Navigacija u poljoprivredi

6ir4g4.png


- - - - - - - - - -

Imaju i jeftinije verzije .
 
Korektno,ali bluetooth konekcija je losa stvar za komunikaciju izmedju smart uredjaja i gps.

Nada poslednja umire.
 
Zasto mislis da je bluetooth lose? Nisam isti probao.

Imao prije prije 14 godina GPS antenu koja se povezivala bluetoothom sa uredjajem koji pokazuje kartu i to radilo korektno, nista sporije od recimo danas sto imam garmina koji je bio najskuplji uredjaj kupljen prije nekoliko godina ( ima i digitalni tv unutra) , antena ispod sofersajbe a uredjaj ispred vozaca, moguce da je metalna barijera recimo krov problem ali vecina traktora ima plasticni ali koliko vidim sa slike antena je vani a kablom povezana za prijemnik koji je u kabini i odasilje bloetooth signali. Mislim da je vise do kvalitete same prijemne antene i ostalog nego do problema sa bloetoothom , uredjaj salje vec gotove preracunate kordinate tako bi trebalo.

Teoretski cak bi antena trebalo da je montirana nize od kabine jer su tamo najvise oscilacije polozaja traktora , pogotovo sto je visi.
 
Zasto mislis da je bluetooth lose? Nisam isti probao.

Imao prije prije 14 godina GPS antenu koja se povezivala bluetoothom sa uredjajem koji pokazuje kartu i to radilo korektno, nista sporije od recimo danas sto imam garmina koji je bio najskuplji uredjaj kupljen prije nekoliko godina ( ima i digitalni tv unutra) , antena ispod sofersajbe a uredjaj ispred vozaca, moguce da je metalna barijera recimo krov problem ali vecina traktora ima plasticni ali koliko vidim sa slike antena je vani a kablom povezana za prijemnik koji je u kabini i odasilje bloetooth signali. Mislim da je vise do kvalitete same prijemne antene i ostalog nego do problema sa bloetoothom , uredjaj salje vec gotove preracunate kordinate tako bi trebalo.

Teoretski cak bi antena trebalo da je montirana nize od kabine jer su tamo najvise oscilacije polozaja traktora , pogotovo sto je visi.
Imao sam uredja i ne retko se desavalo da se veza prekine. I evo sada vidim da su u novoj verziji tog mog uredjaja a u pitanju je Leica mojomino gps izbacili BT konekciju. Jednostavno nesto tu nije radilo. A i vidim da kod drugih proizvodjaca ipak kabel resava stvar od antene do uredjaja.

Nada poslednja umire.
 
Kolege interesuje me dali neko ima upuctvo za rukovanje na Srpskom jeziku za navigaciju "Trimble FM-750" ?
 
Poslednja izmena:
Ez quide 250-750eur biillo je u Titanu i sad mislim da je ista cena dok kod ovih iz Livone bila 1000eur.
 
Koji je signal ukuljucen uz ovu 750-ku u livoni?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Tacno tako.

Racunaj kad ugradis na neki manji traktor koji ti sve tr lake poslove odradi. Pa ce se i autopilot isplati. Bacanje vestaka, setva, paranje, prskanje. Jeste da kosta, ali ovi sto to imaju ne mogu da prehvale.

A mi sto nemamo zamisljamo. Boze zdravlja, bice.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh