Navigacija u poljoprivredi

Po meni jeste. Pazi kad prskas,sa tim odstupanjem,na pojedinim mestima ces duplirati dozu otrova,sto se moze losije odraziti na usev,ili pak omasiti...
Za bacanje vestaka,normalno da nije nikakav problem preklopiti.
Ovo je samo neko moje misljenje.
 
Za +- 40cm mi navigacija ni netreba.Bolje ću da odradim odokativno.Kakve su to gluposti počele ovde da se pišu pa strašno.
 
Ja bi tu navigaciju koristio samo za navodjenje na redove. Za nocno prskanje. Nista vise. Hocu da okretanje koje traje pola minuta svedem na minimum. Po noci je teze brojati. Po danu to radim u hodu. Jer brojim samo masine. A ne redove. A po noci se to bas i nevidi kad su mi uvratine 15 metara
 
To je za merenje povrsine, a ne za navigaciju! Takvih aplikacija ima na desetine na play store-u.

@mucobieno Program nije za win mobile,vec za win 7,za komp,a kako se zove,znacu kad proverim kod drugara.
AgroPilot is a GPS program to help you guide your tractor. It runs under the following operating systems: Windows CE 5.0, Windows CE 6.0, Windows Mobile 2003/5/6/6.1/6.5 and Windows Embedded Handheld 6.5. Devices which use those systems are PDA, Smartphones and GPS car Navigators (PNA).

Nisam probao ali piše da je za navođenje traktora i za Windows Mobile :)
 
Ne znam ko pise gluposti,ja sam rekao da je meni to veliko odstupanje. To sto neko koristi, i ako mu odg. njegova stvar, i njegov problem, moj nije!

Covece,moj odg.koji si citirao, odnosio se na onaj link za Android OS,to je za merenje povrsine, a ovo za Win jeste za navodjenje, a kakv je ne'am pojma.
 
@mucobieno,jesi nasao neki program dostupan svima?Slikacu ovih dana njivu u mom ataru posejanu sa automatskim navodjenjem.Mozda napravim i jedan video...
 
Piskreno nisam. Trazio sam sve ukupno sat vremena. Otezavajuca okolnost mi je windows platforma. Na androidu postoji vise aplikacija.


Ocekujemo i slike i video
 
eto ja sam danas uzeo navigaciju i namontiro jos mi mora covijek doci malo pojasniti kako se radi sa istom pa cu vam reci moja iskustva sta i kako i koja su odstupanja, jebiga ja vjerujem i mislim da je to odlicna stvar i ja sam ju dobio povoljno pa cemo vidjeti, u pitanju je muller track guide 2....
 
nova i mislim da nije bila niti namontirana, kod nas kosta 2300 eura ja ju dobio za 1350 eura sa garancijom jos par mijesci, covjeku ispala neka sa vecim ekranom i koliko sam ga skuzio sa vise funkcija i to je to, ma ja super zadovoljan jos sam da krenem raditi i to je to, i naravno da se to malo pohvataju konci....
 
Moze li se taj model nadograditi na automatsko upravljanje? Sa kojom preciznoscu radi taj tvoj model?Koja je kod vas cena za Trimble cfx750?
 
da da naravno da se moze nadograditi i za auto pilot, trimble je oko 3000 eura kolega ju ima i veli da je zadovoljan sa istom... e sad neznam dali je taj model ali je 750 e sad koliko ih ima modela to neznam... danas sam radio sa svojom prvi puta i mogu vam reci vrlo zanjimljiva stvar nako na prvu, jos treba podosta raditi da ju skuzim ali imam ja kad he he he....
 
IMG_20140813_144124.jpg
IMG_20141011_104409.jpg
 
Sasvim korektna. U pitanju je Trimble EZ 250 sa AG15 antenom koja se doplacuje gde je odstupanje signala do 15cm, a sa onom malom antenom je podmetarsko, i tu verujem da strava mnogo odstupa. Signal mi je uvek pun, jedino sto treba malo da se saceka dok ne pohvata vise satelita, ali nije mi se desavalo da se uzgubi. Velika je prednnost, pogotovo ako parcele idu malo u spic, ili su dugacke. Imao dosta opcija, mada nisam nesto preterano cackao, koristio sam samo pravolinijsku AB putanju. Videcu na prolece kako ce raditi u medjuredno prskanje i paranje. Svidja mi se sto je dovoljno samo lampice pratiti, ali pise i na displeju koliko ima odstupanja. Mislili smo da ce displej od svega 4,3" biti mali, ali dovoljan je sasvim.
Ja sam hteo da uzmemo Trimble cfx 750, koja je duplo skuplja, ali mnogo bolja i sa vise opcija za nadogradnju, ali sto kaze buraz, nama koliko je potrebno i ova zavrsava posao. Tehnologija sve vise napreduje tako da ce i cena navigaciji sve vise opadati.
Ako te jos nesto zanima, pitaj.
 
Nazad
Vrh