Navigacija u poljoprivredi

Lomio sam markir vise puta na kukuruznoj, jbga zavrsim bez njega ko ce se vracati kuci.. Sa 4 reda lako je ispratiti i bez njega, posle par hektara vec znas tacno gde treba da ide tocak u odnosu na poslednju posejanu vrstu
 
Imao sam zelju da se malo detaljnije upustim u istrazivanje navigacija i autopilota ali da dan traje 48 sati bilo bi malo.. Koju preciznost te kineske navigacije koje spominjete imaju u predelima gde nema internet dometa ? Ako se ne varam za RTK korekciju je potreban pristup internetu ?
Da, potreban je internet za sve ove navigacije što mi koristimo, od Trimble, kineza i ovih što sami pravimo, i bez toga nema RTK, tako da preciznost bude +-30 cm, što nije za auto pilot, ali ima opcija da se RTK prenosi radio vezom, na manjoj udaljenosti, tipa do 10km, onda moraš imati svoju bazu i to povezati radio vezom, i opet, ta radio veza bi trebala da je u vidnom polju, tako da ako si u brdovitom terenu, jedina opcija da imaš mobilnu bazu, koju nosiš sa sobom, postaviš na ivici njive i radiš.
 
Знам дечка 27 год отишао да сеје Жито и пукне му црево цилиндра за маркир.Зове он маторог и каже му то овај каже терај без маркира каже овај не знампсује матори...Треба научити ту децу да осете и муку мало лако се на добро навићи.
Zadnji dan sejanja pšenice sam radio bez navigacije. Ostala na claasu, a žurio sam i nisam imao vremena da prebacujem. Taj dan sam sejao tako bez markira. Od gore tek proprnulo, pa gde prodje sejalica ostane mokro i lepo se vidi razlika. Sejalica 3 metra i nema problema oko sastava...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ja sejem sa 6m bez markira i navigacije, ne kažem da je to ispravno ali nemam neka preklapanja niti veliku potrošnju semena ućzbog toga.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Кад научи без маркира и те Сељачке работе лако ће са навигацијом...по готово ови млађи.Ови моји већ крљају мењач на Русу оштре🤣🤣🤣
 
Ko koristi autopilot, da li bi hteo da napise koliko mu se povecala produktivnost u danu, ili satu, kako kog? Koliko uspe da vise ostarta, ili poseje sa autopilotom, u odnosu na pre?
Kolege su objasnije sve sto se tice benefita rada sa navigacijom.

Ja bi dodao da sam najvece povecanje ucinka imao kod rad sa vucnom tanjiracom. Idem cik cak u svaki 3. prohod.
 
Drugari potrebana mi je neka patch usb gps antena za android uredja u automobilu. Sta predlazete da je dobro kod brace na aliexpresu.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
@Lord Ogy
Gledaj da budu sa L1 i L2 kanalima, to mozes naci jeftino, već ako ima i L5 puno je skuplje ali i bolje. Samo L1 ili samo L2 je slabo. Vidim da beitian ima L1 usb antene sa Egnosom i Sbas-om, to bi trebalo da radi dobro, baci pogled kod kineza

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Video sam da je Agrocesla dala lepu ponudu za nju, sve vise i vise ce se utrkivati ko ce bolju ponudu dati za navigaciju, malo malo pa pada cena moze i na 3 godine, sto i nije lose za nas koji jos nemamo navigaciju😀
 
Trenutno navigacija i nije tako skupa stvar kao pre par godina, u odnosu na ostale mašine u poljoprivredi koje su otisle u nedogled sa cenama...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh