MTZ Belarus

Evo mog licnog uskusva vezano za mtz 892rm . Traktor je cim je stigao 2008godine na prvom servisu uradili jednu klackalicu ventila jer je propala. Nakon toga na 1700rh prvi put lamela. Od prvog radnog sata do dana danasnjeg hidraulika upusta razvodnik curi Tada smo radili jedno 120kj i pored njega smo imali 82kj 1986god. Znaci nije bio jedini traktor u dvoristu. Dobio je odma consum setvospremac 3.2m i plug consum 3*30cm sa vn daskama. Od tada pa do danas kada ima 5800rh. Povecali smo 2.5 puta povrsinu zemlje.Promenjene jos 3lamele razlicitog tipa. Stavljena je korpa od obicne 82ke. Na jedno 3500rh bila je neka teska godina za oranje otisla je blokada diferencijla tada. Na 4800rh slomio se zupcanik uljne pumpe u karteru uleteo u jedan klip pa se i radilica okrenula. Srecom sem tog jednog klipa nije bilo vece stete. Radilica radjena. Ne brojim koliko sam krstaka prednje vuce menjao.Barem 3x punjenje lamelica srednjeg kucista. Jednom otkinuto srednje kuciste komplet i tada je u prednjem mostu slomio onaj deo gde se spaja kardan prednje vuce sa pogonom prednjih tockova. Tada je nabavljen kardan sa osiguracem pa su krstaci malo vise poceli da traju. Struja i tu je bilo kojekakvih carolija ali nista strasno radi sve ok. Sto se tice odrzavanja. Redovno se ciste i menjaju filteri hidraulike goriva. Ulje motora na svakih 300rh se menja. Hidraulicno posto salno curi se samo dolivalo a kada se radio traktor tada se sipalo i svo novo. Jednom promenjeno svo ulje u menjacu. Barem dva puta radjene lente kardana pozadi. I to bi bilo skoro sve. Vozili smo ga otac ja i radnik (godinu dana dok sam ga imao).
Pre dve godine stigao turski case jx 110 farmall. Po snazi mozda samo za nijansu malo jaci od 892 ili su cak i isti.Sada ima 2100rh . Na 950rh se raspala kompetna korpa kvacila i ostetila zamajac( traktor bio u garanciji pa su kvar uradili o njihovom trosku) jednom pukla sajla kvacila, jednom opruga reversera. Udobniji malo od rusa i mnogo bolje izolovan zvucno. Podizna moc je bolja kod rusa(barem bila jer je case sada dobio i mono blok sistem). Videcemo case dalje ali mnogo lakse se upravlja i radi caseom. Dok rus ima bolji raspred brzina. I mnogo je brzi rus u transportu. Sa originalnom korpom na rusu koleno me je stvarno bolelo narocito kada treba cesce saltati brzine. To je to za sada sto se tice utisaka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Posteno,radio pokvario se,popravlje i vizi dalje.
Sto se krstova na kardanima tice ako bas brzo stradaju verovatno vam je neka cev kriva.
U srednji oslonac ste trebali da ubacite fiksnu vezu da vas lamele ne zezaju.
Sto se motora tice tu niste mogli da uticete nista.
Na kvacilo mora malo i da se navikne i kada se radi moraju biti dobri delovi,original korpa i sinter lamela ili mozda korpa sa japanskim sesirom,trebalo bi da je kvalitetnija od obicne.
Bilo je tu dosta kvarova za te sate al dobra strana sto sve to opet nije preslo 2000e.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Кад је мука ајде ђука кад поцркају ови нови руја ускаче :haha: Наша зз Бешка има малте не нов возни парк али и два руса 820 98год питам директора што не продате те раге каже он они су ту док се остали поправљају....каже не знам шта би да није њих два :haha:
 
Кад је мука ајде ђука кад поцркају ови нови руја ускаче :haha: Наша зз Бешка има малте не нов возни парк али и два руса 820 98год питам директора што не продате те раге каже он они су ту док се остали поправљају....каже не знам шта би да није њих два :haha:
Pa to nije ništa čudno,kad uzmem nekog traktoristu za prevoz ili neke druge radove dam mu rusa da TERA jer znam da Mtz može izdržati svakakve zajexancije i teško će se nešto ozbiljno i skupo pokvariti.Serviser iz Agroteha pre neki dan mi rekao da je neki kupac ostavio kljuc u položaju kontakta na Armi nekih 5 minuta,izgorela pumpa što gura,greje gorivo i sam isteruje vazduh iz sistema(jedna od prednosti koju sam zaboravio) i opravka bila preko 70000 dinara.
 
