MTZ Belarus

Nije bap sklopka ,ona se kod rusa nalazi nazad kod akumulatora(koji je ima) a taj đavo napred je vezan za punjenje akumulatora.
E sad dal moze da crkava osigurač zbog razlike u amperazi to će morati kazati neko ko se nije posvađao sa strujom kao ja.
.
 
Pre nekako je bilo reči o rusima što pale na 24v...
Elem imam problem sa tim,a do skoro sam imao samo ove na 12v pa nisam upoznat najbolje...
Tamo ispod maske gde su farovi,jel to bap sklopa,ili neki regler šta li je ,ima neki osigurač i on mi stalno odlazi,topi se,i počne lampica da sija...a ne znam iz kog razloga je predhodni vlasnik stavio nove exide akumulatore al različite snage,jedan od 100 drugi od 55a ,pa se pitam da nije možda zbog toga?
Kod mene je jedno vreme bio jedan od 100,jedan od 70-i nije bilo problema.ali svakako je preporucljivo da su isti.
 
Apsolutno nema veze koje amperaze su akumulatori. Nezavisno se pune, a kad startuju motor radno su vezani pa je struja ista i ne mogu se ostetiti.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Pa onda je možda do tog reglera,ušla voda prilikom pranja,kratak spoj ...očin bi ga znao..
A muku mučim sa majstorima za struju,ovde nema ni jedan normalan...sve pametnjskovići
 
Pre nekako je bilo reči o rusima što pale na 24v...
Elem imam problem sa tim,a do skoro sam imao samo ove na 12v pa nisam upoznat najbolje...
Tamo ispod maske gde su farovi,jel to bap sklopa,ili neki regler šta li je ,ima neki osigurač i on mi stalno odlazi,topi se,i počne lampica da sija...a ne znam iz kog razloga je predhodni vlasnik stavio nove exide akumulatore al različite snage,jedan od 100 drugi od 55a ,pa se pitam da nije možda zbog toga?
Kod bap sklopke ti ne treba onaj "prebacivac" napred.. Barem ga ja nemam.. Oba akumlatora su vezana paralelno samo prilikom verglanja ih sklopka prebaci u red.
Ako imas mogućnost ubaci i drugi akumulator od 100A... Pa vidi. Mada ne bi trebalo da je do toga.
 
Čini mi se da je ovo pumpa za volan,nesto mi je previše mala za hidraulicnu pumpu ma da mozda i ne vidim lepo na snimku.
Al kod nas nema ovog modela u prodaji 😂
 
Нађе се, преправљена.
e6847749eac52dd9b09c98ee6373139f.jpg
 
Bem ti, jos se ja cudim sto mi teze ide volan

Jel ko razbusivao mozda usis na pumpi volana?

I ima li se gde kupiti ona prirubnica od novog tipa sto ide na ulaz na pumpu?
Deluje mi da je veci precnik nego na ovim starijim i lakse ide volan

Nekako imam utisak da nema dovoljan dotok ,(stavio i vecu pumpu, isti djavo) na imt-u je veci usis npr nego na mtz.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Bem ti, jos se ja cudim sto mi teze ide volan

Jel ko razbusivao mozda usis na pumpi volana?

I ima li se gde kupiti ona prirubnica od novog tipa sto ide na ulaz na pumpu?
Deluje mi da je veci precnik nego na ovim starijim i lakse ide volan

Nekako imam utisak da nema dovoljan dotok ,(stavio i vecu pumpu, isti djavo) na imt-u je veci usis npr nego na mtz.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
U dvorištu na raspolaganju imam dva identična traktora 892,ko blizanci, isto godište, stanje,radni sati,istrošenist guma,iste pumpe volana, itd itd...osim što jedan ima fabrički beloruski orbitrol a drugi danfos, nebo i zemlja u korist danfosa...
 
Bem ti, jos se ja cudim sto mi teze ide volan

Jel ko razbusivao mozda usis na pumpi volana?

I ima li se gde kupiti ona prirubnica od novog tipa sto ide na ulaz na pumpu?
Deluje mi da je veci precnik nego na ovim starijim i lakse ide volan

Nekako imam utisak da nema dovoljan dotok ,(stavio i vecu pumpu, isti djavo) na imt-u je veci usis npr nego na mtz.

Ne znam da li je to problem sa dotokom i slabom pumpom. (sa pumpom si ustanovi da nije) Da jeste ostile bi se "slabe tačke" . Tj. volan bi se nekad lakše okretao nekad teže zavisno od površine. Kod mene se volan mota isto teške bez obzira da li sam u oranju ili na mokroj travi. Što to može da bude. Pumpa nije sigurno e sad za dotok ??? Da li postoji mežda nešto da se podesi kako bi se rešio ovaj problem?
 
Meni krino orbitrol na rusu.. Onaj ukrajinski za 100e.. Izdržao 200 sati rada. Traktor vuče u stranu.. Ponekad i ceo jedan krug okrenem na prazno.
Gde bi mogao da nađem neki polovan dansfos?
 
Ja sam mislio isto do orbitrola da teze mota , klip sto je bio na rusu i orbitrol prebacim na 549, to je smejurija kako lako ide.

Razlika je samo pumpa, nista vise.

Imam fabricku novu na traktoru , imam novu 16 kubika.
Isti djavo.

Tako da kontam samo dotok...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako ti je sve u redu sa prednjim mostom,cizme.Onda busi,stavljaj veci usis,ne mozes nista pokvariti,tj gore nece biti sigurno,moze samo bolje.
 
Ma cizme su odlicne, dignem prednji kraj na dizalicu, raskacim klip lako idu tockovi

Dzaba busim kad je dovodna cev uska, zatoni pitam dali ima sira prirubnica.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Pa naravno da će lako ići kada digneš i rasteretiš donju stranu.
Ispitak silu u normalnoj situaciji.
Imaš neki banalan problem jer imaš običaj da sve banalizuješ..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pa mogu prednji tocak pomeriti rukama i kad je spusten.Nisu zaribale cizme.

Eto jbg pomozi , resi mi moj banalan problem.
Menjao pumpu, orbitrol i klip, creva nova.

Ne samo moj nego i dosta njih ima identican problem.

Da ja ne banalizujem jer vise ne znam sta da menjam da otklonim fabricku banalnu gresku.

Imas ideju?



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba ništa bušiti,ima komplet sve većeg promjera od bureta do pumpe od modela koji imaju c 63 ugrađen klip
 
Nazad
Vrh