MTZ Belarus

Dosao mi je serviser zaglavljuje gasnica. Unutra kad se skinu ona 4 sarafica vrati je sa srafcigerom ali ponovo zaglavi. Mora se pumpa skidati.
 
Da li je lenj na gasu i trom u startu i da li izbaci dim kad mu daš pun gas, sad već kad se skida pumpa da je rade neka je podese pošto moja oba su bili udavljeni i sad druga priča.
 
Pu pu pomjeri se sa mjesta.... :rolleyes: :ROFLMAO:Jebiga serviser mi kaze da imaju covjeka koji radi pumpe da budu bolje nego nove sto dodju. Ko ce ga znati
 
Kako da onu ruckicu izbacim iz plivajuceg, zimus stavio sad ni da makne, da li treba stisnuti ili vuci na gore nemam pojma totalno sam zaboravio. Nasprico sam wd-a da otpusti od blata i vode.
 
Traktor kad zimi zavrsis sa poslovima operes detaljno,ako on nije od zimus pran a tako pun blata do sad stoji,ima tu jos dosta stvari koje mogu da pocnu da prave probleme.A opet kako ti je tu uslo blato kod tog regulatora cak ...ti mora da si sa njim danima bio do osovina u blatu ?.Stavi one limove bocne izmedju rezervoara i kabine,tu izmedju rezervoara mora biti cisto bez icega,eventualno prasina malo,te poluge ce ti se blokirati od silnog blata,mozes i klip sjeb...kuka ti nece raditi itd itd itd ....
I koristi edit post opciju,tj izmeni poruku,to si mogao sve napisati u jednoj poruci,ne mora 5 :).
 
Pa to se pere kod traktora,tj to je ono bitno,ne felne i kabina i ostala limarija samo da izgleda lepo....Ako njega mrzi da opere kako treba sam,lakse mu u perionicu drugi da peru nakaradno,onda ce ga tako i sluziti masina.Smesno je ocekivati da taj u perionici uopste zna kako se pere radna masina,ti su navikli na pranje automobila za par minuta i gotovo,oprano,traktor kad je jako blatnjav se pere preko sat vremena.Belarus ima mnogo tih mehanickih polugica i slicnog,to ne moze biti stalno blatnjavo,danas svaki poljoprivrednik ima perac pod pritiskom kuci,ne vidim sto je problem bar 2-3 puta godisnje detaljno oprati masinu.
 
Pre nekako je bilo reči o rusima što pale na 24v...
Elem imam problem sa tim,a do skoro sam imao samo ove na 12v pa nisam upoznat najbolje...
Tamo ispod maske gde su farovi,jel to bap sklopa,ili neki regler šta li je ,ima neki osigurač i on mi stalno odlazi,topi se,i počne lampica da sija...a ne znam iz kog razloga je predhodni vlasnik stavio nove exide akumulatore al različite snage,jedan od 100 drugi od 55a ,pa se pitam da nije možda zbog toga?
 
Pre nekako je bilo reči o rusima što pale na 24v...
Elem imam problem sa tim,a do skoro sam imao samo ove na 12v pa nisam upoznat najbolje...
Tamo ispod maske gde su farovi,jel to bap sklopa,ili neki regler šta li je ,ima neki osigurač i on mi stalno odlazi,topi se,i počne lampica da sija...a ne znam iz kog razloga je predhodni vlasnik stavio nove exide akumulatore al različite snage,jedan od 100 drugi od 55a ,pa se pitam da nije možda zbog toga?
Nije bap sklopka ,ona se kod rusa nalazi nazad kod akumulatora(koji je ima) a taj đavo napred je vezan za punjenje akumulatora.
E sad dal moze da crkava osigurač zbog razlike u amperazi to će morati kazati neko ko se nije posvađao sa strujom kao ja.
 
Nazad
Vrh