Navodnjavanje

Kolege imate li predlog za neki top za navodnjavanje kukuruza, imamo parcele relativno kratke (170m) a velikih širina, pa se spremamo da se na proleće upustimo u zalivanje. Pumpa je motorna od 400l u minuti i pritiska do 3 bara. Svaki savet je dobrodošao.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kolege imate li predlog za neki top za navodnjavanje kukuruza, imamo parcele relativno kratke (170m) a velikih širina, pa se spremamo da se na proleće upustimo u zalivanje. Pumpa je motorna od 400l u minuti i pritiska do 3 bara. Svaki savet je dobrodošao.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Kolega, ja sam koristio "Same" rasprskivače, model JOLY jer on radi na manjem pritisku, a daje veliku količinu vode sa dosta dobrim dometom.
Zalivao sam postrni kukuruz i probao sam sa jednim rasprskivačem i Tomos pumpom od 400 litara, ali nisam bio zadovoljan sa rezultatom jer mi je bila velika potrošnja goriva u odnosu na zalivenu površinu, tako da sam preko razdelnika spojio dva rasprskivača i napajao sam sa pumpom Honda od 1000 litara u minuti i to je bila dobitna kombinacija.
Ako te zanima više detalja javi se na PP.
Pozdrav od Mirka iz Kule :cao: .
 
Hvala kolege, top će sigurno biti sime, koliko vidim italijanska proizvodnja a dosta jednostavan i povoljan, sad me kolega okrim bacio u razmišljanje. Da uzimam 2 topa i veću pumpu, šta bi preporučili od pumpi a da je neka srednja varijanta cenovno? I kolega okrim jel si postigao odgovarajući pritisak sa tomosom koji je do 3 bara pretpostavljam? I koliki je prečnik zalivanja 1 topa?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala kolege, top će sigurno biti sime, koliko vidim italijanska proizvodnja a dosta jednostavan i povoljan, sad me kolega okrim bacio u razmišljanje. Da uzimam 2 topa i veću pumpu, šta bi preporučili od pumpi a da je neka srednja varijanta cenovno? I kolega okrim jel si postigao odgovarajući pritisak sa tomosom koji je do 3 bara pretpostavljam? I koliki je prečnik zalivanja 1 topa?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Sa Tomosom sam imao dobar pritisak, što se tiče razbacivanja vode ,rasprskivač je odlično radio čak je kod "punog" gasa pumpe dolazilo i do prevrtanja tronošca sa rasprskivačem, ali puno bolji efekat sam dobio sa dva paralelno prikopčana rasprskivača.
Još da napomenem da se obavezno koriste sektorski rasprskivači, a što se tiče pumpe većeg protoka tu su cene kopija Honde sasvim prihvatljive, a cene su od 100 eura pa naviše.
Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Kolege jel zna neko da li je ovo vodeno pokretanje tifona ili na vazduh? Evo slika klipa na tifonu a sad je izleteo povoljno da se uzme ali ako ne namotava na vodu onda mi je to prevelika komplikacija
82b0da58bb8dd3f1b13979198cda034a.jpg
c890e65e0c666b220d43386fd850a8e0.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Na vodu. Sa ulaza u tifon, crevom od pola cola ide voda preko filtera u klip. Na izlazu iz klipa ima slavina kojom se podesava protok vode tj brzina namotavanja. Klip radi sa pritiskom vode iznad 2 bara.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ima li ko iskustva sa Vilagerovim benzinskim pumpama, da li su tacni podaci koje navode o snazi i kapacitetu pumpi
Imam par njiva pored rijeke, probao bi navodnjavati
Ovako nesto me zanima

Motorna pumpa za vodu Villager WP 36 P (419 KM)
Ili
Motorna pumpa za vodu Villager WP 60 P (499 KM)


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Cime mislis da radis ? Topom ili pustanjem vode po zemlji ?
Uzeo sam ja prije desetak dana jednu pumpu vilagerovu novu , sve preporuke . I kolicina vode , i vakumska povlaci sama a pritisak ekstra . Oko 6 bara. Oznaku cu napisati cim nadjem . Uzeo sam od agromarketa sa vp oko 570km, u malaoprodaji oko 630km .
 
Mislim da je hpwp 30p . Sve preporuke . Top veci malo sa diznom 18 mm ili cak 20 , baca nekih 30 i par metara , na pola gasa . Trosi nesto oko 1.5 litra na sat benzina sto je dosta jeftimije nego mjesavina . Sama povlaci ,netreba navlaciti vodu niti nepovratne ventile stavljati
 
Da li je neko gledao onaj snimak kod Uroša D. o dečku iz Bogatića koji zaliva kukuruz sa običnim traka kap po kap ukupnu površinu od 3 ha? Da li to stvarno može da pomogne kukuruzu?
 
Nazad
Vrh