Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

t-tape-102.jpg
[/IMG]
Cena je bila za vecu kolicinu 4,5 din
 
Firmu T-Tapa je kupio John Deere i nastavio kvalitetnu proizvodnju k.p.k creva. Poslednjih godina menjam staru garnituru Queen Gil creva upravo T-Tape garniturom.Pokazala su se kvalitetnim na usevima, tunelske paprike, dinje i lubenice. Lakshe se postavljaju od Quee Gil-a, jer nemaju leve i desne kapljache. Po performansama su sam vrh k.p.k creva. Shto se tiche cene, neshto su jeftinija od Queen Gil-a,a spadaju u istu klasu creva.Cena je od 5- 5,5 dinara, pa i vishe u zavisnosti od debljine i litrazhe...A shto se tiche kolichine u Zelenom Hitu, 7 km je smeshna pricha da bi ti oborili cenu. Pozdrav Jingis-e:)
 
to sve izadje mnogo skuplje,jer se kratko koristi...bolje je uzeti sa ugradjenim kapljacima i deblju npr 200mikrona
 
jeste dejane ali kad postavljaš traku sledeće godine muka sa postavljanjem a treće godine ne navodnjava nikako tj pola kapljača ne radi i opet problem..
 
ma nevredi uzimati za vise god jer ionako se izbuse i nije dobro zalivanje jes da izade skuplje svake god nove al kadse sabere sve na kraju onda je druga prica ,jer stara traka se mora rucno postavljati i eto samo na dnevnicama se gubi plus spojnice ako je izbusena bolje nesto jeftinije i novo
 
Slazem se da nema srece u sakupljanju i ponovnom koriscenju traka. E sad, izbor traka je stvarno veliki. Ja licno vise nikad ne bih uzeo trake bez kapljaca jer su mi se lose pokazale. Imam puno kamenca u vodi i zacepljuju mi se. Uz sve mane, meni su se bolje pokazale cak i one trake iz Rakovice. Neki dan sam na savetovanju gledao neke trake u Dipkomu, sa i bez kapljaca, 150 i 200 mikrona, 5-15 litara. Ne izgledaju lose. Obecavaju nisku cenu, ali jos nisu formirali. Videcemo sta ce biti
 
Firmu T-Tapa je kupio John Deere i nastavio kvalitetnu proizvodnju k.p.k creva. Poslednjih godina menjam staru garnituru Queen Gil creva upravo T-Tape garniturom.Pokazala su se kvalitetnim na usevima, tunelske paprike, dinje i lubenice. Lakshe se postavljaju od Quee Gil-a, jer nemaju leve i desne kapljache. Po performansama su sam vrh k.p.k creva. Shto se tiche cene, neshto su jeftinija od Queen Gil-a,a spadaju u istu klasu creva.Cena je od 5- 5,5 dinara, pa i vishe u zavisnosti od debljine i litrazhe...A shto se tiche kolichine u Zelenom Hitu, 7 km je smeshna pricha da bi ti oborili cenu. Pozdrav Jingis-e:)

Meni nije smesna a sto se tice zelenog hita ni na 30km ti nebi spustili. I nemoj brate mnogo pametovati! Pozdrav Paune
 
Ove godine se mogu naći veoma jeftina creva, samo je pitanje koliko se ta jeftinoća isplati. Kod mene su skalina politape od 4l i 150 mikrona 5.2 din.
 
Mi smo sada preko udruzenja uzeli creva od 8l 200 microna po 5,90

- - - - - - - - - -

jeste dejane ali kad postavljaš traku sledeće godine muka sa postavljanjem a treće godine ne navodnjava nikako tj pola kapljača ne radi i opet problem..

Tu nisi upravu. Ja svoja creva od 8l i 200 microna koristim 3 godine sigurno,a ukoliko mi zafali za nesto koristim i cetvrtu. A sto se tice ponovnog postavljanja sledece godine ni tu nisi upravu. sve zavisi kako namotavas kad skuupljas, npostavljas isto kao i nova
 
Ne kažem da te trake neće raditi. Kod mene u jagodama funkcionišu po 2-3 godine. Nego muka je to pokupiti i skladištiti i opet postaviti. Za manje površine ok ali za veće... Ko ima volje neka radi, meni se nešto ne da.

A što se tiče cena, količina i rabata svi smo mi relativno sitna riba. Kad bi se udružili samo mi ovde sa foruma (da ne spominjem naše kolege, komšije, prijatelje...), pa stavili na papir svoje potrebe što se tiče đubriva, hemije, traka... pa sa tim papirom obišli distributere, e to bi već bila druga priča. Siguran sam da bi mnogi voleli takvog kupca. A svako za sebe zna koja je to cifra koju potroši na repromaterijal. Pa džak vodotopivog đubriva je +-50 evra!!! U tom pravcu bi trebali da razmišljamo. Izvinjavam se što sam malo skrenuo sa teme :ppozdrav:
 
Ja druze papriku sadim 1ha i bostan 20 ari,i sve mi je pod sistemom i koristim ona creva sto gore pomenuh. Nista meni nefali da se pomucim dva dana i da namotam to . Ja dosad nisam imao problema sa trakama. Kazem to iz iskustva, jer na sistem kpk sadim vec 8 godina.
 
jer postavljas rucno ili masinom te stare trake? ako masinom sta radis sa spojnicama gde je recimo crevo puklo ,i ako na 100met ima 3-4 spojnice to masimski postaviti je bas prava umetnost, ja sam nekad radio rucno postavljanje i folije i trake pa smo radili 2 dana nekih 70ari trojica i crkli ko konji i nikad nije bilo tako postavljeno ko kadse radi sve masinom i takav poso uradi za 2-3 sata
 
Isto masinski,zasto bi bila umetnost. prilikom postavljanja starih jedan ide iza masine i kad dodje red za spojnicu samo je provucem kroz otvor i nastavljamo dalje sa postavljanjem. to je sve posao 5 sekunde.
 
ne pametujem, samo ti kazhem da je to za njih smeshna kolichina,a i gospodin Momirovic je opasna trgovac. sve shto sam napisao za k.p.k je apsolutno tachno i iz iskustva.

- - - - - - - - - -

slazhem se. ja koristim neke trake po pet i vishe godina. samo je stvar kako se ophodish prema njima i kako ih namotash. kad bi bacao creva sa 20-30 jutara povrca svake godine, ne bi mi se ispaltilo nishta ni da sejem. svi znamo kakve su nam cene...pozdrav
 
kako skupljate creva ,jel ima neka masinica za to?
i naravno kako ih postavljate kada nema folije?Ako ima neka slika???
 
Nazad
Vrh