Navigacija u poljoprivredi

Kolega, di si naso tako jeftino ? U ovlascenom, Livoni je 1000e+pdv.
Ono oko cega se svi bunimo, je preciznost. Trimble garantuje za EZ250 da preciznost nece biti manja od 20-25cm, ujedno je to i optimalna preciznost. Moguce je da preciznost bude i veca
 
Poslednja izmena:
Kolega, di si naso tako jeftino ? U ovlascenom, Livoni je 1000e+pdv.
Ono oko cega se svi bunimo, je preciznost. Trimble garantuje za EZ250 da preciznost nece biti manja od 20-25cm, ujedno je to i optimalna preciznost. Moguce je da preciznost bude i veca

Kupljeno u TITAN-u Novi Sad. :ppozdrav:
 
Ljudi, da li nekome ovih dana brljavi navigacija? Meni ova dva dana skroz pobrljavila.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nama je trimble radio perfektno ovih dana. Bacali veštak na oko 140kj i ni jednom nije zabrljavio. Kakvi bagovi su u pitanju ?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Pa sve je radilo kao sat i onda je prvo pocela da laze po metar-dva, tri. Posle je gubila satelite, pa pravac. Skroz je pobrljavila. Obicno je od momenta paljenja do pronalazenja satelita prolazilo do 15tak sekundi. Sada to traje i po 10min. Teejet je u pitanju.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ova je gubila malo pravac jedino na parceli koja ima dve velike doline. Ali čak i tu mislim da smo mi loše označili a-b pravac. Ko je zastupnik za teejet ? Zovi njih. Oni bi trebalo da znaju u čemu je problem.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Agritechicom iz Zrenjanina. Moracu ih zvati.
@dragan.kovacev
Vi iz Ferdin(a) ste izgleda svi komedijasi. :-D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav svima. Kupio sam navigaciju trimble ez guide 250, jel moze neko ko poseduje istu i ko je napravio dodatni drzac za navigaciju da okaci par slika?? Hvala!
 
Jel koristite te vaše navigacije za određivanje međa? Kod nas je komasacija u toku pa mi je ta varijanta jako interesantna.
 
Za medje moras imati onu sa +-2cm preciznosti. Ta je pouzdana ove "jeftinije nisu"

Nada poslednja umire.
 
Ne može nijedna navigacija da se koristi za utvrđivanje međe, jer se na godišnjem nivou signal pomera +/- 1m. Ako ste mislili da npr. izvedete mernika, i sledeće godine da ponovo proverite istu tu tačku, ona će biti u okviru odstupanja od oko 1m. Barem su meni tako objasnili iz Livone, kad sam kupovao.
 
to znaci ako se ove godine ucrta parcela, i izvuce AB linija, da ce doci do odstupanja sledece godine? znaci da parcela malo seta. Ja razmisljam o navigaciji samo zbog tog uoravanja i guranja s komsijama, ali po toj teoriji to nepije vode.
 
to znaci ako se ove godine ucrta parcela, i izvuce AB linija, da ce doci do odstupanja sledece godine? znaci da parcela malo seta. Ja razmisljam o navigaciji samo zbog tog uoravanja i guranja s komsijama, ali po toj teoriji to nepije vode.
Kolega mislim da si u pravu. Jer koliko je meni poznato bas iz tog razloga geodete placaju godisnje korekciju signala za njihove merne uredjaje.

Nada poslednja umire.
 
Ne može nijedna navigacija da se koristi za utvrđivanje međe, jer se na godišnjem nivou signal pomera +/- 1m. Ako ste mislili da npr. izvedete mernika, i sledeće godine da ponovo proverite istu tu tačku, ona će biti u okviru odstupanja od oko 1m. Barem su meni tako objasnili iz Livone, kad sam kupovao.

Mislio sam na ovu varijantu pošto će nam komasacija svakako sve premeravati bilo pomeranja ili ne. Znači ništa.
 
Nazad
Vrh