Navigacija u poljoprivredi

Da li je neko video Riroy r80 navigaciju? Firma Moveit iz Kaća

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatok
 
Poslednja izmena:
Jel neko imao problem sa navigacijom Trimble EZ 250 odjednom počeo da se restartuje nema pravila ponekad već u toku dizanja sistema a nekad posle 5 minuta. Kolege na viber rekli da ima loš kontakt ili gubi na utičnici upaljača. I to sa proverio otvorio žice i zalemio druge da ide bez te utičnice i isto se ponaša. Šta bi mogo još da probam ili ima neki majstor ko popravlja ovo staro čudo.
 
Verovatno je negde kabel u prekidu. Uključi je i namesti da radi. Ne mrdaj. Ako nakon nekog vremena radi i ne prekida onda idi cm po cm i blaago lomi tj mrdaj kabel i spojeve kada naiđeš na mesto koje je u prekidu počeće trokirati. Ili ako znaš nekoga da ima takvu navigaciju neka ti pozajmi kabel pa vidi da li i onda trokira. Meni je kabel cvaknio kod nekih spojeva i rešio sam ga sam uz pomoć štapa i kanapa (nisam električar niti elektroničar). A popizzzz
sam kada sam nazvao Best i ko i kada su rekli da nemaju kabel (to me nije čudilo) niti mogu da ga nabave (e ovo me uzjeb..).
 
A cena? Da li ima korekciju nagiba? Zato što kod mene nije ravno pa bi dolazilo do maksimuma rastojanja(između prohoda) koji je dozvoljen

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
A cena? Da li ima korekciju nagiba? Zato što kod mene nije ravno pa bi dolazilo do maksimuma rastojanja(između prohoda) koji je dozvoljen

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Nema korekciju nagiba ez 250. A nema ni ez 750 u osnovnoj varijanti, tek za autopilot jer je verovatno ziroskop u posebnoj jedinici gde i kontroler motora.
 
Nazad
Vrh