Pa to nije ništa čudno,kad uzmem nekog traktoristu za prevoz ili neke druge radove dam mu rusa da TERA jer znam da Mtz može izdržati svakakve zajexancije i teško će se nešto ozbiljno i skupo pokvariti.Serviser iz Agroteha pre neki dan mi rekao da je neki kupac ostavio kljuc u položaju kontakta na Armi nekih 5 minuta,izgorela pumpa što gura,greje gorivo i sam isteruje vazduh iz sistema(jedna od prednosti koju sam zaboravio) i opravka bila preko 70000 dinara.
То се у сезони где не знаш где удараш могло и теби десити и сваком од нас. Кад су тако паметни што нису направили неку заштиту у случају да остане дат контакт то је велик минус и ако је тако тек ће бити изгорелих пумпи
 
То се у сезони где не знаш где удараш могло и теби десити и сваком од нас. Кад су тако паметни што нису направили неку заштиту у случају да остане дат контакт то је велик минус и ако је тако тек ће бити изгорелих пумпи
Nije baš neko premudro rešenje ali jako zuji pumpa tako da je teško ne primetiti da je u tom položaju ostao ključ.
 
Nije baš neko premudro rešenje ali jako zuji pumpa tako da je teško ne primetiti da je u tom položaju ostao ključ.
Купи старији човек трактор слабији рефлекси,слабији слух , изашао је напоље да закачи странице ,лупам задржао се мало дуже није обратио пажњу на контакт и ето белаја.Сем тога нећу да размишљам и оптерећујем се да ли сам искључио или нисам не интересује ме проспуст велик и тачка .Код руса може до сутра да зујалица зуји док не испразни акумулатор али нема да цркне ништа
 
Zanimljiv odnos,ja imam 250 ks na 100 ha i 500 ha usluga.Čini mi se kolega da je kod vas odnos dosta nepovoljniji...
Zaboravih da kažem u vezi cene traktora od 30000 e koliko je to smešno naspram cene priključaka.Nadam se da znate da je plug za takav traktor 9-14000 e,Prikolica 11000-16000 e,Prskalica 9000-20000 e ,Kembridž 4000-9000 e,Sejačica u ful opremi 25000 evra itd.
Ako nam je traktor od 30000 evra skup (naspram ovih strašnih cena priključaka) ili smo pogrešili zanimanje i ne znamo da radimo ili smo kolektivno propali samo nismo shvatili.
E ovih zadnjih 5 reči je poenta svega i zaključak rasprave.
A i ovo za priključke si u pravu.da smo složniji bilo bi drugačije ali je to nemoguća misija.
 
Kupicu Rusa 820 da kada mi Arma crkne i bude na klocnama da prekacim za masinu. Mislim stvarno.
Taj ko krpari za polovnog rusa sigurno nece kupiti nove prikljucke po cenama sto je Olalila napisao nego ce i tu kupovati polovno i kako sta riknjava menjati. Realno plug, servospremac ako konstrukcija nije kriva kad promenis potrosnje delove tu nema razlike nov ili polovan radice jednako. Prikolica i remontovana zmajevka i nova Farmtech vuku teret samo sto Farmtech kosta 2-3x vise. Tako da tek kod prikljucaka tek mozes da platis 20000e sve a moze 120.000e da izadje ako ides ba ful opremu i brendirane masine. Pneumatska sejalica je po meni toliko nerelano skup proizvod da ti neko proda tonu gvozdja (6r diskosna) za 20.000e. To pritom nije nikakva posebna tehnologija proizvodnje.
 
A sta tek reci za adaptere kukuruzne od 35 pa preko 40k evra za 6 redne. Pa tek se tu placa gvozdje i masinska obrada. DEBELO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupicu Rusa 820 da kada mi Arma crkne i bude na klocnama da prekacim za masinu. Mislim stvarno.
Taj ko krpari za polovnog rusa sigurno nece kupiti nove prikljucke po cenama sto je Olalila napisao nego ce i tu kupovati polovno i kako sta riknjava menjati. Realno plug, servospremac ako konstrukcija nije kriva kad promenis potrosnje delove tu nema razlike nov ili polovan radice jednako. Prikolica i remontovana zmajevka i nova Farmtech vuku teret samo sto Farmtech kosta 2-3x vise. Tako da tek kod prikljucaka tek mozes da platis 20000e sve a moze 120.000e da izadje ako ides ba ful opremu i brendirane masine. Pneumatska sejalica je po meni toliko nerelano skup proizvod da ti neko proda tonu gvozdja (6r diskosna) za 20.000e. To pritom nije nikakva posebna tehnologija proizvodnje.
Po meni vrlo pametno razmišljanje.Šta god sam kupio novo odmah sam popravljao.Sada radi ali odoše živci-kupio si novo a treba da popravljaš.Ali ima tu dokazivanja kako neko ima.Ima tu svašta.Da samo iznesem da kad bih imao 30000E ne bih kupio nov traktor.Kupio bih ga za 10-15000 i doterao ga da bude kao nov a za ostatak bi mogao obnoviti nešto što je zastarelo od mehanizacije.Ja sam za 900E kupio kosačicu rotacionu SIP-205.Na početku sam samo utegao kućište ležaja i promenuo 2 držača noževa.Radi kao singerica a gledam 7 godina stara od 2,6m je 3900E a koliko je onda nova.Toliko o luksuzu,
 
Nazad
Vrh