MTZ Belarus

Auuuu druže.Postavio si jedno pitanje ,a na njega može biti više od 100 odgovora.
 
izlozio bih ovde jedan problem,ukoliko je pogresno mesto zamolio bih moderatore da prebace na pravo mesto.
radi se o belarusu 82.1,primetio sam da nakon uzarivanja zice u kabini,grejac ispod haube je hladan kao led,nakon pipanja rukom (znam da na imt 560 to nije slucaj,jer kad se zagreje,grejac je i spolja topao).
skinuo sam grejac stavio ga na akumulator direktno (tanji sraf na plus i deblji sraf na minus),i opet nista,uopste se ne greje.takodje sam primetio da prilikom stavljenja na akumulator zice varnice prilikom kontakta sa klemom.
narucio sam novi grejac koji sam isto prvo probao direkno na akumulator i ista prica,ni taj se ne greje a zica varnici prilikom kontakta.
sad sam pokusao da vratim i jedan i drugi na svoje mesto ispod haube,kad ono ni kontrolna zica u kabini vise nece da se usija......da li je moguce da sam tako uspeo da pregorim oba grejaca ili je nesto sasvim drugo u pitanju.unapred hvala.
 
Mozda ti nije ispravan taster na kontrolnoj tabli,u kabini to se meni desava pa moram da ga drzim na odredjenom polozaju a i tad kazaljka od diname treba da padne tako znam da greje,taj taster se ne koristi preko godine pa hoce da zeza
 
problem resen,zahvaljajuci samom sebi ;)
dakle od dva majstora dva pogresna odgovora,i jedan i drugi su tvrdili da plus ide na tanji sraf dok minus ide na deblji,medjutim,na deblji sam uocio parce kartona ili filca,pa me je to asociralo da sluzi kako ne bi plus dosao u kontakt sa telom grejaca.zamenih zice i grejac radi savrseno.
 
Da ali vidi se da svi modeli imaju iste cetvorocilindricne motore istu zapreminu, isti precnik i hod klipa od 552 do 892



druze potpuno si u pravu sto se tice zapremine,precnika i hoda klipa razlika izmedju 552 i 820 je u tegovima na radilici,broju obrtaja i diznama a izmedju 820 i 892,920,952 itd je u turbini i broju obrtaja dok 1025 ima i drukcije klipove i jace klipnjace.
to su razlike sto se motora tice
 
problem resen,zahvaljajuci samom sebi ;)
dakle od dva majstora dva pogresna odgovora,i jedan i drugi su tvrdili da plus ide na tanji sraf dok minus ide na deblji,medjutim,na deblji sam uocio parce kartona ili filca,pa me je to asociralo da sluzi kako ne bi plus dosao u kontakt sa telom grejaca.zamenih zice i grejac radi savrseno.

kao prvo nije mi jasno kako si pogresio kad si lepo rekao da je jedan sraf deblji a drugi tanji tako i okrugle stopice koje su 4 i 5 milimetara nisi mogao naopacke staviti jer nemozes od 4mm staviti na deblju od 5mm,drugo......nijedna nije minus,minus je sam grejac kad ga zavrnes za usisnu granu a obe zice su plus,jedna(deblja) usijava grejac motora dok druga otvara ventil koji pusti(naftu ili petrolej) iz loncica u sam grejac,ako je loncic prazan i nekoristi se nafta taj grejac je veoma kratkog veka
 
Pa u njega se stavlja petorlej mada nikad nisam koristio grejac na mom jer ga palim samo kad je toplo...
 
MTZ 552 koji ima max 1700-1800 obrtaja 70ks,koji prima do 2200-2300 obrtaja to je 82ks a u jako sitnim stavrima se razlikuju,spolja ne mozes nikako videti,jedino kad skines karter ili ako mu radi sat pa vidis po obrtajima.imam 552 i imam 82 ku.552 ne moze imat 60ks.jer kad oremo 552 jedva nesto trunkice zaostaje od 82ke,radi se o plugu leopard 3x30.a da je 60ks 552 zaostao bi i to puno.ti traktori 552 skoro svi dolaze sa ekonomije,i pre se moglo smanjivati KW zbog jeftinijeg registrovanja.i ja sam isto sa ekonomije kupio 552 i u saobracajnom pise da je 39 KW,pa mi covek prica zbog cega.

- - - - - - - - - -

*nebojsa100* jedna greska,u diznama se ne razlikuju,dizne su potpuno iste kod 552 i 820.nego kod stare 52-ke su drugacije dizne(krace)imali smo 52.ku pa smo je prepravljali na 82-ku.samo sto 52-ka se razlikuje vec u dosta stavrima.
 
ja sam koristio taj grejac koji je na usisnoj grani,i nije bas resenje kada je veliki minus.sad imam grejac vode koji se zavrce na blok motora,svaki mtz na bloku ima fabricki napravljen taj otvor,samo se izvadi cep i stavi se grejac.trenutno nemam sliku.ali ako nekoga zanima izacu pa cu slikat :ppozdrav:
 
evo nasao sam sliku
e7mnmu.jpg
cesto palim preko zime,ukljucim na pola sata,i kad palim zacepim usisnu granu sa krpom,i kad pocne brzo da vergla samo odcepim usisnu i upali sam tako :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh