Navodnjavanje

Pozdrav kolege! Da li neko zna nešto više o povraćaju para za tifone i pumpe. Svaki dan se spominju ovi Arapi i njihovi novci, a nigde ništa konkretno...
 
pozdrav kolege interesuje me ako neko ima iskustva sa pumpama na elektro pogon jacina motora pritisak i cene kako se krecu

Zavisi za sta vam treba. Ja bih sad trebao da uzmem pumpu i agregat za tifon. Probacu prvo neku rku od 11kw i neimenovanim jastrebcom na njoj, i verujem da to nece upaliti. Pretpostavljam da je za tifon i top potreba 15kw i pumpa 700-1000l 6-9 bara, u zavisnosti od fi creva i duzine creva. Nova pumpa i agregat ovakve specifikacije kod vas u Sapcu kosta oko 1400 evra.
 
Hvala kolega strucker pise li sta na toj tvojoj pumpi ima li kakva tablica i sa koliko je radni kola
 
Ova pumpa koju imam kuci nema tablicu, te ne znam koje su tacne specifikacije... Jastrebac je, a ustanovio sam otprilike da je velikog protoka, sigurno 2000 l/min ili veceg i da joj tesko sleduje napor veci od 30m. Ali recimo ove pedrollo pumpe na koje sam se nameracio imaju svoje karakteristike na sajtu. Pogledajte na sajtu http://www.pumpe.rs/ imaju po sekcijama. Trazite u sekcijama jednostepenih centrifugalnig, F i FG serije, imaju i katalog. Tu vam je i broj predstavnistva u Sapcu na tom sajtu.
 
Danas čujem jednu novost (bar za mene)
Neki beograđanin kupio dve njive u mom selu i napravio voćnjake rasadio jabuku i krušku...
pre nekoliko dana doveli mu i struju do obe njive
Danas pitam čoveka iz elektrodistribucije koliko li ga je sve koštalo s obziro da su njive udaljene od redovne mreže od 800 do 1500m
on kaže ništa,samo platio priključak 60000-70000din ostalo je o trošku države jer se radi o navodnjavanju.....
 
Da, postoji ta mogucnost, za navodnjavanje mozes da dobijes struju na njivi, ne treba da imas objekat, dozvole i slicne stvari.
 
Mislim da je bitnija stvar što je besplatan dovod struje koji košta ko zna koliko...
betonski stubovi,samonosivi kabal,radovi...pa ne bi ga koštalo manje 30000e
 
Zavisi koliko je daleko od glavne linije?Posto ce tu najverovatnije ici sistem kap po kap, za pumpu koja ce tu biti i ne treba mnogo velika snaga.
 
tkpenergy.com generalni zastupnik njemacke firme Lorentz. Kompletan program solarnih pumpi. Cijena za 1ha ako je voda do 25m sa ispumpanih 80m3 dnevno iznosi oko 3500€ NAMONTIRANO i PUSTENO U RAD. (Pritisak na izlazu iz pumpe je 2bara- pogodno za kap po kap)











rax
 
Ovo o trošku države bi trebalo biti normalna stvar, ali je dostupna samo bivšim direktorima u ED, i niti jedan od njih ne želi da pomogne, tj nama običnim smrtnicima kaže kako i po kom članu u zakonu imamo pravo da tražimo to isto
 
Nazad
Vrh