Navigacija u poljoprivredi

Ja je imam, i kod mene je radila sa dosta manjom greškom od tih 20 cm. To jest, ako si vešt na volanu i malo se uštrebaš da pratiš liniju greška može da ide i ispod 10 cm. Ko krivuda sa volanom ide to i preko 1 m u odstupanje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja je imam, i kod mene je radila sa dosta manjom greškom od tih 20 cm. To jest, ako si vešt na volanu i malo se uštrebaš da pratiš liniju greška može da ide i ispod 10 cm. Ko krivuda sa volanom ide to i preko 1 m u odstupanje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
To nema veze koliko si vjest na volanu , to je greska GPS navigacije bez kortekcije. I tu gresku imaju svi GPS bez RTK signala , pravio john deere ili trimble ili bezimene. Gresku GPS sa korekcijom je oko 2cm plus svaki kilometar udaljenosti od baze kao 1mm greske treba dodati , tako se grubo uzima.

Ako ne vjerujes ima dosta ovdje na forumu pravljene navigacije na windowsu , neka neko skine U-centar program i spoji se na gps i otvori onaj kao radar , i u realnom vremenu antena stoji a graficki pokazuje kao da seta tih 0,5m okolo.

Ili jos bolje ako moze natjerati auto pilot da sije bez RTK korekcije onda se to bolje vidi kako se redovi krive , nece traktor krivudati :) vec se dobijaju krivi redovi.
 
Ako ne vjerujes ima dosta ovdje na forumu pravljene navigacije na windowsu , neka neko skine U-centar program i spoji se na gps i otvori onaj kao radar , i u realnom vremenu antena stoji a graficki pokazuje kao da seta tih 0,5m okolo.

20200703-192400.jpg
 
Ko koristi autopilot, da li bi hteo da napise koliko mu se povecala produktivnost u danu, ili satu, kako kog? Koliko uspe da vise ostarta, ili poseje sa autopilotom, u odnosu na pre?
 
Ne bih baš mogao o parametrima kako želiš al da probam iz drugog ugla.
kod mene je montiran na traktor koji Sprema,seje,tanjira ,ore i đubri(po potrebi). Jedino bez navigacije radim prskanje i špartanje.
Ne znam u kojoj me operaciji više oduševljava.U oranju mi je mnogo lakše pošto svaku njivu završim kako paket nema ono da izvlačiš na kraju jel špic ili ukrivo ide.Znači krenem od jedne strane AB kordinate i negde gde mi je zgodno prebacim na AB Kordinate druge strane,zavisi koliko se trebam odvojiti od komšije po tome se uklopim ako sam u raskoraku pomeram se po 5 cm svaki prohod da bi došao na željenu udaljenost i kad se to ispravi moraš završiti prohod kako treba zadnji prohod ostavim da bude povratni,to mi je mnogo lakše i recimo iako radim sa traktorom 30 ks manje nego ranije i stim plugom ukupno vreme mi je otprilike isto.
Za spremanje,tanjiranje je jednostavno mnogo fizički lakše ne trebaš se truditi gde da voziš koliko da se odvajaš tako da isto manjim traktorom istom drljačom čak više sam radio dnevno nego ranije.manje preklapanja.
Tanjiraču sam promenio i umesto vučene uzeo kratku tu nisam imao veči učinak ali je znatno olakšan rad.
Za setvu ne bih ništa komentarisao jel je suvišno ,prvo što je rekao Gogi ma samo nek je pravo,drugo što nema više zajebancija sa komšijama,treće ne razmišljaš jel te uhvati noć,ja recimo radim noću sve osim setve to nisam praktikovao nikad. Četvrto nemaš više problema sa sastavima,špartanjem,kombajnom ulaziš svuda isto.
Najbitnija stavr što ne moraš biti ni u jednoj operaciji koncetrisan na kretanje traktora nego na rad same mašine ,tek posle rada sa AP sam shvatio koliko odmorniji dolazim kući.
lično meni veoma korisna stvar,kad bi me sad neko uslovio da se odreknem rada neke mašine koju posedujem mislim da bi pilot bio na poslednjem mestu kojeg bi se odrekao.
 
Hvala @talianu , to je uglavnom odgovor koji mi resava dileme. Ja bih je za pocetak koristio za setvu, prskanje i , najvise spartanje. Posle verovatno svuda, al ovde mi najvise skripi.

Jos jedno pitanje me muci, sa sadasnjim gumama imam oko 10 cm lufta do useva , da li bi mi autopilot omogucio ove operacije bez gazenja useva, ili ipak moram da pazarim i uze gume. Posto ce ipak ici koja brzina vise, bar u spartanju.
 
Odlična stvar, neke poslove više ne bih radio bez navigacije i pilota, pogotovo setvu.Da je godina bila malo normalnija častio bi i drugi traktor sa jednim kompletom ali ostaje u planu.
 
Ko koristi autopilot, da li bi hteo da napise koliko mu se povecala produktivnost u danu, ili satu, kako kog? Koliko uspe da vise ostarta, ili poseje sa autopilotom, u odnosu na pre?
Ako uzmemo u obzir sve okolnosti (male parcele, selidba,...) najrealnije je reći oko 15% da je veća produktivnost. E sad, kao što je gore i napisano, glava je totalno rasterećena, nema brige oko medja, i još sto drugih stvari koje olakšavaju rad u polju. Tako da nije samo u pitanju povećanje produktivnosti, ima tu još dosta stvari...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ja sam ove godine zbog navigacije mogao da špartam 300ha repe uslužno.
4 dana bez gašenja traktora, to covek sam ne moze.
Jedno jutro posejano sa autopilotom i više ne mogu da vozim na markir
 
Imao sam zelju da se malo detaljnije upustim u istrazivanje navigacija i autopilota ali da dan traje 48 sati bilo bi malo.. Koju preciznost te kineske navigacije koje spominjete imaju u predelima gde nema internet dometa ? Ako se ne varam za RTK korekciju je potreban pristup internetu ?
 
Danima sam ove godine sejao sa navigacijom i 4m mašinom, i onda reslove neke sejao sa 3m bez navigacije. A okišalo se posle markir jedva jedva vidljiv oči izbečene dodjes kuci ko da si ceo dan peške sejao.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Знам дечка 27 год отишао да сеје Жито и пукне му црево цилиндра за маркир.Зове он маторог и каже му то овај каже терај без маркира каже овај не знам🤣псује матори...Треба научити ту децу да осете и муку мало лако се на добро навићи.
 
Nazad
Vrh