Navigacija u poljoprivredi

Najprostiji sistem navigacije koji sam imao prilike da vidim, ekran dosta mali, a dali vredi te pare proveri u Agritechnicum Zrenjanin za cenu, koliko imam informaciju ona preko ne prelazi 500 eura.
 
Navigacija mora da ostvari prijem sa satelita da bi imala podatke o "navigaciji". :osmeh: Tablet to ne može...


p.s. Ovo je laički odgovor.
 
I na tabletu kao i na smart-phone mozes da ukljucis opciju GPS (nije potrebna GSM mreza)i tada je uredjaj u vezi sa satelitom isto kao i auto-navigacija.E sad da li postoji takva aplikacija...
 
Moguce je izvesti,ali je potrebna i neka aplikacija,koja trenutno ne postoji,jer nema zainteresovanih da tako nesto osmisle. Po meni ovo je lepa zamisao preko tablet uredjaja,ali tesko ostvariva,zbog nezainteresovanosti. Prilikom razvoja same app,mogle bi se ucrtati parcele i uneti tacne koordinate,ali veoma zahtevno,jer nam ni katastri nisu zavedeni,pa da se putem kompa moze pristupiti i pogledati,ali onda ni geometri ne bi imali zaradu.

A precisnost samog GPS prijemnika se moze poboljsati ubacivanjem dodatne spoljne antene,kao i na ostalim navigacijama u poljoprivredi.
 
Postoji za Win uredjaje,kao i PDA ali za Android OS ne postoji jos uvek.
Drugar je kupio nesto ovog tipa,nesto kao poveci tablet,radi na Win 7,cini mi se,i ima instaliran program za navigaciju,i prikljucenu spoljsanju antenu na uredjaj. Mada mi se ne svidja, preciznost je +/- 40cm,sto je mnogo.
Da postoji za android pre bih tako nesto kupio,jer tablet mozes za svasta koristiti, a navigacija ima samo jednu svrhu....
 
Postoji za Win uredjaje,kao i PDA ali za Android OS ne postoji jos uvek.
Drugar je kupio nesto ovog tipa,nesto kao poveci tablet,radi na Win 7,cini mi se,i ima instaliran program za navigaciju,i prikljucenu spoljsanju antenu na uredjaj. Mada mi se ne svidja, preciznost je +/- 40cm,sto je mnogo.
Da postoji za android pre bih tako nesto kupio,jer tablet mozes za svasta koristiti, a navigacija ima samo jednu svrhu....

Ovo je za Android!
http://www.gpsmeter.com/index.php?page=android
 
Postoji za Win uredjaje,kao i PDA ali za Android OS ne postoji jos uvek.
Drugar je kupio nesto ovog tipa,nesto kao poveci tablet,radi na Win 7,cini mi se,i ima instaliran program za navigaciju,i prikljucenu spoljsanju antenu na uredjaj. Mada mi se ne svidja, preciznost je +/- 40cm,sto je mnogo.
Da postoji za android pre bih tako nesto kupio,jer tablet mozes za svasta koristiti, a navigacija ima samo jednu svrhu....

kako se zove program za win uredjaje? pa da probam odmah.
 
Zanima me ime. Cisto da vidim mogucnosti. Lepo bi bilo kad bi radio na mobilnom. Ali nije ni laptop problem ugraditi u mtz-a :)
 
Ipak mora nekakva antena jer klasični gps programi na telefonima nisu dovoljno precizni . Probavao sam da izvučem pravac sa jednom android aplikacijom nešto kao kompas . Bila je dosta duga njiva (tanjiranje) , uhvatim neki odoka pravac stavim ispred tel sa tim programom , zakočim tu liniju "kompasa" i onda vozim i samo pratim da poravnam liniju . Gledajući skraja nakraj dobro je izvučen pravac paralelno sa medjom , ali je ipak sve krivudavo . Nije tu stvar što nema auto volana , nego kad bi ta linija preciznije reagovala bilo bi pravo ko strijela.
 
Ovo nije laptop, vec u samom monitoru ubacene komponenete( nesto kao tablet, samo vecih,tj.deblje dim.) i radi na win 7, sa ubacenom eksternom antenom radi preciznijeg signala(mada opet dosta velika tolerancija +/- 40cm).
Kad budem isao do njega, uslikacu i videti kako se zove program.
 
Nazad
Vrh