Navigacija u poljoprivredi

Tako sam i radio dok nisam imao svoju bazu pa se dešavalo da su najbliže baze isključene pa ti hvataj šta moraš uz faktor sreće.
 
Tako je.
Lakse se dise kad imas svoju, ali sto nas je vise to bolje.Ako necija stane kacis se na onu koja radi.
Ovako bude li svako svoju , nema backup.
Mada kad stane rtk2go sgali svi
Videcu u blizoj buducnosti da namestim i preko javne ip.
Ili neki 4g ruter vpn na neku javnu ip i kacitii se direktno.
Videcu jos, za sad dobro i ovo


Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Moze biti, moze biti i da ti je stao kuci net.
Kad se desi pingujes iz traktora rtk2go.com ako ne prolaze pingovi onda ima prekid, ako prolaze onda ti je kuci stao net.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Moze biti, moze biti i da ti je stao kuci net.
Kad se desi pingujes iz traktora rtk2go.com ako ne prolaze pingovi onda ima prekid, ako prolaze onda ti je kuci stao net.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
rtg2to je padao i po pola dana prosle godine, mislim da je to samo nuzno zlo.
Daner pa ti si jos prije godinu dana objasnjavao da treba preko dsn i svoju privatnu bazu i server. Problem mi je jbn ruter , kad ga namjestim da imam svoju bazu ima 100% oni iz telekoma da dodju i da promene ili da udari grom i spali ga :) , vec 2 puta zbog toga mjenjao , i onda promjene sa 100% nekopatibilnim da bi ga namjestio i onda *ebi se.
 
Ja bih naj srecniji bio kad bi mogla javna ip ali na sim karticu.
Ja kuci imam hfc koji zavisi od puno faktora i nije pouzdan za stanicu.
Mogu na njega javnu ip i namestiti svoj.
Ali realno pouzdaniji je rtk2go od hfc-a.
Babi u komsiluku probije tv, ubije povratni smer i net je cao dok ona ne ugasi
Da je gpon mreza i boze pomozi,stavim ont na ups , forwardujem port na ovaj esp i cao.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ajde mi sad objasni kakve veze telefonska linija ima sa susjedovim tv, ovdje su prije 20 godina postavili opticke kablove ali nisu bili prikljucili , sada razvlace novu opticku mrezu i prikljucuju tko hoce opticki prikljucak na kucu , a vec su nam davno iskljucili klasicni telefon , radi samo preko rutera telefon , uvale i tv preko rutera iako to pola ne ukljuce i ne gledaju , moj takodje.

Da li da platim 50$ vijetnamcu za softver za NTRIP CASTER CORS Server with ESP32 and DDNS host name , ili od toga nema nista.
Takodje dodje oko 12$ godisnje za DDNS placeni, ovo prvo je jedanput dok esp ne krepa.
 
Pa jel ti znas da su na hfc tehnologiji svi korisnici na jednom nodu u paralelnoj vezi. Nakrkaju 200-300 korisnika po cvoru.
Jedan tv pusti napon u mrezu unese sum u povratni signal(upstream) i ugusi upstream, cim nema dovoljno signala modemi se raskace na celom cvoru.

Adsl je nesto drugo, tu ide od centrale bakarna parica direktno do korisnika, svako ima svoju do centrale.Ali mreza krsh, stari kablovi, papirna izolacija ,usla voda katastrofa.

Gpon je najbolji mada i tu ima problema.
Ali nemas spolji uticaj, ni temperature, vode , i korisnika da ti uguse net itd.



ddns besplatan

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ko kad vadio kordinate iz dwg fajla ?Imam fajl od komasacije , ali kordinate nemaju veze za mozgom.
kad unesem baci me na juznu ameriku

Probao konvertora ali nmg ni jedan naci da uradi ta treba.

Niti znam u kom je kordinatnom sisgemu radjeno niti u koji prebaciti



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Pi
Jel ko kad vadio kordinate iz dwg fajla ?Imam fajl od komasacije , ali kordinate nemaju veze za mozgom.
kad unesem baci me na juznu ameriku

Probao konvertora ali nmg ni jedan naci da uradi ta treba.

Niti znam u kom je kordinatnom sisgemu radjeno niti u koji prebaciti



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Pitaj mog direktora 😁
 
Npr ovo je jedna stranica njive, dve tacke
Ali te kordinate su negde u juznoj americi

Neko konvertovanje treba sigurno jer su to geometri razmeravali kompletan atar.



Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
7beae222d28dc6cec85bc61629a86a07.jpg
 
To je gaus kriger cini mi se. Samo trebaš dodati 7 ispred cetvorke.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh