Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

Evo još jedne informacije.
Vozača firme koju zastupam na tržištu moje i okolnih opština zaustave murijaci u Sirigu.
Sve ispitaju provere opremu sve je bilo ok.

Međutim traže mu lekarsko uverenje za upravljanje teretnim vozilom.

Kakvo bre lekarsko uverenje. Kad sam vadio vozačku dao sam lekarsko uverenje. Kaže on njima.

A neeee to lekarsko. Po novom pravilniku (ne zakonu on je usvojen ranije) o bezbednosti saobraćaja koji je stupio na snagu 15.09.2010. Dužan si da u vozilu imaš lekarsko uverenje za upravljanje teretnim vozilom. I to uverenje si dužan da daš na uvid policiji u svakom trenutku kada ti se zatraži. To lekarsko uverenje važi 3 godine. Košta oko 5000 dinara. I kazna za ne posedovanje istog je takođe 5000 dinara.

Čovek se zgranuo.

Policajci nadmeno tvrde da smo svi mi morali da znamo za tu odredbu. Mamicu im fašističku. Kako smo to mogli da saznamo. Gde je to objavljeno.

Dali je neko čuo za ovo?

Ova odredba važi za sva vozila u čijoj saobraćajnoj dozvoli piše teretno.

Dakle i mala vozila poput pežo partnera. Naravno kombi vozila i slično. Kad pomenuh kombi odma počeh da psujem zbog poreza na luksuz i pljačkaške troškove registracije kombija. Moj drug je prošle nedelje dao preko 100 000 dinara za registraciju Iveka.

Pomišljam na poljoprivrednike koji svoje proizvode nose na pijacu kombi vozilima.
Mnogi imaju stare kombije za koje će morati da plate registraciju otprilike koliko vrede ti kombiji.

Pa ovo ni Hitler nije radio.

A kakav je to luksuz imati stari kombi mamicu im birokratsku j...m. Koji debil donese ova pravila.

Uh što bi voleo da imam ovu informaciju. :zli:
 
Kazu meni juce na tehnickom:hoces na valjke ili da ti merimo kocnice?Rekoh:ajde ono drugo...uzeo covek neki malo veci "digitron",seo u traktor i pici po poligonu,koci....kaze posle kocnice su super...Spravica meri brzinu i vreme zaustavljanja.E sad da nisu radjene jesenas,nema trika da bih prosao tehnicki...Naglasavam kamere snimaju...Od proleca ako dodjes na tehicki,merice i izduvne gasove...jedino gde se moze malo manipulisati u su terenski tehnicki po poljoprivrednim kombinatima...
 
Ima sad nekih podkategorija:C1,C2,E1,E2,i odnose se na razne gluposti,tako da ce i ovo da se nadje medju njima,sigurno.
 
galki je napisao(la):
lekarsko uverenje treba odvajkada :cao:

Lekarsko uverenje je bilo jedan od uslova za dobijenje vozačke dozvole. To lekarsko uverenje važi 6 meseci. I to je zaista bilo i ranije.

Međutim ovo je nova vrsta lekarskog uverenja.

To lekarsko uverenje važi 3 godine. (Tako tvrde pendreklije.)
Obaveza svakog vozača teretnog vozila, bez obzira na malu nosivost. Je da takvo lekarsko uverenje svaki vozač ima u vozilu i da ga da na uvid policajcu. Kao dodatak za saobraćajnu i vozačku dozvolu.

To nije bilo odvajkada.

To nije važilo za kombije i mala teretna vozila.

Za kamijone i autobuse verovatno da je trebalo.
 
Ako ste danas gledali SAT na rts,i kako kaze neki tamo citiram "svi koji imaju polozeno PSP (ono za mali moped) do 31.12.2010. dobijaju automatski i kategoriju F i ono prvo A za male motore.NAZALOST tako je prepisano novim pravilnikom."Na pitanje zasto nazalost nije bio nikakav odgovor osim tako je prepisano.
 
Danas odem u sup da uzmem isečak da pouplaćujem za registraciju auta,oni mi kažu idi u neku agenciju pa tamo vidi :sta:
znači sad nemožeš da registruješ sam svoj auto :sta:
 
Mozes, samo moras popisati brojeve ziro racuna... pa kompletno uplatiti :ppozdrav:
 
Meni je drugar u agenciji popunio sve te silne uplatnice i posto je prva registracija otisao sam u SUP sam da registrujem auto. Ima ukupno 10 uplatnica ako se ne varam..
 
srdjuanzorz je napisao(la):
Pa ovo je isto kao kradja, kad svake 2-3 god. menjaju zakone kako njima se cefne. :udri:

Ne,.. nekradu već "OTIMAJU".Ajde što su uveli da se reg. mopedi na svaku god. već i male prkolice za auto..umesto dosadašnje treće tablice uveli posebnu tablicu (kao za priključna vozila preko 750kg) i to zadovoljstvo sad košta 6000 din.(saobraćajna,teh.pregled,tablica, osiguranje..nalepnica) i reg. svake god. ponovo
 
Nazad
Vrh