Navigacija u poljoprivredi

Znaci nisam jedini , probacu sa savetom koji su mi dale kolege, sledece setve malo ::vino:: pa javljam rezultate.
 
Ne šalim se razlika je cca. 12000 evra slovima(dvanaesthiljada) između cfx 750 i Autopilota...pa ti vidi jel se šalim ili ne...:sta:
 
Cfx 750 ima opseg preciznosti od 2,5cm ako si pretplacen, tj koristis RTK signal za preciznost, i prve godine je besplatan ako se kupi u Livoni.
Cfx 750 je navigator, na koji je moguća nadogradnje na Autopilot, kao i na navigator TMX 2050, stim da on ima više mogućnosti.
Autopilot kosta oko 15ak hiljada evra, ali to je nadogradnje za automatsko upravljanje, koja opet može ići i na cfx 750. EZ pilot je oko 8 000e.
Opet da ponovim, sam uređaj ima mogućnost preciznosti od 2,5cm, a Autopilot je tu samo da sam održava pravac.
TMX 2050, ima više mogućnosti, tako da može i sam okretati traktor na uvratunama, tj obeleženim kraju/početku parcele. Ima Isobus prikljucak, itd...
 
Cfx 750 ima opseg preciznosti od 2,5cm ako si pretplacen, tj koristis RTK signal za preciznost, i prve godine je besplatan ako se kupi u Livoni.
Cfx 750 je navigator, na koji je moguća nadogradnje na Autopilot, kao i na navigator TMX 2050, stim da on ima više mogućnosti.
Autopilot kosta oko 15ak hiljada evra, ali to je nadogradnje za automatsko upravljanje, koja opet može ići i na cfx 750. EZ pilot je oko 8 000e.
Opet da ponovim, sam uređaj ima mogućnost preciznosti od 2,5cm, a Autopilot je tu samo da sam održava pravac.
TMX 2050, ima više mogućnosti, tako da može i sam okretati traktor na uvratunama, tj obeleženim kraju/početku parcele. Ima Isobus prikljucak, itd...
Druže nema od tog ništa.2,5 cm nema bez Autopilota i bez 600 din. mesečne pretplate,a ti stavi televizor koji oćeš u kabinu.:ppozdrav:

Može i bez 600din. mesečno ali treba ti RTK koji košta novih 11-12 hiljada evra.
 
Druskan je u pravu, dzabe ti autopilot ako nemaš cfx750 ili ovaj novi tmx.

Ez250 može samo do 15-20cm.
Cfx750 može 15-20, a uz doplatu od 9-10 iljada, i montažu onih ceresla na volan ide na 2,5cm. I plus RTK signal godišnje kolko već ide 20-30 hiljada.
A tmx nisu imali kad smo mi.kupovali pa ne.znam cene i ostale mogućnosti.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Normalno da ide CFX 750 sa Autopilotom zajedno i to košta 15000 evra. A sam CFX 750 košta 3000 evra.O tome pričam celo vreme.:sta:
 
Nisi ti pisao na kineskom nego krenuo divan da može cfx 750 sam da ide na 2,5 cm.Ja sam na to reagovao da bez Autopilota u praksi(znači na njivi)nema tih 2,5 cm.:ppozdrav:
 
Ako ste isprobavali u praksi, onda povlačim, ali trebalo bi da moze, jer su navigator i antena glavni za preciznost signala, ostalo je do vozača, ili autopilota.
Kada sam se raspitivao, rečeno mi je, da ukoliko kupim cfx 750, oko 2400e+pdv da prvih godinu dana imam besplatan signal od 2,5cm, koji se inače plaćao oko 30ak hiljada na godišnjem nivou, nakon isteka, ide besplatan signal od 15cm.
Stoji to da je bespotreban signal od 2,5cm bez autopilota, jer ga ne možeš ručno održavati, ali samo prenosim kako sam ja dobio info.

Tako si odmah trebao napisati, a ne ovoliko da se natezemo
Dodjem mojim traktorom i sejalicom, i posejem ti bez te navigacije
 
Nisi ti pisao na kineskom nego krenuo divan da može cfx 750 sam da ide na 2,5 cm.Ja sam na to reagovao da bez Autopilota u praksi(znači na njivi)nema tih 2,5 cm.I nemožeš ceo dan dve nedelje da navolanišeš 2,5 cm. o tome sam pisao ja,a ti jesi u pravu to ti niko ne spori što se tiče CFX 750 da ima mogućnost 2,5 cm.Ali ako misliš da si ti u pravu daću ti 3000 evra kupiš mi CFX 750 stavimo na moj traktor i u proleće dođeš kod mene da seješ na 2,5 cm.Ako bude odstupanja kupiš mi još Autopilot,ako ne bude odstupanja ja ti poklanjam CFX 750.Jel pošteno???:ppozdrav:
 
Danas zvao Livonu cfx 750 lajt 1800e plus pdv godinu dana slobodan signal za preciznist 2.5cm ...
 
Nisam baš u toku ovih navigacija , mislim zanima me al kao čekam da još malo postane opštenarodno pristupačnije , pa vas pitam ;" šta Kinezi kažu na ovo ? " Oni obično ponude odgovor kad god je nešto skupo .
 
Nazad
Vrh