Navigacija u poljoprivredi

Signal sa satelita. On je glavni, rtk je samo korekcija tog signala sa satelita, zarad visoke preciznosti. Automobilska navigacija ne koristi RTK a radi...
 
Sto znaci da antena i uredjaj koji hvataju i obradjuju signal sa satelita to jako dobro rade, telefon npr gresi nekoliko metara jer je los prijemnik.
 
Imao sam problema kod konekcije nekoliko puta prošle nedelje.Jednostavno neće da se zakači ni na šta, signal lost i možeš da se slikaš.Obično je nakon pola sata konekcija ostvarena, RTK fix i vozi ceo dan bez najmanjeg problema.Pred kišu sam takođe radio i nisam imao nikakvih problema, odmah se povezao.Pretpostavljam da je u pitanju bilo neko preopterećenje ili ko zna šta.Bazna nije padala, radila je savršeno u svim slučajevima, proverim odmah čim se desi neki problem da nije do nje.
 
A koji su preduslovi da imaš svoj kaster server? Mislim, kad već imaš svoju baznu stanicu da onda njoj pristupaš direktno bez posrednika? (Tako bar to mali Perica zamišlja... :) )
 
Pa ako ide preko rtk2go on mu je posrednik... preko njihove javne ip izlazi na net

Ako hocete bez posrednika morate svoju javnu ip imati ...

Nikao i suncokret


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
19bff5bde252d68705302bc768677ad7.jpg
 
A koji su preduslovi da imaš svoj kaster server? Mislim, kad već imaš svoju baznu stanicu da onda njoj pristupaš direktno bez posrednika? (Tako bar to mali Perica zamišlja... :) )

Prostim rečima u Agopenu dobiješ spisak dostupni stanica i biraš neku od ponuđeni, ali da ti je što bliža (max 30km, a ako je dalje opada preciznost RTK signala).
Na priloženoj slici vidiš šta ti trenutno Agopen nudi. Prva kolona je trenutna udaljenost izražena u km. od tvog traktora do stanice a druga kolona ime.
https://postimg.cc/jwgyc7tp][/url]

U mom slučaju su prve tri prihvatljive.
Ako nemaš ni jednu, a da je u krugu manjom od 30 km, tada moraš imati svoju stanicu. To znači kući sa dodatnom elektronikom ( istom onom kao što imaš u traktoru) se priključiš putem interneta na rtk2.go, imenuješ stanicu (npr. Dukej) i ona tada postaje svima vidljiva i dostupna. Osim tebe mogu i svi drugi da je koriste.
 
@pakel Jasno mi je za baznu stanicu, mislio sam da kad imaš svoju baznu stanicu da ne šalješ podatke na rtk2go, već da imaš neki "svoj rtk2go".

@daner Da li pod javnu ip adresu misliš na statičku ip adresu? Pretpostavljam da je to moguće dobiti kod naših provajdera, za veću cenu od dinamičke ip adrese. A da li je još potrebno nešto kupiti na netu, domen ili već šta, nemam pojma, dibidus sam za ove kompjuterske stvari, tako sam nešto čitao na tu temu?
 
Staticka adresa(adresa koja se ne menja) moze biti i javna i lokalna.
Zato se kaze da je javna (Public ip)

Uzme se neki zglavan rutercic (mikrotik npr), forwarduju portovi na tvoj caster i kacis se direntno na svoju stanicu, ne zavisis od rtk2go.
I da im padne sajt tebi radi.

Bazne stanice treba raditi preko mobilnog interneta jer je stabilniji nego bilo koji kucni koji imate.
Do predajnika ide optika i pod upsevima su.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Drugari oću da stavim na rusa navigaciju,sta preporučujete,naravno sa rtk signalom,sve u fulu.Vidim da se cene kreću oko 5500€ +pdv,dali ima da neko ima jeftinije.Slabo sam upućen u ovu tehnologiju.Svaka pomoć dobro došla 🍺
 
Nazad
Vrh