Navigacija u poljoprivredi

Global mapper , stavim na svaku tacku i ocitam kordinatu.

Izvinjavam se na fotki, ne mogu naci nigde mate 50 pro narandzasti pa sam zaglibio sa ovom serpom p40lite
1269114ab4c10ad73bb446d4aed91e57.jpg


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ovo ti je UTM sistem izgleda, a gaus svemir konvertuje GK u wgs84,

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Moram iskazati veliko poštovanje za znanje. Ja ne mogu baš puno da vas razumen ali ni nemoram sve da znam. 😊
 
Global mapper , stavim na svaku tacku i ocitam kordinatu.

Izvinjavam se na fotki, ne mogu naci nigde mate 50 pro narandzasti pa sam zaglibio sa ovom serpom p40lite
1269114ab4c10ad73bb446d4aed91e57.jpg


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Mislim da tu imas prvu gresku , treba da uzimas kordinate u autocad, ali on ne radi graficki format vec digitalni, crtats a ne moras povuci niti jednu crtu , ukucavas kordinate , a tako i ocitavas , moras koristiti njegov "nisan" i ocitavati presjek ili tocku a ne graficki skidati kao u paintu.
 
Daner jel imas ti torent , da ti skinem adrese softvera koje hoces sa rutrakera pa ih skidaj sa torenta.
 
Mene pitas jel imam torrent
Sreca pa sam i dalje na ipv4

Ne skidam ja graficki, kliknem na tacku i pokaze mi kordinatu

Ovo je slika samo sa velike visine pa ti se tako cini



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ne radim sa mapperom pa ne znam , vadim kordinate iz autoCAD , a tamo to tako ne radi , odnosno radi ali onda ne dobijes dobru kordinatu.
 
Daner , jesi li uspeo da konvertujes , te tvoje kordinate nisu gk7 probaj da setujes SREF98 (CRS codes 3906 and 4075) u WGS84 , ali to onaj na linku ne moze , moras u svom mapperu.
 
Konvertovao mi je ceo fajl clan szupunski u gk7, Veliko mu hvala!! Spasio me visecasovnog kopanja po internetu

Sad kad konvertujem i upisem u kml dobijem fieled gde treba.
Jos fizicki ostalo da proverim

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Predložite mi neku jeftiniju navigaciju, za setvu pšenice, prskanje i razbacivanje veštaka... nemam u planu autopilot ni za 10 godina, parcele su male ali mašine su porasle pa ne može da se isprati preklop.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Konvertovao mi je ceo fajl clan szupunski u gk7, Veliko mu hvala!! Spasio me visecasovnog kopanja po internetu

Sad kad konvertujem i upisem u kml dobijem fieled gde treba.
Jos fizicki ostalo da proverim

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Skunuo sa rutrakera "popravljeni" global maper pro 24 , i ovu digitalnu mapu sto imam.

Kada setujem u general Lat/Lon kao WGS84
i units Lat/Lon dd.ddddddd

I u kordinate konverter setujem
HDKS zona6
A kao datum NTv2 Grid
dobijam vrlo blizu onog konvertora sa neta ali onaj krati za 2 ili 3 decimale za razliku od ovog, i najpreciznije kad iz autocad ocitam kordinate iz global mapera ne mogu tako precizno , odnosno izgleda moze ali sa autocad naucio.
 
Marko Sreta,evo ovo iznad o čemu kolege Grabik i Daner pišu je najjeftinija i najbolja kombinacija za tebe!
Moram malo da se našalim,veliki deo nas laika nema pojma o čemu pišete ali Vas veoma poštujem i cenim što medju nama poljoprivrednicima ima toliko stručnih ljudi koji mogu da savladaju ovu današnju digitalnu materiju i tehnologiju. Pozdrav svima i samo nastavite da pišete ovde u temi i iznosite svoja iskustva i neskromno ih delite sa nama.
 
Predložite mi neku jeftiniju navigaciju, za setvu pšenice, prskanje i razbacivanje veštaka... nemam u planu autopilot ni za 10 godina, parcele su male ali mašine su porasle pa ne može da se isprati preklop.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Niko ne odgovara da da pokusam. Da bi imao kakvu takvu upotrebljivu navigaciju nije potrebna samo preciznost , potrebna je i brzina kojom antena odnosno elektronika ocitava i salje poziciju. Nisam imao prilike da probam jeftine usb GPS ali njihov problem niska frekvencija kojom obradjuju signal a ne toliko preciznost. Minim je nekoliko ocitavanja pozicije u sekundi a ti jeftini moguce mogu jedno u sekundi , sto vise to bolje ali znaci i skuplje. Mislim da ovi ublox fp9 imaju oko 8 ocitavanja u sekundi , zavisno od konfiguracije od 5-10 Hz.

Recimo prve GPS za auto koji su se pojavili prije 20 tak godina ako je neko koristio imali su to kasnjenje(imale su i posebnu antenu) , nije problem kada se vozi po ravnom ali na skretanjima kasne , nesto slicno imaju i jeftine antene , negdje su morali da ustede, a vecinom te jeftine i nemaju neke specifikacije da se vidi sta mogu.
 
Nazad
Vrh