Navigacija u poljoprivredi

Ima svasta, gotovo sve izgleda indenticno, ali mi se cini da je FJD najkvalitetnije odradjena, a pogotovo AT2.
Vidi se da je sve vrlo kvalitetno, spojevi, buziri, antena, volan...
 
Chc je kvalitetniji od fjd. To su mi rekli vlasnici fjd...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Vgp isto ima neku, jako lepo upakovana, maltene kao trimble. Jedino što ima još dve antene gore.

Šta kažu Kaćani za njihovu ? Vredi li ili ne ?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Bio sam na sajmu. Navigacija ko sitni svetaca. Sad ih štancaju na svakom ćošku...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Jel može neko da objasni šta znače dvokanalne antene (ili prijemnici ???), i koje su prednosti u odnosu na jednokanalne?

Danas na sajmu sam par prodavaca navigacija pitao da li su im antene jednokanalne ili dvokanalne, jer je ovde na forumu, (čini mi se), bilo reči da su jeftinije navigacije sa starim jednokanalnim antenama, pa reko' čisto informativno da vidim zašto su neke navigacije jeftinije od drugih.

I onda me jedan prodavac pita šta mi to znači jer njihova navigacija može da uhvati ne znam koliko satelita, tj. može da hvata i GPS satelite, i ruske i evropske... E sad, ja sam odmah rekao da ne znam šta to znači, ali da mislim da to nema veze sa tim koje satelite navigacija može da uhvati, pa ako neko hoće da objasni malo ovu terminologiju...
 
Ima l' negde na srpskom, slab sam sa engleskim? ::sramota::

Edit: preveo sam uz pomoć google prevodioca.

Dobro, je l' to znači da dvokanalne antene hvataju istovremeno i L1 i L2 signal, a jednokanalne samo L1?
Znači li to nešto za preciznost? Meni je logično da znači, ali po prodavcima nema veze...
 
Poslednja izmena:
Tako je. Dvokanalne hvataju oba kanala. Teoretski preciznost ne zavisi da li je jednokanalan prijemnik ili ne. Praktično, da. Ima na forumu stručnih pa će se javiti i pojasniti.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Vlasnici FJD :oops:,mislis na kineze?
Navigacija ima stvarno koliko hoces i volis, ali se ipak vidi razlika u kvalitetu.
Po mom misljenju tu je najbitniji softver koji kontrolise.
 
Kinezi su proizvodjači. Vlasnici - korisnici iste...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Sta bi bilo najpovoljnija navigacija sa auto pilotom? Nisam bio na sajmu, a i nisam toku sa njima, probao bi na pokrajinski
 
I ja planiram da konkurisem,samo sto nisam uopste upucen sta i kako ide to.Nisam nikada konkurisao.Drugar uzeo nedavno navigaciju,platio sve,pa kaze sada ce predati za povracaj,ali ne znam ni gde ni kako,nismo nesto puno pricali o tome.Dali ima neki sajt na kom može da se prati kada ima konkurs,na sta ima povracaj i sta treba od papirologije?
 
Nazad
Vrh