Navigacija u poljoprivredi

Moze svasta mada netreba da se zamlacujete sa autopilotom dovoljna vam je bilo kakva i ne profesionalna navigacija sa besplatnim signalom ,mi koristimo besplatan signal i preciznost je daleko veca od 25 cm . Sejali smo sa velikom sejalicom gaspardo gigant posto su ogromni markeri pucali su stalno i poskidali smo ih sejali samo na navigaciju mnogo bolje je ispalo nego na marker . Prskamo stalno sa navigacijom mnogo znaci u spicevima nepravilnim njivama itd . bacamo djubrivo isto sa amazone rasturivacem koji ima radius bacanja 36 metara bez navigacije je jako tesko poklopiti toliki raspon . Pri setvi na vecim parcelama se jednostavno izvlaci pravac sa tackama a-b itd itd jako koristna stvar moze mnogo da posluzi i neka jeftinija varijanta nezamlacujte se sa autopilotima !!!
 
Evo kako funkcionise navigacija na android telefonu...

IMG_20150714_185056.jpg
 
Ta antena na haubi je za telefon?
I kolko kosta ako jeste?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ta antena na haubi je za telefon?
I kolko kosta ako jeste?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Antenu sam pozajmio od drugara posto je njegova antena na USB tako da je moguce povezati je na telefon/tablet.
Cenu ne znam...

Kolika je preciznost sa tom navigacijom, ne tom na telefonu vec ovom redovnom?

15-20cm je maksimalno odstupanje, mada manje je, sad koliko, ne znam posto nisam tacno merio, a u setvi je nisam isprobavao da bih uporedio.


Ne radi ovo lose sa telefonom, mada pitanje je kako bi to radilo ako se radi ceo dan. Posto prilikom testiranja na kraju je aplikacija pocela da se iskljucuje, pa sam morao telefon da restartujem, i nakon toga normalno je radilo, ali opet pitanje je koliko. Po meni je mnogo bolja opcija kupovine prave navigacije, nema da baguje niti da se restartuje, a i preciznost je nesto bolja. Malo i kasni na telefonu, i na samoj aplikaciji pise da nije toliko stabilna, pa se desava gasenje iste, kao sto sam i napisao.
 
To na telefonu bi bilo OK da je cena antene pristupacna,kolko sam ja video da je sama antena dosta paprena i po meni je onda bolje kupiti komplet navigaciju

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nebi da palamudim , niti imam iskustva , al kolko sam pratio to i nije neka preciznost , trebalo bi taj uredjaj da ma veću preciznost , možda treba još nešto od opreme , npr još jedna fiksna antena koja se postavi negdje ?? 15-20cm , hm , da nije mnogo ?

Tu preciznost promovišu ovi što prodaju navigacije, a par postova ranije je član PKB objasnio da taj bezplatan signal ima mnogo veću preciznost od tih 20 cm i da su oni čak i sejali bez markira na navigaciju... Pitao sam i kolegu minđušara (ima je i on) i kaže da je zadovoljan i da joj je jedina mana što nema žiroskop pa ne meri nagibe, ali ovde kod nas u ravnici gde nema nekih nagiba mislim da je to zanemarljiv gubitak pogotovo u prskanju i bacanju veštaka...
 
Nazad
Vrh