MTZ Belarus

Postoji jedna gumica u kucistu termostata ako ona ne duhtuje stalno voda cirkulise iz hladnjaka u motor,a po ovom vremenu treba vecnost da se ugreje.I moj 820 nikad da se ugreje ali kad orem i u tezim uslovima dize temperaturu i otvara termostat,na ovim novijim treblo bi da se to sve brze desava
 
Па ако је баш досадно ја бих поново скинуо сонду .. загрејао неки већи комад гвожђа у врућој води и пробао у два положаја сонду .. кад механизам казаљке стоји хоризонтално и кад стоји вертикално .. :osmeh:

ovo te bas ne razumem sa vecim komadom gvozdja,zagrejem ga u vodu i sta onda radim sa njim?
kada sam prvi put skinuo sondu,ubacio sam ga u vrelu vodu i radio je bez problema,takodje sam probao i upaljacem i isto radelo bez problema,dok je sat bio nakacen u svome kucistu gde je stajao i drugi (nisam ga drzao u ruci itd)

nebi znao šta bi moglo biti jedino da nije kanal do sonde zarasto od kamenca pa sonda nema dobar kontakt sa antifrizom pa je ne može ni ugrijati na višu temperaturu.Po meni drugog kvara tu nema,probaj malo zaviriti kad je skineš kako je iza

kad pocnem otvarati maticu sonde ili reducir,sve jedno sta od toga,antifriz izbija ko da je pod pritiskom,tako da verujem da 100% dolazi do sonde i da kamenac nije uzrok toga.
reducir sam sam napravio na strug i sonda iz reducira strci nekih 3cm od svoje ukupne duzine + napravio kanal oko nje kako bi antifriz mogao da bude u sto boljem kontaktu sa njom.

Postoji jedna gumica u kucistu termostata ako ona ne duhtuje stalno voda cirkulise iz hladnjaka u motor,a po ovom vremenu treba vecnost da se ugreje.I moj 820 nikad da se ugreje ali kad orem i u tezim uslovima dize temperaturu i otvara termostat,na ovim novijim treblo bi da se to sve brze desava

termostat kupljen nov,gumicu mi nisu poslali ali sam je ja napravio,isti precnik ista debljina gumice,i za nju sam siguran da dihtuje 100%,s druge strane,vec sam napisao u postu gde sam zakacio sliku,da sam izvukao iz traktora oko 3l antifriza (pogledaj sliku slavina je obelezena brojem 22) i temperatura antifriza je sigurno bila 70-80 stepeni (koristio sam obican termometar za proveru vode ali on meri do 40 stepeni,ziva je otisla duplo na gore),problem je sto sam skoro orao sa tim starim satom i u oranju se taj org. sat dizao isto do 40 stepeni i nije mrdao odatle.upravo me to i navelo da zamenim taj sat,misleci da je u kvau.

dakle i ova teorija pada u vodu,na moju zalost :(

inace mojje 82.1 (1994 god) nije od ovih novijih verzija.
 
Poslednja izmena:
ljudi ima li ko resenje za moj problem,jos malo ce nov dan a ja nemam sta da radi




Ja bih na tvom mestu probao sledeće (potrebna dvojica),skinuo sondu napravio neki čep koji bi stavio na mesto gde ide sonda da ne curi antifriz,zatim upalio traktor i radio sa njim neki posao da se zagreje ,da termostat propusti vodu, videćeš po crevu,još malo radio da dobro izmeša vodu,ugasio traktor odvrnuo veliki čep na hladnjaku da izgubi pritisak,skinuo čep sa mesta gde ide sonda,ispustio jedno pola litre antifriza (ne na slavinu nego na mestu gde ide sonda),pošto si rekao da imaš dva ispravna sata onaj demontirani,bi potopio u taj antifriz,a drugi koji je montiran navrnuo i čekao rezultat,na jednom od ta dva skazaljka mora da ide preko 40,ako ne ide onda imamo posla sa zonom sumraka.
 
Elektromotor ventilatora u kabini na mtz 892 povremeno gubi kontakt , proverio sam sve kablove,prekidac da tu mozda ne gubi spoj i sve je uredu! Sta raditi? Kupovina novog elektromotora ili ?
 
ovo te bas ne razumem sa vecim komadom gvozdja,zagrejem ga u vodu i sta onda radim sa njim?
kada sam prvi put skinuo sondu,ubacio sam ga u vrelu vodu i radio je bez problema,takodje sam probao i upaljacem i isto radelo bez problema,dok je sat bio nakacen u svome kucistu gde je stajao i drugi (nisam ga drzao u ruci itd)

Мислио сам да си окретао сат па да није неки зубчаник који ложе лежи (належе) па да зависи од положаја .. дакле и ово пада у воду .. :sta: е сад већ постаје мистерија .. остаје да није у контакту с радним флуидом како и зашто бем ли га
 
@ Eclipse
Dakle, meraci su ispravni, i temperatura vode je ok, Sto znaci da je i termostat ok. A aki kazes da nema ni kamenca, i to je odbaceno kao mogucnost. Po meni, jedino sto moze biti problem je kontakt izmedju sonde, i antifriza. Kazes da si sam pravio reducir.Da li je isti kao fabricki, i da li tu uopste ide neki reducir. Probaj da izbacis reducir, ili da stavis fabricki...
 
kupis polovan 2002.-2003. god. i miran si
Vrlo mudro,nema sta...a ako kurta i murta...a za onih "550rc" i onaj bolcn,no comment,kod mene na 1200rc nema ni mm zazora.Sve u svemu mislim da se neki vlasnici ruseva plase da kanu ponegde malo ulja i druknu povremeno masti,s'obzirom na svetsku krizu,na cenu masti i ulja...ima traktor 10 godina,i ne zna da u prednji most ide ulje...
 
evo slike, u pocetku me je nerviralo brujanje u kabini od deferencijala, mada to nije toliko strasno, osim jedne gumice sto su mi serviseri promenili na razvodniku za hidrauliku kada su radili servis na 50h ostalo sve fukcionise super, mogu da kazem da sam zadovoljan. Sto se tice pluga znam da je mali ali njega imam od pre pa sam sa njim poorao dok ne vidim sta cu kupiti, pitao sam u temi plug koji njemu najvise odgovara.
 
Poslednja izmena:
ljudi ima li ko resenje za moj problem,jos malo ce nov dan a ja nemam sta da radi




Ja bih na tvom mestu probao sledeće (potrebna dvojica),skinuo sondu napravio neki čep koji bi stavio na mesto gde ide sonda da ne curi antifriz,zatim upalio traktor i radio sa njim neki posao da se zagreje ,da termostat propusti vodu, videćeš po crevu,još malo radio da dobro izmeša vodu,ugasio traktor odvrnuo veliki čep na hladnjaku da izgubi pritisak,skinuo čep sa mesta gde ide sonda,ispustio jedno pola litre antifriza (ne na slavinu nego na mestu gde ide sonda),pošto si rekao da imaš dva ispravna sata onaj demontirani,bi potopio u taj antifriz,a drugi koji je montiran navrnuo i čekao rezultat,na jednom od ta dva skazaljka mora da ide preko 40,ako ne ide onda imamo posla sa zonom sumraka.


odradjen cep (lakoje kad imas strug kuci ;) ),ispusten antifriz,tempertura 70-ak stepeni,odvrnut cep,namesten drugi sat,bog ga ubije na 40 stepeni i ne mrda,stavljen drugi sat sto je pokazivao 70 iz antifriza ,namesten u glavi motora,isto podize se do 40 i tu ga ubije.koristio sam i akumulator od motora,jer je drugi sat na struju odnosno radi sa termo-davacem.bice da je zona sumraka ili?
e a za to sto kazes da gledam na crevo,ne razumem se u to,sta treba spaziti na crevu kad termostat pusti vodu?
i termo davac i sonda pokazuju 40 stepeni dok su na traktoru,u vodi sasvim drugacije van traktora.....citaj daljeispod....

@ Eclipse
Dakle, meraci su ispravni, i temperatura vode je ok, Sto znaci da je i termostat ok. A aki kazes da nema ni kamenca, i to je odbaceno kao mogucnost. Po meni, jedino sto moze biti problem je kontakt izmedju sonde, i antifriza. Kazes da si sam pravio reducir.Da li je isti kao fabricki, i da li tu uopste ide neki reducir. Probaj da izbacis reducir, ili da stavis fabricki...

meraci ispravni to jest sad je samo ispravan elektricni,sta se desilo,nakon markokurjegovog testa,izvukoh sondu iz traktora,stavih samo vrh sonde u vodu tj,nekih 5 mm je bila zaronjena u vodu (mislio sam da ipak ne bude da mozda voda ne stize do njega,sto je apsolutno nemoguce,jer kazem siklja antifriz na sve strane da otvara reducir)
i sacekao sam nekih 2 minuta,temperatura se nije dizala za tih 2 minuta i samo samo odjednom cuo neki zvuk poput gume kad se izbusi,sistanje,i neki smrad.....sonda probila :(,zasto,nemam pojma.
narucio sam drugi,neznam sta je pametnije da uzmem opet sa sondom ili elektricni?

reducir sam sam napravio,da li je isti kao i fabricki zajsta neznam,pravio sam stotine i stotine reducira i za traktore,kamione,klime,solare....sta god pozelele musterije ;),ali smatram da je trebao biti potpuno funkcionalan jer je imao kanal oko sonde gde bi antifriz dodatno usao.
reducir naravno da ide jer se termodavac srafi U glavi motora dok sonda srafi NA glavi motora ili reduciru.
napisao sam vec da i fabricki i ovaj DOkupljeni daju istu temperaturu od 40c.
zaboravio sam da napomenem,da sam ugurao srafciger u rupu gde jereducir ili termodavac i sve je cisto be prepreka.
 
evo slike, u pocetku me je nerviralo brujanje u kabini od deferencijala, mada to nije toliko strasno, osim jedne gumice sto su mi serviseri promenili na razvodniku za hidrauliku kada su radili servis na 50h ostalo sve fukcionise super, mogu da kazem da sam zadovoljan. Sto se tice pluga znam da je mali ali njega imam od pre pa sam sa njim poorao dok ne vidim sta cu kupiti, pitao sam u temi plug koji njemu odgovara.
ja imam takav traktor kao ti. i imam plug lemken opal 110 , 3 brazde obrtac i zadovoljan sam sa njime
 
Vrlo mudro,nema sta...a ako kurta i murta...a za onih "550rc" i onaj bolcn,no comment,kod mene na 1200rc nema ni mm zazora.Sve u svemu mislim da se neki vlasnici ruseva plase da kanu ponegde malo ulja i druknu povremeno masti,s'obzirom na svetsku krizu,na cenu masti i ulja...ima traktor 10 godina,i ne zna da u prednji most ide ulje...
Ja takve bolcne vadim bar dvaputa godišnje i mažem grafitnom mašću,a gde je teže prići špricnem sprej za lance
 
Nazad
Vrh