MTZ Belarus

tako je pumpa je drugacija odnosno unutrasnjost pumpe spolja ista i meni rekose neki tegovi na radilici i klipovi imaju drukciju rupu na sebi gde se ubrizgava gorivo tako mi rekose ako gresim izvinte ja nisam video kad je rastavljano a cale kaze da su klipovi drukciju dimenzije su normalno iste
 
kod vas da...na tezoj zemlji itekako se vidi razlika...preko 3 metra ni pod tackom razno...a plug samo 756,nista vise...552 je jacine kao t40.
Pa MTZ 52 je vidno jaci od T40,tako da mi malo cudno da 552 ide u rang sa t40.
Clan foruma SPisarov takodje je radio 552 da bude jaci,i mislim da ide glava i PVP od 82 ali se nesecam sad bas najbolje,uglavnom traktor ne zaostaje u radu sa bilo kojom 82kom,Tanjiracu tesku od 28 diskova vuce jako lepo(i radi kako treba,da je vuce moze svaki).
 
treba mi pomoc ako neko zna
danas sam orao malo sa 82,1 pod ukljucenom prednjom vucom i odjedno mi blokirase prednji tockovi, ako iskljucim vucu oni idu plaze ako ukljucim proklj+ize u srednjem kucistu i dalje ostaju blokirsni sti da sam mogao ici malo nazad pa opet blokira, pa sam zakljucio da bi moglo da bude u sistemu za ukljucivanje vuce ionda snimim kardan sa sa srednjeg kucista i izadjem iz oranja stanem pokusam rukom sve se vrti kako treba i ponovo vratim kardan i nastavim orati i do kraja mi je se desilo jos 3-4 puta da blokira ali pod ukljucenom vucom krenem malo traktor zastenje i otkoci, sta bi to moglo de bude,
 
razlika u 552 i 82 je samo u radilici jer na 552 nema tegova i bos pumpa,tacnije teg se menja u bos pumpi i dozira se za potrebe 80ks,tako da se nemora cela PVP menjati,glava je ista kao i klipovi klipnjace itd.....jedino sto 552 ima samo 540 obrtaja kardana i nema zec kornjacu sto se za male pare ugradi,e sad.....posto su po oglasima 552 i 82 iste ili identicne cene neisplativo je uzimati 552 i ulagati u njega kad se za iste novce vec ima 820,jedino neke povoljne kupovine ili licitacije pa onda munduciti

- - - - - - - - - -

treba mi pomoc ako neko zna
danas sam orao malo sa 82,1 pod ukljucenom prednjom vucom i odjedno mi blokirase prednji tockovi, ako iskljucim vucu oni idu plaze ako ukljucim proklj+ize u srednjem kucistu i dalje ostaju blokirsni sti da sam mogao ici malo nazad pa opet blokira, pa sam zakljucio da bi moglo da bude u sistemu za ukljucivanje vuce ionda snimim kardan sa sa srednjeg kucista i izadjem iz oranja stanem pokusam rukom sve se vrti kako treba i ponovo vratim kardan i nastavim orati i do kraja mi je se desilo jos 3-4 puta da blokira ali pod ukljucenom vucom krenem malo traktor zastenje i otkoci, sta bi to moglo de bude,

neki od lezaja ti rikno u prednjem mostu ili se okrnjila poluosovina pa upadne komadic zuba i zablokira,otvori na mostu gornje poklopce sa strane one kose i pogledaj,cim otvoris onaj koji je suv bez ulja tu je problem,ako nije poluosovina ostecena onda ili je lezaj na njoj 7507 ili na donjem konusnom zupcaniku 208 ili 209 ili....................
 
Mi smo u firmi imali 9 komada 552.Oni nemaju kombinaciju zec-kornjača i menjači su im bili na sredini traktora tj. između nogu.Na par njih je skinuta original pumpa VP i stavljena sa rashodovanih 82-ojki sa onim malim kabinama.E tek su onda bili traktori.Jako se osetila razlika u snazi.
 
