MTZ Belarus

i da zaboravih da odgovorim,ja sam kupio u NS mačar
 
ala slike brzo prste.......
@Robert,ako tebi treba krpa pored tog grejaca onda ili prodaj traktor ili grejac
za pola sata on nemoze da ugreje motor,imamtaj grejac vec tri zime,ovo je cetvrta,minimalno 1h a sat ipo je ok,za jedan ipo sat kresne kao da si ga sad ugasio
 
Poslednja izmena:
meni treca zima.to jest da za po sata ne moze fest ugrejati.ali kad meni dodje neko i kaze da se zaglavio u snegu i da idem izvuci ja gledam sto pre da krenem,pa ukljucim na pola sata malo ugreje vodu,a filter zacepim zato sto mi los akumulator pa tesko vergla,a kad zacepis filter ostane bez vazduha i vergla kao lud,i kad uhvati dobar zalet samo mu pustis vazduh i da vidis kako pali.to nije lose raditi i kad je dobar akumulator,ne mucis akumulator.tako da bez uvrede ali ne znas u kakvom je stanju moj rus,pa ne pricaj na pamet da treba prodat itd.
 
ja imam motor od 82-jke u mom matorom 52-ci.. i namestio sam taj grejac odleicno radi do negde 0 stepeni.. ako par dana ko sada jako hladno bude.. nemogu ni da ga zaverglam sa dva velika akumulatora.. i sipao vruce vode i svega.. mucio se i na kraju upali na dva akumulatora ali spojim ih sa mostom redno, hehehe na 24 volta i upalio ko mina.. heheheh
 
kao prvo nije mi jasno kako si pogresio kad si lepo rekao da je jedan sraf deblji a drugi tanji tako i okrugle stopice koje su 4 i 5 milimetara nisi mogao naopacke staviti jer nemozes od 4mm staviti na deblju od 5mm,drugo......nijedna nije minus,minus je sam grejac kad ga zavrnes za usisnu granu a obe zice su plus,jedna(deblja) usijava grejac motora dok druga otvara ventil koji pusti(naftu ili petrolej) iz loncica u sam grejac,ako je loncic prazan i nekoristi se nafta taj grejac je veoma kratkog veka

pa sad cu da objasnim kako,traktor je kupljen polovan nije nov,tako da je prethodni gazda tu nesto verovatno preebao,dakle deblja stopa ili sraf je bio vezan zicom koja je isla direktno na masi traktora,dok druga zica ide direktno iz instalacije pravo na taj tanji sraf.
ja ga tako probao i nije radio,pozvao majstora i reklao mi vec gore opisano,zvao drugog isti odgovor.zatim sam ja okrenuo zice i stavio tu iz instalacije na deblji sraf a drugu zicu sa mase na tanji sraf dao kontakt i radi ko podmazano.
ne razumem se e elektriku,ako nije ni tako ispravno (a radi) molim za pomoc ;)
 
Pa MTZ 52 je vidno jaci od T40,tako da mi malo cudno da 552 ide u rang sa t40.
Clan foruma SPisarov takodje je radio 552 da bude jaci,i mislim da ide glava i PVP od 82 ali se nesecam sad bas najbolje,uglavnom traktor ne zaostaje u radu sa bilo kojom 82kom,Tanjiracu tesku od 28 diskova vuce jako lepo(i radi kako treba,da je vuce moze svaki).

Zavisi sa kojim T-40 porediš. Postoji T-40 sa motorom D-37 ili D-144. Taj sa motorom D-37 ima 37ks, dok D-144 ima 50ks po ruskom standardu. Onda su naši ljudi kad naiđu na primerak sa D-144 motorom znali da kažu: "Auuu, ovaj je strefljen!" Najinteresantnije od svega je da su oba motora, i D-37 i D-144 bili ugrađivani i na modele sa prednjom vučom i na one bez, dakle nema pravila.
Kada poredite LTZ T-40 sa MTZ-om navedite i koji motor je ugrađen na LTZ-a.
 
MTZ 552 koji ima max 1700-1800 obrtaja 70ks,koji prima do 2200-2300 obrtaja to je 82ks a u jako sitnim stavrima se razlikuju,spolja ne mozes nikako videti,jedino kad skines karter ili ako mu radi sat pa vidis po obrtajima.imam 552 i imam 82 ku.552 ne moze imat 60ks.jer kad oremo 552 jedva nesto trunkice zaostaje od 82ke,radi se o plugu leopard 3x30.a da je 60ks 552 zaostao bi i to puno.ti traktori 552 skoro svi dolaze sa ekonomije,i pre se moglo smanjivati KW zbog jeftinijeg registrovanja.i ja sam isto sa ekonomije kupio 552 i u saobracajnom pise da je 39 KW,pa mi covek prica zbog cega.

- - - - - - - - - -

*nebojsa100* jedna greska,u diznama se ne razlikuju,dizne su potpuno iste kod 552 i 820.nego kod stare 52-ke su drugacije dizne(krace)imali smo 52.ku pa smo je prepravljali na 82-ku.samo sto 52-ka se razlikuje vec u dosta stavrima.



roberte slazem se sa tobom,sto se tice izgleda su identicne samo se jedne steluju na 125 a druge na 175 i koliko rupa ima ulozak
 
Nisam znao da postoji 2 tipa motora na T40,jednom sam u zivotu seo u to cudo i rekao nikad vise,tako da ih nevolim uopste pa zbog toga i neznam nista o njima.Pisao sam ono sto sam video u praksi a koji motor je bio...jbg.
 
@brankovic,to sam samo radi reda pitao,jer ima ljude koji jedno misle a drugo govore,mala sala :bravo:

@nebojsa100,sad ne znam na koji mislis da se steluje na 125,ako mislis na 552 onda malo gresis,ali predpostavljam da mislis na staru 52-ku.jer 552 i 820 steluju se na 175-180.ja sam stavio nedavno turbo dizne u 552 i steluju se na 205.malo je ostriji,recimo pod opterecenju kad dodas malo brze prima.dve dizne su otisle,pa ajd reko da zamenim sve i stavio ove dizne.
 
slika0062.jpg

slika0063i.jpg

slika0064p.jpg

slika0065.jpg

clan pujol je pitao pa sam slikao plakat :ppozdrav:
 
@brankovic,to sam samo radi reda pitao,jer ima ljude koji jedno misle a drugo govore,mala sala :bravo:

@nebojsa100,sad ne znam na koji mislis da se steluje na 125,ako mislis na 552 onda malo gresis,ali predpostavljam da mislis na staru 52-ku.jer 552 i 820 steluju se na 175-180.ja sam stavio nedavno turbo dizne u 552 i steluju se na 205.malo je ostriji,recimo pod opterecenju kad dodas malo brze prima.dve dizne su otisle,pa ajd reko da zamenim sve i stavio ove dizne.



robert,upravu si sto se tice pritiska ja sam se malo prebacio jer se pominje i stara 52-ka ali mislim da gresis sto se tice dizni na 205 jer iz nekog mog iskustva ta bos pumpa nemoza dugo da gura taj pritisak,sad ti je verovatno pumpa u tip top stanju pa podnosi taj pritisak ali vremenom ce oslabiti i pocece traktor sve teze i teze da pali(prvi start).
Moj savet je da vratis na 175,180 a ti naravno kako god mislis da treba.
 
Nazad
Vrh