Navigacija u poljoprivredi

Na traktoru koji ima navigaciju su trneutno uzane tockovi, sad pred jesenje radove stavljam široke, da li mora da se radi novo podesavanje i kalibracija?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
Satelitski snimak je uvek stariji od tri godine i to treba uzeti u obzir.
 
Na traktoru koji ima navigaciju su trneutno uzane tockovi, sad pred jesenje radove stavljam široke, da li mora da se radi novo podesavanje i kalibracija?

Mora...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nije isti raspon točkova na uzanim i širokim. A to se traži kao jedan od parametara. Ne ponaša se traktor isto pri skretanju sa uzanim i širokim točkovima i zbog toga mora kalibracija. Ko ima opciju da sačuva traktorska podešavanja to treba da odradi samo jedanput, posle samo odabere u sačuvanim podešavanjima koje točkove ima i trebalo bi da se restartuje navigacija i to je to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Na AgOpen platformi nema potrebe da se radi kalibracija.Jednostavno uneseš raspon zadnjih točkova i to je to. Ostale parametre si uneo na početku i oni se ne menjaju nikada(sem ako ne menjaš kabinu, krov kabine ili resetuješ postavke 😁).
 
Ove nedelje sam se i ja ponovio navigaciom od firme Agrofutura, rečeno mi je da je njihov brend, kineske proizvodnje, sličan proizvodu CHC, aplikacija za navodjenje je PrecisionAg, probao sam sa A-B tačke, fino radi. Dobio kordinate za neke parcele, samo ne znam šta ovde ne paše i zašto ne vidim iz navigacije fajlove shp, a u menadžer fajlova ih vidim. Zašto mi se to dešava?
f445f11e835670b2a9ea9f37bfabeb8d.jpg
8a052130a27268c061625fa001129736.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Daner , gdje ti je teensy i BNO085, jel to komunikacija preko bluetootha (RTK) i wifi sa PC-om. Gdje se izgubi onaj ublox modul prvi sa bezicnim modulom, toliko hvaljen vidim presao na ardusimple modul.

Nisi radio PCB da poslazes module na njega. Da li ste probali motor od romobila/trotineta da prepravite za pogon volana, plus neki gotov (DSPIC) microcip-ov drajver za pogon tog BLDC motora.
 
Daner, gdje ti je upravljanje za volan na 549 , vidim da je volan manje nervozan od 82 , gdje je na volanu montirano.

Vidim na RTK2go otvorili vam “NEAR-SerbiaN” , ima na gomili vise od 30 baza:)

August, 2023, New MountPt for Users in Serbia​


We have created a new NEAR style mountPt for Base Stations located in Northern Serbia. You can connect to using the mountPt name “NEAR-SerbiaN” Like all NEAR streams, if you send in a periodic NMEA $GGA sentence with your current location, the SNIP Caster will automatically connect you to the best local base station for your use. At this time there are about 30+ base stations in this pool. This new stream joins over a dozen other NEAR streams which this Caster provides.
 
Pa c099f9p modul je bolji od ovog i on je u belorusu.
Kupovao bih samo taj ali nema vise da se kupi.

Ovo sto sam pravio je bazna stanica, vidis esp na slici.

Na 549 je manje nervozan jer za 1krug volana mota pun , a na bellrusu manji orbitrol pa ima 3 kruga i onda .Sad je na rusu 80cc a mlram 100 stavkti.
Onda nece biti nervozan.

Registrovao sam na rtk2go nalog ali jos nisam baznu upalio,imam jos da setujem f9p i da je pustim online da testiram.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisi odgovorio za 549. Imas sa esp da i nije bazna stanica. Da li je neko koristio softver od onih vijetnamaca sa esp, esprtk?

Isprogramirao esprtk softver esp , i radi ali trazi 50$ , ali nije ni to problem kad otvorim ruter kao da sam krenuo u prvi razred i ucim da pisem ponovo:) tako da sam tu stao, cak 2 esp sam programirao;)
 
Na 549 je puska volana od corse c povezana direktno na orbitrol.

A na mtz isti motor tera samo drugacije sam morao uraditi jer ispod table nema mesta da uradim kao na 549.

Ja ne koristim esprtk, koristim firmware od ntrip master-a
Sa esp rovera nisam radio.

Ali sad cu probati jedan sa teensy preko udp-a., do sad sam uvek usb.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa c099f9p modul je bolji od ovog i on je u belorusu.
Kupovao bih samo taj ali nema vise da se kupi.

Ovo sto sam pravio je bazna stanica, vidis esp na slici.

Na 549 je manje nervozan jer za 1krug volana mota pun , a na bellrusu manji orbitrol pa ima 3 kruga i onda .Sad je na rusu 80cc a mlram 100 stavkti.
Onda nece biti nervozan.

Registrovao sam na rtk2go nalog ali jos nisam baznu upalio,imam jos da setujem f9p i da je pustim online da testiram.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
Moras da imas softver ili njihov ili neki koji ako im padne server ne bombarduje ih vise jer te ekspresno banuju:)

Na ovaj softver sam mislio , da napravim vlastitu bazu , ne treba rtk2go niti nista drugo samo preko tog sotvera za esp , gps-a , DNS-a, imati svoju bazu , jedina opasnost je udar groma , niko te ne ****.

 
Pa c099f9p modul je bolji od ovog i on je u belorusu.
Kupovao bih samo taj ali nema vise da se kupi.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk

Ima da se kupi ima u mouseru preko 200kom ali i cijena je sad malo paprena , bez poreza samo 349E
A imas u mouseru i BNO085 , cijena je 22E bez poreza.
 
Jbt , pre dve god kad sam ga uzeo bio 220e.
Preterase ga.
Patim se ceo dan sa esp, ne vidi preko uarta nista. uffff

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Ne vidim svrhu tog NEAR SerbiaN.Može da nastane problem ako neka od tih baza nije dobro da kažem ,,Upucana" pa ti traktor skoči 2 metra u desno ili levo kada ti nečija baza postane bliža.
 
Nazad
Vrh