Ako ja dobro razumem njemu oba tocka blokiraju,prema tome problem moze biti u prednjem diferencijalu
 
Pa u cemu je razlika ako je isti motor kao na 82 i isti menjac pa je tolikarazlika u konjazi. Jel do pumpe ili ubrizgavanja ?
Razlika je u pumpi,drugaciji je regulator(koji kad njih cesto pravi problem,te zalece motor na leru),glava se razlikuje- i njen poklopac,kao i tegovi na radilici kod 552 NE POSTOJE(tako da nikako ne moze biti kao 82,niti imati tu snagu),taj traktor FABRICKI radi na 1850 obrtaja,dizne idu druge,kao i njihovo stelovanje.ti stari motori od 52 hoce da duvaju,dime belo u prekidima i da bukvalno "pojedu" deo bloka i glave,te trule iznutra.tako da ko ima probleme sa tim,uglavnom preradjuje.postoje i razlike kod 552-video sam motore koje imaju samo jedan klasican grejac(kao na 82) i motore sa 4 grejaca,a oba fabricka,samo godina proizvonje razlika 3 godine.slicno je i sa t40,postoje dve jacine tih vazdusara,jedan 58 konja,drugi slabiji-i ni oni se takodje ne mogu porediti jedan sa drugim... i jos da dodam da 552 nema brzinu za branje...druga mu je dosta brza ako je dobar kukuruz,pa zna nesto da strada,kardan na traktoru,glavno kuciste na beracu, kais na tarupu...
 
Poslednja izmena:
- - - - - - - - - -



neki od lezaja ti rikno u prednjem mostu ili se okrnjila poluosovina pa upadne komadic zuba i zablokira,otvori na mostu gornje poklopce sa strane one kose i pogledaj,cim otvoris onaj koji je suv bez ulja tu je problem,ako nije poluosovina ostecena onda ili je lezaj na njoj 7507 ili na donjem konusnom zupcaniku 208 ili 209 ili....................


ma kad sam skinuo kardan prednji most ne koci nego koci odozdo odakle izlazi kardan iz deferencijala (gdje se ukopcava vuca )
 
ja kolko znam kod nas su brali kuruze 2 brzinom sa 52-ma one stare od pre adama i eve ja kako sam ubacio reduktor dobro mi dodje kad orem a jos bolje u presovanju pre u 2 pa mala masa ajd u 3 pa prebaci u sporu pa sto kuraca sad u 3 spora pa kad manja masa u brzu
samo me jede ono sto vise delova vise mesta za sranje kako sam ga kupio 2006 god nisam dirao menjac ni pip bio u zadruzi nekoj:ppozdrav:
 
Posto sam imo 5 godina 552 snaga mu je garantovano oko 70 ks po nasim merenju i ako se nevaram bio je tezak oko 3500kg i izvlacio sam terete sto 577 nije mogo iz blata,verovatno zbog uzi guma.
 
ma kad sam skinuo kardan prednji most ne koci nego koci odozdo odakle izlazi kardan iz deferencijala (gdje se ukopcava vuca )

ako si siguran da je problem u bocnom reduktoru onda su ti verovatno popucali valjcici za automatsko ukljucenje predje vuce pri proklizavanju i oni znaju da se zaglave i zablokiraju komplet kardane i prednji most,imas srece sto ti se to dogodilo(ako je to)u njivi jer da je zaglavilo u 9 na drumu ume da otkine kardane i srednji nosac pa opali po karteru i njega razbije itd.....mnogi su tako prosli.....rastavi bocni reduktor zatim razbucaj onaj veliki zubcanik,izbi s jedne strane lezaj veliki i pobacaj te valjcice,takodje skini dve limene obruci s jedne i druge strane velikog zupcanika i povadi te stiftove i opruge koje stiskaju te valjcice,sve to pobacaj i sklopi i nema mu vise kraja,onda imas samo ukljuceno i iskljuceno,kome jos treba automatsko,kod mene je tako na oba rusa vec godinama jer sam imao isti problem samo sam imao srece jel mi je karter preziveo
 
Nazad
Vrh