i registrovane(signalizacija,kocnice,pneumatici itd),i nesmeju se prikolice pretovarati vise od dozvoljene nosivosti jer u protivnom kazne ce biti velike za taj prekrsaj,i teret koji je visi od stranica prikolice mora biti prekriven ceradom da ne bi doslo do prosipanja tereta po putu,kazne za iznosenje blata na kolovoz ce se kaznjavati zatvorskom kaznom kao i voznja neosvetljenog traktora nocu,i jos jedna vazna stvar je da ce traktorske prskalice morati imati atest,traktoristi nece moci upravljati traktorom sa B kategorijom ali su obavezni da imaju F kategoriju ( F kategorija se izdaje na zahtev sa polozenom a,b,c kategorijom). Prva pomoc nece biti obavezna u traktorima.
E to bi bilo to i da ne nabrajam sad sve napisao sam ono sto sam juce saznao od saobracajne policije,i ako ce biti nesto novog svakako ce jos pisati o tome.
 
miroslav k je napisao(la):
Juce je u backom petrovcu u klubu poljoprivrednika bilo predavanje o novom zakonu,da bi se nasi poljoprivrednici na vreme informisali i saznali sta ih ocekuje kad izadju na put sa svojim traktorima,prikljucnim masinama i kombajnima,izmedju ostalog predavanje je drzao saobracajni policajac koji je govorio:
Svaki traktor je obavezan da ima zuto rotaciono svetlo koje mora biti upaljeno uvek nocu i u uslovima smanjene vidljivosti(znaci nemora biti upaljeno i u sred bela dana) zatim oborena svetla moraju biti uvek upaljena kad se traktor krece putem,zatim jedna od vaznijih stvari je da kad traktor nosi prikljucnu masinu koja je sira od sirine traktora(napr sejalica od 3m) na naisturenijoj tacki te prikljuce masine(leve) mora biti postavljeno rotaciono svetlo,prikljucna masina nesme biti sira od 3m ili ako je sira od 3m moze se kretati putem uz obaveznu policijsku pratnju,zatim u traktoru se nesmu prevoziti 2 lica,i u prikolici koju vuce traktor se mogu prevoziti najvise 5 lica,takodje prikolice moraju biti tehnicki ispravne i registrovane(signalizacija,kocnice,pneumatici itd),i nesmeju se prikolice pretovarati vise od dozvoljene nosivosti jer u protivnom kazne ce biti velike za taj prekrsaj,i teret koji je visi od stranica prikolice mora biti prekriven ceradom da ne bi doslo do prosipanja tereta po putu,kazne za iznosenje blata na kolovoz ce se kaznjavati zatvorskom kaznom kao i voznja neosvetljenog traktora nocu,i jos jedna vazna stvar je da ce traktorske prskalice morati imati atest,traktoristi nece moci upravljati traktorom sa B kategorijom ali su obavezni da imaju F kategoriju ( F kategorija se izdaje na zahtev sa polozenom a,b,c kategorijom). Prva pomoc nece biti obavezna u traktorima.
E to bi bilo to i da ne nabrajam sad sve napisao sam ono sto sam juce saznao od saobracajne policije,i ako ce biti nesto novog svakako ce jos pisati o tome.
neznam sta da kazem na ovo... u svakom slucaju ja prvi ne ispunjavam ovaj zakon :haha: jos nije mi jasno sta sa traktorima bez kabine??
 
Svuda u evropskim zemljama su takvi propisi cak i strozi i svi vozaci ih postuju a rezultat je znatno manje saobracajnih nezgoda.
 
mene najviše zanima šta da rade oni koji prevoze bale slame deteline jer i one moraju biti ravne sa stranicama ja na loznicu ređam 8redi znači 6 redi više od stranica e sad me zanima hoćeli to biti dozvoljeno ili ne
 
Da li je rekao nešto o kombajnima, transport sa hederom, da/ne? Ovo za F kategoriju, koliko će samo koštati taj zahtev, jel neko izvadio već? Inače me najviše zbunjuje atest za prskalicu, kakav sad atest, pa to je pravila neka fabrika(mislim nije poljoprivrednik sam napravio prskalicu), neka idu tamo po fabrikama pa nek uzmu te ateste...Dobro je što ne mora prva pomoć, ali prsluk i trougao će očigledno morati. :cao:
 
miroslav k je napisao(la):
u traktoru se nesmu prevoziti 2 lica,i u prikolici koju vuce traktor se mogu prevoziti najvise 5 lica,takodje prikolice moraju biti tehnicki ispravne i registrovane(signalizacija,kocnice,pneumatici itd),i nesmeju se prikolice pretovarati vise od dozvoljene nosivosti jer u protivnom kazne ce biti velike za taj prekrsaj
voznja neosvetljenog traktora nocu,i
sve ovo je bilo i po starom zakonu samo ga se skoro niko nije pridrzavao,pa smo zato dosli dovde ::lose::
 
North ARMY je napisao(la):
Evo mere koju ja predlazem :ppozdrav:

4l3b4m.jpg

pojasu ciji je dosadasnji nedostatak bio glavni”krivac”.
Ovaj pojas se ugradjuje besplatno i sva vozila ga moraju instalirati u roku od narednih 30 dana!

Post je spojen: [time]1261007566[/time]
_________________________________________________
smedic je napisao(la):
 
ma ovo je sve van pameti, podrzavam neke stvari sto se tice alkohola, brzine, agresivne voznje ovo drugo je sve veliko s......... uglavnom vec je izjavio neki ministar kako od kazni treba da se nakupe 80 000 000 evra to im je i bio krajnji cilj......da imamo evropske plate pa niko se nebi bunio, ovako na vec osiromasene gradjane Srbije ovoliki nameti za registracije i ostale gluposti svako normalan ne moze da shvati.....
 
i dalje mi nije jasno ovo za širinu
dali ukupna širina mašine 3m onda mašina prelazi samo oko pola metra van gabarita
ili da širina van gabarita traktora ne pređe 3m
 
jel nekom jasno oko sirine kombaja i hedera ajd zitni
je siri a moze li makar kuruzni Zmaj ici po putu
 
Ovaj zakon je ocigledno pisala budala koja ne zna kako izgleda ni jedna poljo-masina. Rotacija na najisturenijem delu MASINE!!! Znaci kad vuces berac - rotacija na bunker, kad nosis sejalicu - rotacija na marker, kad nosis 200 bala na zmajevku - rotacija na vrh kamare.... :haha: Preko 3 m pratnja:haha:? :sta: Znaci da ja rezervisem pratnju na vreme, da me sprovode kad krenem na prolece da spremam!
 
@Lala iz Banata

Sto se jedis imces pratnju i nece ti niko nista. Samo ces morati zakazati ka da do du po tebe.
 
Eto, to samo pokazuje koliko je ovaj novi zakon razvojni i okrenut budućnosti ove zemlje.
Da bi svi mogli, kojima je potrebna policijska pratnja, da je dobiju, moraće da se zaposli gomila novih ljudi u saobraćajnoj policiji. Tako će znatno da se smanji nezaposlenost a i napuniće se budžet od doprinosa koji idu od plata tih novozaposlenih ljudi, čitaj od saobraćajnih kazni.
 
Nazad
Vrh