Navigacija u poljoprivredi

Cfx 750 je prošle godine bila 2750 e+pdv koliko se ja secam.
 
Jeste da je sezona sejanja prosla(valjda),ali kosicemo psenicu uz zinor,original.
wp20150529001.jpg
 
Možda je za Rusa.Da se ne izgubi u potesu kada krenu zecovi u menjaču da trče. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi pomoc ,imam na poslu problem sa trimble cfx 750 ,znaci pri paljenju prijavi sledece nadogradnja fimwera ucitava malo i nakon toga sve pokrene i sve radi pokazuje polozaj brzinu udaljenost itd itd ali neradi touch screen ,

Procito sam nesto na netu za reboot harda kako se radi i posle toga se kao radi kalibracija taca ponovo da li bi to pomoglo ??
 
Drugar se raspitivao, 10 000+pdv je ova sto se monitora na volan, a ona sto ide na hidro klip i na volanu nema nista je oko 15 000+pdv.


Pa moze da seje, takodje i da šparta što je sasvim dovoljno,barem po meni, mada treba imati veliku količinu zemlje da bi se to isplatilo.
Moze jos dosta funkcija da obavlja ali i priključna masina mora da ima full opremu.
 
Pricao mi decko sto radi te navigacije i ostalu tehniku 21 veka ... Kaze sad programira navigaciju i prskalicu na njivama koje idu u spic da sama gasi sekcije kad izadje na kraj kako ne bi bilo preklapanja i kako ne bi bilo prskanja i komsijine njive,jer je zahvat preko 20m. :cool:
 
Zato kazem, moze jos dosta funkcija ako priključak ima svu neophodnu elektroniku, kao sto kazes, prskalica gasi određene sekcije, dok sejalica baterije...
 
Drugar se raspitivao, 10 000+pdv je ova sto se monitora na volan, a ona sto ide na hidro klip i na volanu nema nista je oko 15 000+pdv.


Pa moze da seje, takodje i da šparta što je sasvim dovoljno,barem po meni, mada treba imati veliku količinu zemlje da bi se to isplatilo.
Moze jos dosta funkcija da obavlja ali i priključna masina mora da ima full opremu.


malo objasnjenje oko naziva:

Auto pilot - to je ona verzija sto se montira na hidro klip i to kosta 13 - 15.000 + pdv u zavisnosti od modela traktora i da li ima fabricku pripremu

EZ Steer - verzija kada motor vrti volan 9 - 10.000 + pdv ( postoje dve verzije pa je zato cena ide od do )
 
Auto pilot postoje 2 vrste, ona koja se montira sa elektro motorom sa njihovim volanom, koji je u sklopu sredine volana. Zupčanik je namontiran na volan, ispod se nalazi elektro motor koji kako okreće zupčanik tako se okreće i volan, a na sredini volana se postavlja poklopac,to je prva verzija. Druga je na hidro klip, posto se ona montira tako da se nista ne postavlja na volan, i izgleda kao fabrička navigacija koja dolazi sa traktorom.

3.verzija je taj EZ steering wheel, koji se pored volana montira elektro motor cija se glava oslanja na obod volana i mota volan, i ta radi na preciznost od 20cm, za setvu nije moguca.
Ako grešim, nisam dobro razumeo, ili sam nesto permutovao.
 
Meni su objasnili ovako:

Auto pilot je ono kad se montira u klip volana a EZ steer postoje dve verzija. Prva je kada se elektro motor naslanja na obruc volana i tako vrti, a druga verzija je kada vrti direktno osovinu volana. E sad ako mi nisu dobro objasnili onda i lose prenosim ali mislim da je ovako.

Moze i sa EZ steerom da se seje jer moze da postigne preciznost od 1 inca ali je njegov odziv sporiji. Ez pilot je moderniji i mnogo brze reaguje. Na dobro pripremljenoj zemlji kada je parcela ravna skoro da i ne postoji razlika izmedju auto pilota i ez steera ali ako je neravan teren onda ez steer hoce da gresi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh