MTZ Belarus

Ja sam mislio isto do orbitrola da teze mota , klip sto je bio na rusu i orbitrol prebacim na 549, to je smejurija kako lako ide.

Razlika je samo pumpa, nista vise.

Imam fabricku novu na traktoru , imam novu 16 kubika.
Isti djavo.

Tako da kontam samo dotok...

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Kod mene na 82 sa 16 kom volan ide perfektno,prelako...ne treba veci usis,samo unutar dovodnog creva ubaci oprugu na knap sa crevom i sipaj hidraulicno ulje...npr 64ku.
 
Apsolutno nema veze koje amperaze su akumulatori. Nezavisno se pune, a kad startuju motor radno su vezani pa je struja ista i ne mogu se ostetiti.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
a da li ima veze da li je jedan ili dva pa redno vezana? Fabricki znam da idu dva, ja kad sam uzimao ver je vlasnik menjao i stavio jedan veci...ubedjuju me svi da je bolje kad su dva kao fabricki sto dodje
 
To ti zavisi od toga kakav ti je anlaser, ako je on za 24V onda moraš imati dva akumulatora koji se vezuju na red (12V + 12V = 24V).
Tu sad postoje dve varijante:

jedna je dva akumulatora stalno vezana redno (pa se prvi gledano od mase koristi i za ostalu instalaciju na 12V a drugi isključivo za anlasovanje - tu je i punjenje specifično - prvi se puni alternatorom a drugi pretvaračem koji stoji ispred hladnjaka)

druga varijanta je da postoji BAP sklopka koja u trenutku anlasovanja spaja dva akumulatora redno a čim pustiš ključ i prestane anlasovanje sklopka akumulatore prespaja na paralelno i onda oba akumulatora napajaju kompletnu instalaciju i oba se pune preko alternatora

Kad je anlaser za 12V onda mogu da se koriste dva akumulatora vezana paralelno (poželjno identična i u istom stanju - npr kupiš dva ista nova akumulatora i povežeš paralelno i više ne razdvajaš), ili jedan veliki akumulator.
 
Имам ситуацију да после промене уља у мотору и чишћења филтера уља кад се угаси трактор филтер се не врти тј. не чује се а до сад се увек вртео још пар секунди. У чему може да је проблем узевши у обзир да сам вратио све како је и било раније (посебно сам водио рачуна да се ознаке поклапају).
 
Ja na nekima čujem,na nekima ne...recimo na dedinoj 82ki nikad nisam čuo a sa motorom nikad problema,izdržao je 30 godina bez otvaranja motora i sa nekih 7k sati ,i tad i kad je rađen motor glava je bila problem,al ajd kao nije skupo...tako da bem li ga,ja na vreme promenim ulje i očistim filter a on nek zuji ako hoće,ako neće opet lepo...
 
Не знам шта је посреди, досад се увек чуо.
a1091ba8d08390ae5e8f35b11b506c4f.jpg
 
Poslednja izmena:
Колико сам упућен постоје две врсте центрифуге код руса oнај што има ознаке и што је балансиран и онај што нема ознаке и није избалансиран.Погледај кад скинеш поклопац који је код тебе. Ако има тачке фабричке рупе утиснуте тај је избалансиран и код њега је свеједно код враћања ако нема онда мораш пратити ознаке код враћања,нека ме исправи неко ако грешим.
 
Има те рупе и поклопио сам ознаке. Пре се, као што сам већ писао, чуо и после гашења. Сад не а вратио сам све како је било.
 
И мој има рупе и не гледам кад враћам нисам имао никад проблем.Код мене се чује кад угасим врти се бар још минут
 
Kod mene ima dve tri crtice, znao bi ga očin koja je prava. Posle gašenja se čuje još oko dvadesetak sekundi.
 
Никад се није чуло минут, већ тако као код Дукеја - 15 20 секунди.
Срђане, надам се да ће тако бити.
 
Хоћеш да кажеш да када се напуни уљем биће тежи (нормално) и да ће се вртети после гашења? И, да, напоменуо бих да после овога није радио дуже од минут и то на скоро лер гасу.
Сад премотавам памћење - није било вртења после гашења дуже од 10 секунди као што кажеш.
 
Pozdrav kolege, ako ima neko neki korektan rus 552 ili 82ku široka kabina (prve serije sa širokom kabinom) na prodaju sa normalnom cenom javite se u pp. Tražimo traktor za nas, nismo trgovci... hvala unapred.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh