Navigacija u poljoprivredi

Preciznost GPS-a 28,ako zumiram u minus,smanji na 6,telefon samsung s5,a na alcatel one touch idol mini 2,na njemu nece da ocita vrednosti,prijavljuje gresku u kodu.
 
Isto na Sony EXp , ćerkicin , varira od 6-15 , vidjećemo kolko je htc u žene mi precizan :osmeh: , ja nemam tako pametne telefone nego cat onaj traktorski.
 
A kako ta aplikacija uopšte zna da je greška tolika i tolika? Otkud ona zna gde ja tačno stojim?
 
Dali neko ima iskustva sa ovom aplikacijom, koliko je pecizna
https://www.youtube.com/watch?v=1LYQScuU7qc

AgDna nije navigacija, nego vise kao neki notes za aktivnosti, gde ste sta radili, kada, to belezi.

- - - - - - - - - -

A kako ta aplikacija uopšte zna da je greška tolika i tolika? Otkud ona zna gde ja tačno stojim?

Povezana je sa GPS chipsetom telefona, koja ima mogucnost da analizira gresku tako sto koristi poziciju najmanje 3 satelita i radi triangulaciju

- - - - - - - - - -

Od 0,6 do 10 varira, vecinom je oko 5. Sony Xperia Arc S.

0.6 je odlicno to je 60cm preciznost i manje, takodje greska 6m ne znaci da je tacno 6 m greska od stvarne pozicije, vec da je vasa pozicija unutar tih 6m, znaci moze da bude od 1-6m


Jos jedna stvar, preciznost na polju je veca nego li u zatvorenom prostoru (sobi).
 
Poslednja izmena:
Znam da AgDna nije navigacija, ali koristi GPS za mapiranje, pa se iz toga da zaključiti kolika preciznost se može izvući iz telefona :ppozdrav:.

- - - - - - - - - -

Mislim da se bez spoljne GPS antene nemože postići zadovoljavajuća preciznost ispod 1m.
 
samsung tab 2 unutra 30 i više, napolju 12
samasung s3 unutra 12 i više , napolju 6-8
samsun s5 unutra 12 i više , napolju 3.
Probano više desetina puta najbolji rezultat 3.
 
Dovoljno precizno da pogodiš njivu, ali nedovoljno za bilo koju operaciju ...

Kolika je preciznost minimalno potrebna za aktivnosti tipa setva/zetva, oranje, prskanje. Kontaktirao sam jednu firmu koja nudu svoje uredjaje nove generacije sa preciznoscu vecom od 30cm ali i cena uopste nije mala. Doduse dosta je niza od standardnih uredjaja sa ovakvom preciznoscu.
 
Za setvu maksimalna moguca peciznost bukvalno u 1cm.Za prskanje takodje ali ajde da kazes moze malo-malo tolerancije.Za zetvu i oranje potrebna je sto veca preciznost ali moze i tu malo tolerancije.
 
Nazad
Vrh