Navigacija u poljoprivredi

Neka prenesu iskustva i drugi korisnici mozda ja ne umem da objasnim. Burazer ima CHC i kod njega se isto desava.
 
Kaze jbg pa to tako sve kineske rade. Kad sam kupovao nije bilo tako ali sad moze da kaze sta hoce u prevodu nisi me razumeo.
Nikako mi to nema smisla da se desava, logicno bi bilo da ne pamti ni pomeranje AB linije, a ne da sa njom pomera i granicu. Mozda ima u podesavanjima da se iskljuci to cuvanje.
 
Na chc se granična linija (boundry) ne pomera. To je ona zelene boje. A ab linija se naravno pomeri u zavisnosti kako je namestiš. U meniju u vodiljama uvek možeš videti za koliko cm je linija pomerena od granice.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Na chc se granična linija (boundry) ne pomera. To je ona zelene boje. A ab linija se naravno pomeri u zavisnosti kako je namestiš. U meniju u vodiljama uvek možeš videti za koliko cm je linija pomerena od granice.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
I uvek ti medja ostaje na istom mestu? Znaci uvek kad pocnes novi rad sa drugom sirinom masine ona te vrati na geometarski sklad ili tacnu medju, ti samo promenis sirinu masine?
 
Tako je, medja se ne pomera nikad.
Samo ab linija u zavisnosti od sirine masine

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Onda verovatno par nas ne zna da podesi nesto ili se ne razumemo o cemu pricamo. Ta ab linija koja se pomera u zavisnosti od sirine masine koja se unese kao mera, da li ona uvek pocinje od medje kada se unese zadata sirina masie? Valjda sam sad uspeo malo bolje da opisem.
 
Ne pocinje od medje, pocinje na polovini masine udaljenoati od medje .Al sam sklepao recenicu
Znaci ako je masina 3m ab linija pocinje na 1.5m od medje.

Jel sad jasnije?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ne pocinje od medje, pocinje na polovini masine udaljenoati od medje .Al sam sklepao recenicu
Znaci ako je masina 3m ab linija pocinje na 1.5m od medje.

Jel sad jasnije?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Hahahahah.... ok nemoj vise da se objasnjavamo ne vredi,
ocigledno ja ne umem da objasnim.
 
AB linija ne može automatski da se vraća niti da se pomera u željenom pravcu već moraš manuelnim putem da je pomeraš po želji ili potrebi.Granice parcele (boundry) stoje gde stoje kako i treba u praksi.Kada jednom ucrtaš sve 4 tačke parcele i opišeš ih parcela ti ostaje uokvirena i onda odabirom na određene funkcije unosiš i pomeraš AB liniju gde hoćeš i kako hoćeš.Da li da bude na svakim uvratinama, da li na svakoj strani, da li za prskalicu, sejalicu...Možda to što ti hoćeš postoji u nekim najjperverznijim sistemima koje mi nećemo skoro videti niti priuštiti.
 
AB linija ne može automatski da se vraća niti da se pomera u željenom pravcu već moraš manuelnim putem da je pomeraš po želji ili potrebi.Granice parcele (boundry) stoje gde stoje kako i treba u praksi.Kada jednom ucrtaš sve 4 tačke parcele i opišeš ih parcela ti ostaje uokvirena i onda odabirom na određene funkcije unosiš i pomeraš AB liniju gde hoćeš i kako hoćeš.Da li da bude na svakim uvratinama, da li na svakoj strani, da li za prskalicu, sejalicu...Možda to što ti hoćeš postoji u nekim najjperverznijim sistemima koje mi nećemo skoro videti niti priuštiti.
Ne koristimo mi ni jedan deo onoga što nudi AgOpen GPS 😁
 
A šta bi ti konkretno da koristiš?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
A šta bi ti konkretno da koristiš?

Hteo sam samo da vidim da li je neko primetio da mu se mozda pomera ab linija kad se pomera vodeca linija za razlicite masine. Konkretno primetio sam da kada sam drljao i uneo ab linije posle napravio pomeranje vodece linije za pola sirine drljace i sve je to ok, ali kad sam dosao sa sejalicom i uneo nove podatke o masini i vodecoj liniji, nije bilo dobro na svakoj njivi.
 
To zavisi od softvera. I kod mene je tako. Na primer, kad sam drljao linija je išla po granici njive. Pomerim je za 330 cm (drljača je 660 cm) i tako radim. Posle kad sam došao da sejem, širina mašine je 420 cm, ali ta prva ab linija i dalje stoji na 330 cm. Onda je vratim nazad tih 330 cm da bude opet na granici, pa je pomerim za 210 za sejanje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh