Navigacija u poljoprivredi

Pitanje za AgopenGPS, dali koristite BNO08x od aliexpress-a? Meni se čini da na neravnoj njivi malo odstupa od linije zbog njega. Kada se vozi na ravnom (asfalt) +-2cm uvek. Na njivi je generalno dobro osim kada prolazi kroz rupe, tada se malo izgubi i ode do 15cm od linije. Posle se vrati i nastavi normalno do sledećeg random momenta ili rupe.

Iskustva sa dual GPS? Treba da izađu v4.1 standard PCB ploče pa razmišljam dali bi bio pouzdaniji sistem od žiroskopa.
 
Pitanje za AgopenGPS, dali koristite BNO08x od aliexpress-a? Meni se čini da na neravnoj njivi malo odstupa od linije zbog njega. Kada se vozi na ravnom (asfalt) +-2cm uvek. Na njivi je generalno dobro osim kada prolazi kroz rupe, tada se malo izgubi i ode do 15cm od linije. Posle se vrati i nastavi normalno do sledećeg random momenta ili rupe.

Iskustva sa dual GPS? Treba da izađu v4.1 standard PCB ploče pa razmišljam dali bi bio pouzdaniji sistem od žiroskopa.
Druže, javi se u inbox ili još bolje na Viber na 0621925237
 
Ima li ko brzi


Tu gde gledas Startna brzina ti je kad ce poceti markiranje
Za steer startna brzina se podesava u kodu.

Ovo je sa bno085 kineskim, ja nemam ta odstupanja od 15 cm , sta vise u njivi ne prelazi 2cm max na normalnim brzinama , a i na ne normalnim 20+ po njivi mozda 3-4 max
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pozdrav
U pitanju je FY Dynamics, firma koja prodaje je iz Hr i cijena je oko 4500 €. Obzirom da sam u drugoj državi ne mogu mi dati signal koji inače daju kupcima nego mi nude baznu stanicu koja je još nekih 2000€ što ne dolazi u obzir. Na moja pitanja da li mogu koristiti RTK signal koji pruža druga firma i ima odlično pokriće terena gdje se nalazim ne dobijam ikakav odgovor. Stoga bih pitao vas iskusnije da li se to može tako realizirati bez dodatnog investiranja u baznu stanicu i zanima me, ako mi prodavači nebi htjeli pomoći oko spajanja na signal koji pruža ta druga firma, bi li to bilo izvedivo za jednog laika da se uz vašu pomoć sam spojim na taj signal ?
 
Pozdrav
U pitanju je FY Dynamics, firma koja prodaje je iz Hr i cijena je oko 4500 €. Obzirom da sam u drugoj državi ne mogu mi dati signal koji inače daju kupcima nego mi nude baznu stanicu koja je još nekih 2000€ što ne dolazi u obzir. Na moja pitanja da li mogu koristiti RTK signal koji pruža druga firma i ima odlično pokriće terena gdje se nalazim ne dobijam ikakav odgovor. Stoga bih pitao vas iskusnije da li se to može tako realizirati bez dodatnog investiranja u baznu stanicu i zanima me, ako mi prodavači nebi htjeli pomoći oko spajanja na signal koji pruža ta druga firma, bi li to bilo izvedivo za jednog laika da se uz vašu pomoć sam spojim na taj signal ?
Drugar je išao u Bijeljinu da obuči ljude i da ugradi CHC navigacije i mislim da tamo možeš da pazariš sve komplet šta ti treba. Mogu se raspitati ako te zanima.
 
Drugar je išao u Bijeljinu da obuči ljude i da ugradi CHC navigacije i mislim da tamo možeš da pazariš sve komplet šta ti treba. Mogu se raspitati ako te zanima.
Da nije možda raja iz Petrixa ?

Edit: Izgleda da nije, koliko vidim oni guraju trimble. Ako ti nije mrsko volio bih pitaš za broj
 
Kabel od antene do monitora bi mogao biti u prekidu, eventualno sama antena da je krepala iz nekog razloga mada ne verujem. Meni se jednom kabel izvukao iz džeka, a jednom sam prebacivao navigaciju iz jednog u drugi traktor i u pogrešnu džeksnu uključio kabel od antene. 😒 Vidi da nije to.
 
Jedino sto mozes da proveris kontakte i kablove od antene.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Pogledao malo, ali nikakve promene. Vlasnik mi je pozajmio i vracam mu. Oprskano rucno. 😁
Inace hvala plemenitim ljudima koji bacaju smece de stignu. Dok sam cackao kontakte izgori stakleni osogurac u upaljacu i naravno takav nemam u rezervi kad idem lenijom i u sutu neki kabal, lepo stanem odsecem komad i uzmem par licni. 😁😁
 
Nazad
Vrh