Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Odg: Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

U razgovoru sa komšijom on me podseti na pitanje- a šta sa tablicama koje već imamo ukoliko ne registrujemo traktor, prikolicu..?? Da li postoji obaveza vraćanja tablica kao kod auta koji se ne registruje? Kod automobila mislim postoji neki rok, mesec dana??
A opet mi imamo dokument u kome piše da je traktor trajno registrovan?
 
Jeste li gledali Radašina u subotu,lepo je čovek rekao da nam još fali samo još roštilj od opreme,ali bar je čula cela nacija
 
Toliko su zakomplikovali to oko registracije da to nije normalno...Neki dobijaju nove tablice i dokumenta(registruju po novom)a nekima samo produzavaju stare uz polisu...na saobracajnoj i dalje stoji trajna,a polisa vazi godinu dana...U ovoj nenormalnoj drzavi,nista bolje se nemoze ni ocekivati ::lose:: :udri:
 
Dobismo odgovor od naše gospode iz min. unutrašnjih p.... :zli:
Pokušali smo da nam dodje neko iz OUP-a i objasni pravila oko registracije poljo mašina-- 'nemamo dovoljno ljudi, ne znamo ni mi kako to ide, pozovite nekog iz auto moto društva...'
Ponoviću se- srećni su oni koji imaju državu!!
Znači sutra imamo samo ljude iz Kolara na predavanju.
 
Svuda je drugačije.Meni je stigao dopis iz osiguravajuće kuće gde osiguravam sve da mi ističe osiguranje za prikolice i da novo treba da platim 660 dinara.Sada ne znam da li treba i tablice da menjam.Moram se raspitati.
 
bio sam juče u SUP-u da pitam za treću tablicu a oni mi rekoše da toga više neće biti , da će prikolica iati svoju tablicu i saobraćajnu ali se nezna kad jer to još ne rade! Kakva je to država kad te sprečava da radiš. Ja koristim prikolicu svaki dan i rizikujem da me uhvate jer oni još ne registruju prikolice! Još sam čuo da ćemo morati iati račun od prikolice pa ko to još čuva 30 godina!
 
Matić je napisao(la):
Svuda je drugačije.Meni je stigao dopis iz osiguravajuće kuće gde osiguravam sve da mi ističe osiguranje za prikolice i da novo treba da platim 660 dinara.Sada ne znam da li treba i tablice da menjam.Moram se raspitati.
Pa ako budu nove moraces da menjas tablice.Ja juce pitao za 577 koliko je osuguranje u Unika osiguranje 3900din.
 
Matić je napisao(la):
Svuda je drugačije.Meni je stigao dopis iz osiguravajuće kuće gde osiguravam sve da mi ističe osiguranje za prikolice i da novo treba da platim 660 dinara.Sada ne znam da li treba i tablice da menjam.Moram se raspitati.
Što se tiče registracije još ove godine važe stare tablice kao i da se samo uradi tehnički pregled a što se tiče osiguranja nisam 100% siguran dali je obavezno pa neću da lupam tako da nemoraš da menjaš tablice za sada je to sto posto tačno bar kod nas u Zrenjaninu- samo produži tehnički i po meni nije loše imati i osiguranje ko zna kakva su dešavanja u vladi dali će doći do nekih izmena a kada se to uradi sada onda i ako šta novo donesu važiće staro do isteka važenja tehničkog.
 
Jel moze neko da napise sta je potrebno da imamo od opreme u traktoru. Verujem da je vec pisano o tome na prethodnim stranama, al ako nije problem jos jednom da se ponovi :D
 
Imam jedno pitanje, kolika je dozvoljena zatamnjenost stakala na autu i šta sve može biti zatamlnjeno, i gde se može isvršiti atest istih.... Naime treba da atestiram stakla na jedom autu gde je sve zatamnjeno osim šoferšajbne, do sada nije bilo problema vozi se tako par godina ali sad su počeli da zakeraju.... :ppozdrav:
 
@dukanac jutros sam slušao na tv dozvoljena zatamljanost stakala ako nije fabrička je 25% ito na bočnim staklima a atest se radi u amss ili neki mašinski fakultet jer oni imaju licencu ali moraš da se raspitaš imaju li svu potrebnu opremu jer neće svaki to da radi. ::namigivanje::
 
Kako nemože kad je jutros na tv bilo da može i ako neko hoće da skida zatamnjenja rade besplatno a amss stavlja zatamnjenja u pola cene ovaj mesec. Tako su rekli sad ako lažu onda ::lose::
 
Hvala John... :ppozdrav:

Čuo sam da malo vozila prolazi taj atest... Policija uveliko skida tablica i isključuje automobili iz saobraćaja... Nazvaću u ponedeljak AMSS pa da se raspitam... Jedino me buni ne znam da ocenim koliko je 25% zatamnjenosti, rekao bih da je na ovom autu više zatamnjeno....
 
Imaju sad neku spravicu koja meri zatamnjenost ali mislim da je za fabrička drugi parametar ovo samo važi za vozila koja nemaju upisano u saobraćajnu a oni to odrade.
 
Ako je fabrički zatamljeno a uz to imaš i potrebnu dokumentaciju i obeležja na staklima onda ti ne mogu ništa panduri.Ako si sam radio skidaj ih dole.Ja sam imao na svom autu i imao sam više susreta sa pandurima jer su se nakačili na mene i kada god me vide oni zaustave i naplate ili me upišu.Onda sam se raspitivao može li se uraditi atest i dobio odgovor da ne može pa sam skinuo folije.To je bilo pre 4 godine a da li sada može ne znam. :cao:
 
Auto je zatamnjen uvezen iz Francuske, na staklima ima obeleženo čovek je gledao i kaže da je to oznaka za 25% zatamnjenosti, e sad je dokumentacija problem... uz njega ima dosta papira na francuskom i nisam siguran da li je neki za atest stakala... :sta: Razmišljao sam da jedan od tih papira dam pandurima kad zatraže atest pa neka oni prevode... Samo ako upali....
 
Onda nemaš jeda.U tim papirima je i famozni atest,nekako pronađi i rastumači i kada ga zavedeš u saobraćajnu mogu da ti mrčkaju.
 
Nazad
Vrh