Navigacija u poljoprivredi

Ti ako ti smeta naziv sejalice prelepi preko njega koji ti odgovara... 🤣 Ako baciš pogled malo preko iste uvidećeš koliko sistem lepo i precizno radi bez lelujanja i na parcelama gde nije idealno ravna podloga...
Biće i slike iznutra, ovo je nastalo tokom probe čisto da se vidi kako izgleda u radu...😉
 
Ti ako ti smeta naziv sejalice prelepi preko njega koji ti odgovara... 🤣 Ako baciš pogled malo preko iste uvidećeš koliko sistem lepo i precizno radi bez lelujanja i na parcelama gde nije idealno ravna podloga...
Biće i slike iznutra, ovo je nastalo tokom probe čisto da se vidi kako izgleda u radu...😉
Jel daner radio autopilot sa motorom na volanu ili onaj njegov sistem sa električnim servom?
 
https://postimg.cc/9wz4z5yh]
IMG-20230417-074817.jpg
[/url]picture upload[/url]
https://postimg.cc/QFvvypfk]
IMG-20230417-074913.jpg
[/URL][/url]
 

20230417-093307.jpg

20230417-093234.jpg

20230417-093112.jpg

20230417-093059.jpg

20230417-093045.jpg


Da i ja malo predstavim Bačkonjino remekt delo, svoj rad i angažovanost oko maksimalnog skrivanja kablova, žica i ostalog.Nervira me kada su žice i bužiri vidljivi u kabini, pogotovo kada su pričvršćeni i izvezivani vezicama gde god se stigne.
Jedino što nije moglo skroz da se sakrije je kabal od senzora položaja točkova, jednostavno ne može a da ne dođe do čupanja i oštećenja instalacije pošto traktor ima TLS.Žiroskop i centralni nervni sistem su postavljeni iza sedišta, ne smetaju ničemu a odmah pored je tabla sa osiguračima i ISO konektorima pa nam je dobro došlo.Kabal za motor je provučen iza instrument table preko fabričkih otvora u podu, priključen kao da se rodio tu.Sam tablet je došao na mesto gde ničemu ne smeta, upaljač za punjač je tik ispod njega, na nosaču dodato mesto za adapter punjača, nema ništa da visi niti da šeta po kabini.Sistem ima daljinski koji mnogo olakšava korišćenje, tablet nakon uspostavljanja RTK signala, unošenja AB linije nema više potrebe dirati(dok se ne promeni parcela).Jednostavnim pritiskom na jedno od dugmića, bira se opcija pali/gasi autopilot ili sekcije(obeležavanje)u hodu bez stajanja i zadržavanja.Antena je postavljena gore na nosač brave šibera, drži je sam magnet, nije ničim pričvršćena jer u slučaju kačenja za granu vratite je nazad i vozi Miško.Jednu sam pokidao prošle godine jer je bila zalepljena silikonom, skroz bespotreban trošak usled sopstvene greške.To je onako ukratko, isprobano je u bacanju veštaka, sve funkcioniše besprekorno, ostaje da se proba u prskanju i setvi pa da se saberu utisci.
 
Uz dobru saradnju i dogovor, montirana bazna stanica chc u moje dvorište. Kać i okolina od 30 km je obezbedjena dobrim i kvalitetnim signalom...



























Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cene ne znam jer oprema nije moja. Oprema je od firme kepler navigacije. Objekat se ne pomera, barem ova strana gde je antena (sa druge strane pukotine je malo čučnuo zid ). Verovatno će biti u invizible modu jer se signal plaća.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pretpostavljam da ti nećeš plaćati signal jer je kod tebe u dvorištu, ne bi imalo smisla.
Mi smo kod mene antenu montirali gore na odžak, hiltovka je radila kao da rušimo kuću 😂, bazna ubačena u invisible mod, ipak je koštala lepe pare.
 
Pretpostavljam da ti nećeš plaćati signal jer je kod tebe u dvorištu, ne bi imalo smisla.
Mi smo kod mene antenu montirali gore na odžak, hiltovka je radila kao da rušimo kuću 😂, bazna ubačena u invisible mod, ipak je koštala lepe pare.
Je l' tajna koliko para?
 
Jel ne treba ta antena sto vislje da bude ,nekako je nisko tu na supi ?.Ne smeta za signal ako udara u okolne kuce,drva ?.
 
Ta antena prima signal sa satelita i ništa više. Korekciju u traktor šalje preko interneta.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh