MTZ Belarus

Jedan noviji 1221 sa pvc rezervoarom je imao takav kardan
Ja mu otvarao menjač, odkinuo osigurač i odvrnuo konusni, razdigao viljuške otkinuo uvo sa kućišta, imaju slike u temi,
Zavarili kućište, osovina viljuški nova, zavarili maticu na konusnom
Dobio VARIO menjač

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Eto kolega kazi te vi meni gde to jos ima,popravka menjaca sa sakom delova i sakom elektroda i opet za dva dana nastalili da ga jasu kao da nista nije bilo.
I sto je najgore od svega to je tako islo dugo ili jos uvek ide.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Meni kod rusa najviše smeta visok položaj sedišta. Po grbavom rus ljulja baš jako, skoro da ne bi bilo preterano reći da baca čoveka po kabini. Ovaj utisak mi je posebno upečatljiv jer sam u rusa prešao iz IMT-a 560 sa starim tipom kabine, gde sediš jako nisko pa su amplitude ljuljanja značajno manje. Buka i prašina su neuporedivo manje na rusu, u odnosu na staru IMT limariju kabina rusa deluje kao salon, pa mi je teško i zamisliti koliko je prijatnije raditi u nekoj kabini zapadnog tipa.
 
Kolega svako sa svojim novcem moze da raspolaze kako misli da je najpametnije i svako ima pravo na svoje neko misljenje.
Mene je licno zanimalo da vidim neke prednosti tih turskih traktora i misljenja ljudi.
Neki zakljucak koji sam ja doneo je da je na strani Arme kabina(sediste,klima) ono sto sluzi za napred nazad i nista vise,traktor u startu skuplji od Rusa,skuplji za odrzavanje od Rusa,doplatom za klimu se resava i taj problem,sediste su se setili sami da rese koliko toliko.
Znaci kupovinom recimo 1021.3 ili 1025.3 dobijete jeftiniji traktor,jaci traktor,jeftin za odrzavanje,jedino je prednost ono napred nazad ali koliko sam shvatio na Armi je mehanicki tako da mora sa kuplungom tako da dodje isti djavo kao na 1025 samo palicu reduktora saltati.
Ovo je neko moje misljenje sto ne mora da znaci da je ispravno jer ipak svaki ciga svoga konja hvali


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Ako ste pročitali moj post gde sam poredio Mtz 892 rm i Armu 1104 lux nije mi jasno kako ste došli do tih zakljucaka,bacite ponovo pogled na ocene pa vidite gde je kom traktoru prednost. https://poljoinfo.com/threads/mtz-belarus.110/page-1462#post-1495066
 
Poslednja izmena:
Nebojsa. Prednost Arme je mnogo vise od kabine, saglasan sam sa vecinom Olalija ocena. Meni na 854 je identican rezervoar kao na 1104 modelu pa mi ne smeta 110l kapacitet, godilo bi da je 200l ali i ovo mi je prihvatljivo. Rus 1025.3 i 1021.3 su jeftinije od Arme 110ks za iznos pdv-a, moja Arma kosta isto koliko 820RM
 
Да се укључим у дискусију...Конкретно Арме су младе на нашем тржишту у односу на Руса,за десетак година експлоатације ће неке ствари бити много јасније дали у позитивном или негативном смислу,обзиром да се о русу буквално СВЕ зна мане предности....Нпр Јто трактори погледајте само како су Кинези од првих модела до ових сад убацивали избацивали неке ствари на које су се људи тј купци жалили сад смо у ситуацији да и о Јто тракторима знамо све шта су мане шта су предности,мислим да је време пресудан фактор и да не теба доносити закључке прерано.....
 
Ako ovo oko ćega se vodi polemika čita neko iz ministarstva poljoprivrede ima da nas nema.Sad smo došli do luksuza.Sada dolaze u obzir samo traktori sa klimom i sedištem koje ljulja a žalimo se na uslove i cene a neko je juče izašao iz T-40,82-e,52-e,560.577.539,533......To je jedan naš veliki pisac lepo opisao u jednoj priči-Pokondirena tikva.Ili još bolje,jedna lepa poslovica-videla žaba da se konj potkiva pa hoće i ona.Ne možemo mi da se merimo sa zemljama koje su 2 veka ispred nas a hoćemo.Na žalost i vlada se isto ponaša kao i mi pa luksuzira pa dolazimo do zaključka da u potpunosti zaslužujemo takvu vlast.To što po bolnicama nema osnovnih sredstava za rad pa čak ni običnog papira za WC.Što nismo decama stvorili uslove za ostanak u ovoj zemlji.Važna je klima,kako u traktorima tako i u automobilima.Samo se bojim da nas ta klima ne oduva sa ovih prostora.Govorim figurativno.Nije poenta samo u klimi nego uopšteno shvatanje našeg čoveka sa prosečnom platom u Srbiji od 250 do 300E.
 
Eto kolega kazi te vi meni gde to jos ima,popravka menjaca sa sakom delova i sakom elektroda i opet za dva dana nastalili da ga jasu kao da nista nije bilo.
I sto je najgore od svega to je tako islo dugo ili jos uvek ide.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Ide još uvek pun gas

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
У мом селу за ову годину је умро 41 крстило се 27 а 5 венчало. Кад се узме колико је до сада отишло и колико породица се спрема да оде долазимо до тога да те тракторе били они руси кинези турци или неки џон дир врло брзо неће имати ко да тера.Поред тих поређења који је бољи јачи или лепши треба мало мислити и о овоме...:off_topic:
 
Није тема колега јбг дискутујемо само...Треба тежити ка бољем колико се може!И наши су кадгод продавали коње па куповали тракторе јбг то је нормално,по овим причама требали би још коњима да оремо јебеш га.
 
Ako ste pročitali moj post gde sam poredio Mtz 892 rm i Armu 1104 lux nije mi jasno kako ste došli do tih zakljucaka,bacite ponovo pogled na ocene pa vidite gde je kom traktoru prednost. https://poljoinfo.com/threads/mtz-belarus.110/page-1462#post-1495066
Kolega verujte mi da sam vas post procitao jako pazljivo.
Bitnu prednost je odnela u udobnost,hidraulici i kocnice.
Kada na 1021.3 dodamo sediste koje sad ide sa njima i klimu ta udobnost manje vise pada u vodu.
Hidraulik na rusu je monoblok,nije na dugmice ali je jako dobar al neka arma ima tu malu prednost.
Ovo za kocnice mi nije jasno bas najbolje jer rus ima strasno dobre kocnice i jako jednostavne i jeftine za odrzavanje al dobro.
I sad koliko taj traktor dodje bolji,rus opet dodje jaci,dodje u startu jeftiniji,jeftiniji za odrzavanje,delova gde hoces.
Al opet otac me je ucio da sve stavljam na papir.
Prosecna ocena rusa 3.96.
Prosecna ocena arme 3.46
Ovo su ocene koje ste vi dali uporedjivanjem novog traktora od 110ks i polovnog od 90ks.
Ako ga uporedimo sa novim rusom od 110 ks sa klimom i Grammer sedistem rezultati bi bili jos strasniji po armu.
Mozda vam je sad moj zakljucak kolega malo jasniji ili se opet ne slazete sa njim.
I da napomenem da zakljucak nije samo iz vaseg pisanja nego i iz razgovora drugih vlasnika tih traktora.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Oko kupovine novog ne treba diskutovati je za mene ko kupi novog rusa je lud ili nepismen,arma nema tu snagu kao rus i tu nema priče,ali ni rus nema kabinu kao arma i tu nema priče,polovnih ruskih sranja koliko oćeš ,preplata na majstora ili nešto kao članarina ako nemaš u selu mehaničara i nema brige,posle dva dana stao opet ,jbg loši delovi,i to kod polovnog samo da je kabina koliko toliko pristojno sačuvana ispod kabine se sve lako popravi,armr nema polovne za sada i neće ih ni biti jedno 10 god. bar e a ko će takvu armu da kupo vidićemo.
Moj stav je samo polovan rus a ako imaš za frajerisanje onda ostalo a jd ako imaš šta sa njim da radiš.
 
Nije bas tako kako vi kazete. Rus je montazni traktor i relativno jeftin za odrzavanje,pa se isplati uzeti polovan,ali retko kad je to srecna kupovina. Evo da navedem primer: polovan 1221 tesko se moze naci ispod 18000.00e da lici na nesto,takav traktor ima oko 3000rc,gume potrosene vise od pola,kvacilo moze da ide jos toliko,a moze i sutra da crkne,zavisi kako ga je vozio prethodni vlasnik,jos ako ga je pregrejao koji put i jos se zadesi da su pvp i dizne pred kraj,dolazimo do zakljucka da nov 1221 koji sa povratom pdv-a izadje oko 29000.00 mnogo bolja solucija nego polovan.
 
У мом селу за ову годину је умро 41 крстило се 27 а 5 венчало. Кад се узме колико је до сада отишло и колико породица се спрема да оде долазимо до тога да те тракторе били они руси кинези турци или неки џон дир врло брзо неће имати ко да тера.Поред тих поређења који је бољи јачи или лепши треба мало мислити и о овоме...:off_topic:
To je ono o čemu sam Ja pisao.Treba ići napred ali ne po svaku cenu i u skladu sa mogućnostima.Sa ovakvim standardom smo mi daleko da težimo nekom luksuzu.
 
Колега Миловане па то све што си навео може да те стрефи и са новим. Ја сам узео полован 6год старог па је за то време пвп скидана и рађена дизне исто , хидраулична пумпа ,квачило а трактор имао беду од направљених сати .Кад њега купујеш било новог или половног три пута се прекрстиш да Бог помогне и срећно ти било...
 
Poslednja izmena:
Kolega verujte mi da sam vas post procitao jako pazljivo.
Bitnu prednost je odnela u udobnost,hidraulici i kocnice.
Kada na 1021.3 dodamo sediste koje sad ide sa njima i klimu ta udobnost manje vise pada u vodu.
Hidraulik na rusu je monoblok,nije na dugmice ali je jako dobar al neka arma ima tu malu prednost.
Ovo za kocnice mi nije jasno bas najbolje jer rus ima strasno dobre kocnice i jako jednostavne i jeftine za odrzavanje al dobro.
I sad koliko taj traktor dodje bolji,rus opet dodje jaci,dodje u startu jeftiniji,jeftiniji za odrzavanje,delova gde hoces.
Al opet otac me je ucio da sve stavljam na papir.
Prosecna ocena rusa 3.96.
Prosecna ocena arme 3.46
Ovo su ocene koje ste vi dali uporedjivanjem novog traktora od 110ks i polovnog od 90ks.
Ako ga uporedimo sa novim rusom od 110 ks sa klimom i Grammer sedistem rezultati bi bili jos strasniji po armu.
Mozda vam je sad moj zakljucak kolega malo jasniji ili se opet ne slazete sa njim.
I da napomenem da zakljucak nije samo iz vaseg pisanja nego i iz razgovora drugih vlasnika tih traktora.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Upravo to,stekao sam utisak da me ljudi napadaju što pljujem rusa a vidite i sami da je prosečna ocena kod Mtz traktora viša.Polovni Mtz 892 RM ima samo tri godine i nisam imao ni jedan kvar za ovih 850 rh naspram 400 rh kod Arme pa sam ih zato poredio kao nove.Kočnice na rusu su smeće,čim se malo ne koristi traktor blokiraju,to ne može da se poredi.Pustite te priče -Da baba ima onu stvar bila bi deda.Znam ja da može da se ugradi klima,može da se kupi hidraulični toplink,može da se namesti hidraulična desna poluga može da se nabudži AHC ili EHR ali to onda nisu poređenja fabričkih modela.Kao kad bi se ovde pojavio Arma-fanatik i rekao na moje ocene-Dodaš mali rezorvoar od 40 litara i odradiš promene na pumpi da smanjiš potrošnju i evo dobio si Valtru 124 N-spejs šatl.
Bio sam objektivan što se ocena tiče i šta je meni bitno klima,bolje dihtovanje kabine,velika podizna moć,AHC,spoljne kontrole poluga i kardana,hidraulični toplink,automatska kuka,suspenzija kabine,kočenje svih točkova tu Arma vodi 10:0 iako je ukupno Mtz pobedio 51:45.
Ponoviću još jednom,mogu da preporučim oba traktora kao odlične kupovine za te pare pa ko hoće neka bira šta mu treba.Pozdrav.
 
Ako ovo oko ćega se vodi polemika čita neko iz ministarstva poljoprivrede ima da nas nema.Sad smo došli do luksuza.Sada dolaze u obzir samo traktori sa klimom i sedištem koje ljulja a žalimo se na uslove i cene a neko je juče izašao iz T-40,82-e,52-e,560.577.539,533......To je jedan naš veliki pisac lepo opisao u jednoj priči-Pokondirena tikva.Ili još bolje,jedna lepa poslovica-videla žaba da se konj potkiva pa hoće i ona.Ne možemo mi da se merimo sa zemljama koje su 2 veka ispred nas a hoćemo.Na žalost i vlada se isto ponaša kao i mi pa luksuzira pa dolazimo do zaključka da u potpunosti zaslužujemo takvu vlast.To što po bolnicama nema osnovnih sredstava za rad pa čak ni običnog papira za WC.Što nismo decama stvorili uslove za ostanak u ovoj zemlji.Važna je klima,kako u traktorima tako i u automobilima.Samo se bojim da nas ta klima ne oduva sa ovih prostora.Govorim figurativno.Nije poenta samo u klimi nego uopšteno shvatanje našeg čoveka sa prosečnom platom u Srbiji od 250 do 300E.
Vi ste kolega kao po običaju promašili poentu.Ovde se porede dva NISKOBUDŽETNA traktora i šta se dobija od njih i šta im fali.Vi slobodno pokušajte da svoju proizvodnju poredite sa Čadom ili tako nekom afričkom zemljom ja ne bih.Verujte da sam umesto Mtz 820 rm,Mtz 892 rm i Arme 1104 mogao kupiti JD i Fenda ali sam shvatio da bi na obim proizvodnje i malo radnih sati koje pravim to bilo potpuno neisplativo i više proseravanje i pomodarstvo nego potreba.Postove sam pisao da bih podelio iskustva i nekom pomogao ko se dvoumi a ne da me neko vređa niti sam hteo nekog da vređam.
 
У мом селу за ову годину је умро 41 крстило се 27 а 5 венчало. Кад се узме колико је до сада отишло и колико породица се спрема да оде долазимо до тога да те тракторе били они руси кинези турци или неки џон дир врло брзо неће имати ко да тера.Поред тих поређења који је бољи јачи или лепши треба мало мислити и о овоме...:off_topic:

Ti sto odlaze i ne kupuju nista, oni sto ostaju kupuju
 
Nazad
Vrh